Zaznacz stronę

Zocor – cena, ulotka, recepta online

Zocor to lek z grupy statyn. Jest on przepisywany osobom, u których zbyt wysoki cholesterol zagraża zdrowiu i życiu, w przypadku ryzyka wystąpienia zawału serca, skrzepów krwi, udarów lub dusznicy bolesnej. Lek ten obniża cholesterol poprzez zmniejszenie wydzielania złego cholesterolu LDL przez organizm. Największe efekty przynosi wraz z jednoczesnym wprowadzeniem zmian w stylu życia.

Rabat

5%

Tylko dzisiaj, nie przegap okazji !

Partner największej kliniki internetowej w europie

Atrakcyjne rabaty dla stałych klientów

Korzystając z serwisu będziesz miał możliwość otrzymywać kupony rabatowe na wybrane leki.

Zocor cena

Sprawdź cenę w renomowanej aptece internetowej wraz z receptą wystawianą online.

 

Zocor recepta online

Leku tego nie można kupić bez posiadania recepty, nie daj się oszukać i nie kupuj leków z nieznanych źródeł.  Dzięki nam jesteś w stanie zaopatrzyć się w pełni oryginalny lek pochodzący z licencjonowanej apteki, bez wychodzenia z domu. Jeśli jesteś zainteresowany kupnem leku, wystarczy kliknąć w link u góry by sprawdzić cenę i przejść do krótkiego formularza medycznego, po wypełnieniu którego zostanie automatycznie wystawiona recepta, wydawana wraz z lekiem.

 

Zocor informacje

Zbyt wysoki poziom cholesterolu nie daje o sobie znać, nie wykazuje zewnętrznych objawów. Podczas nieświadomości ludzi, zbyt wysoki poziom cholesterolu powoduje szkody w ludzkim organizmie. Jeśli zostaną przeprowadzone badania i wykażą one wysoki poziom cholesterolu we krwi, a zmiany stylu życia nie przyniosą efektów, należy wtedy rozważyć stosowanie leku z grupy statyn, jakim jest Zocor. Obniża on poziom złego cholesterolu we krwi i jednocześnie znacząco zmniejsza ryzyko wystąpienia wylewu, dusznicy bolesnej, ataku serca i zakrzepów.

Cresetor

Zocor działanie

Zocor działa na zasadzie podobnej, jak większość statyn. Jego działanie skupia się na obniżeniu produkcji cholesterolu LDL i pomaga go wydalić z organizmu. Zocor zwiększa również poziom HDL, czyli tak zwanego dobrego cholesterolu. By osiągnąć jak najlepsze rezultaty, zaleca się stosowanie leku w połączeniu z regularnymi ćwiczeniami niskotłuszczową dietą.

 

Dla kogo jest przeznaczony lek Zocor

Zocor jest lekiem z grupy statyn. Lekarze przepisują go pacjentom, którzy mają zbyt wysoki poziom cholesterolu we krwi lub komórek tłuszczowych, co w niektórych przypadkach jest uwarunkowane genetycznie. Zocor również zmniejsza ryzyko zawału serca, więc może być stosowany przez osoby obarczone ryzykiem choroby wieńcowej.

Nie powinny go stosować osoby uczulone na jakikolwiek jego składnik, a także kobiety w ciąży i karmiące piersią. Odradza się go również pacjentom ze schorzeniami wątroby.

Podczas wizyty u lekarza, należy powiedzieć mu o wszystkich stosowanych lekach, również tych wydawanych bez recepty, gdyż mogą one wchodzić ze sobą w niebezpieczną interakcję.

 

Zocor stosowanie

Zocor występuje na rynku w czterech różnych dawkach: 10mg, 20mg, 40mg i 80mg. Dawka leku jest dobierana indywidualnie do każdego pacjenta. Nie powinno się przekraczać zalecanej dawki. Jeśli pacjent zapomni przyjąć tabletkę, nie należy później zażywać dwóch, by uzupełnić jej brak. Zaobserwowano, że Zocor osiąga najwyższą skuteczność, jeśli jest przyjmowany w porach wieczornych.

Podczas stosowania leku nie należy spożywać grejpfrutów, ani innych produktów na ich bazie, gdyż mogą wywierać negatywne skutki na organizm.

 

Zocor skutki uboczne

Praktycznie każdy lek może wywołać działanie niepożądane. Tak również jest w przypadku leku Zocor, jednakże objawy są zazwyczaj łagodne i krótkotrwałe. Mijają, gdy organizm przyzwyczai się do działania leku. Najczęściej występującymi działaniami niepożądanymi są zaburzenia snu, bóle głowy, bóle brzucha, biegunki, zaparcia, nudności, niedokrwistość. Rzadziej występującymi objawami są reakcje alergiczne, które charakteryzują się opuchnięciem twarzy, zażółceniem oczu lub skóry, ciężką wysypką i trudnością z oddychaniem. W przypadku doświadczenia jakichkolwiek niepokojących skutków ubocznych należy natychmiastowo skontaktować się z lekarzem.

W celu zapoznania się z pełną listą działań niepożądanych należy przeczytać ulotkę informacyjną dołączoną do opakowania.