Zaznacz stronę

Crestor – cena, ulotka, recepta online

Crestor to środek, który stosuje się w leczeniu wysokiego poziomu cholesterolu we krwi, który może mieć poważne skutki zdrowotne, takie jak udar mózgu lub zawał serca. Crestor wpływa na obniżenie LDL, czyli złego cholesterolu, a jednocześnie dzięki niemu wzrasta produkcja dobrego cholesterolu, czyli HDL. Lek ten wywodzi się grupy leków zwanych statynami. Występuje na rynku również pod inną nazwą- Rosuvastatin. Crestor można zakupić w czterech różnych dawkach- 5 mg, 10 mg, 20 mg, 40 mg.

Rabat

5%

Tylko dzisiaj, nie przegap okazji !

Partner największej kliniki internetowej w europie

Atrakcyjne rabaty dla stałych klientów

Korzystając z serwisu  będziesz miał możliwość otrzymywać kupony rabatowe na wybrane leki.

Crestor cena

Sprawdź cenę w renomowanej aptece internetowej euroClinix wraz z receptą wystawianą online.

 

Crestor recepta online

Leku tego nie można kupić bez posiadania recepty, nie daj się oszukać i nie kupuj leków z nieznanych źródeł. Dzięki nam jesteś w stanie zaopatrzyć się w pełni oryginalny lek pochodzący z licencjonowanej apteki, bez wychodzenia z domu. Jeśli jesteś zainteresowany kupnem leku, wystarczy kliknąć w link u góry by sprawdzić cenę i przejść do krótkiego formularza medycznego, po wypełnieniu którego zostanie automatycznie wystawiona recepta, wydawana wraz z lekiem.

 

Crestor informacje

Lekarz przepisuje lek pacjentom, którzy zmagają się ze zbyt wysokim złym cholesterolem LDL, który może prowadzić do poważnych schorzeń sercowo-naczyniowych, takich jak: miażdżyca, choroba wieńcowa lub dławica piersiowa. Sprawia również, że spada ryzyko wystąpienia ataku serca lub mózgu.
Zbyt wysoki poziom cholesterolu można obniżyć również poprzez zastosowanie odpowiedniej diety i wdrożeniu aktywności fizycznej. Czasami to jednak nie wystarcza i do akcji wkracza skuteczny lek jakim jest Crestor.

Cresetor

Crestor działanie

Wielu ludzi nawet nie zdaje sobie sprawy, że ma zbyt wysoki poziom cholesterolu we krwi. Jego odpowiednia ilość jest potrzebna organizmowi, ale nadmiar jest niebezpieczny, gdyż osada się on na ścianach naczyń i zakłóca przepływ krwi. Może to doprowadzić do niebezpiecznych dla zdrowia i życia chorób sercowo-naczyniowych. Crestor działa poprzez obniżanie poziomu złego cholesterolu we krwi, a zwiększenie poziomu dobrego cholesterolu HDL.

 

Dla kogo jest przeznaczony Crestor

Crestor jest przeznaczony dla osób ze zbyt wysokim poziomem cholesterolu we krwi, a także dla pacjentów narażonych na choroby serca. Nie powinny go jednak stosować kobiety w ciąży i karmiące piersią, osoby uczulone na jakikolwiek składnik preparatu.
Pacjenci poniżej 18 roku życia, a także osoby spożywające duże ilości alkoholu nie powinny zażywać najwyższej dawki leku.
Podczas konsultacji lekarskiej należy pamiętać, by wymienić wszystkie aktualne i przebyte już choroby, a także leki, które stosujemy, również te dostępne bez recepty.

 

Crestor jak stosować

Na rynku dostępne są cztery różne dawki leku: 5 mg, 10 mg, 20 mg i 40 mg. Dawka leku jest dobierana indywidualnie do każdego pacjenta, jednak terapię zazwyczaj rozpoczyna się od najniższej dawki leku, by sprawdzić reakcje organizmu na lek. Należy codziennie zażywać jedną tabletkę. Podczas stosowania leku należy unikać grejpfrutów, gdyż zaburzają działanie środka. W celu osiągnięcia najlepszych rezultatów zaleca się połączenie leku wraz z niskotłuszczową dietą i aktywnością fizyczną.
Prosimy pamiętać o regularnych badaniach zawartości cholesterolu we krwi, by kontrolować działanie leku.

 

Crestor skutki uboczne

Jak każdy z leków, również Crestor może powodować działania niepożądane. Najczęściej doświadczanymi są bóle mięśni, nudności, bóle i zawroty głowy. Zwykle mają one łagodny przebieg i ustępują, gdy organizm przyzwyczai się do działania leku.
W przypadku niektórych pacjentów może dojść do reakcji alergicznej, która charakteryzuje się obrzękiem, świądem skóry, trudnością w oddychaniu. Reakcje te są niezwykle rzadkie, ale jeśli ich państwo doświadczą należy bezzwłocznie skontaktować się z lekarzem.
Przed zażyciem leku prosimy o zapoznanie się z ulotką informacyjną dołączoną do opakowania.