Zaznacz stronę

Minocyklina – cena, ulotka, recepta online

Minocyklina (Minocin) to antybiotyk, który stosuje się w leczeniu trądziku. Jego skuteczność została potwierdzona badaniami klinicznymi. Lek ten dostępny jest pod postacią tabletek o dawce 100 mg. Efekty zauważalne są już po jednej dawce leku przyjmowanej codziennie przez kilka tygodni. Substancją aktywną Minocykliny jest chlorowodorek minocykliny. Działa on na trądzik wywołany bakterią Acne vulgaris i oczyszcza skórę.

Rabat

5%

Tylko dzisiaj, nie przegap okazji !

Partner największej kliniki internetowej w europie

Atrakcyjne rabaty dla stałych klientów

Korzystając z serwisu będziesz miał możliwość otrzymywać kupony rabatowe na wybrane leki.

Minocyklina cena

Sprawdź cenę w renomowanej aptece internetowej  wraz z receptą wystawianą online. 

 

Minocyklina recepta online

Leku tego nie można kupić bez posiadania recepty, nie daj się oszukać i nie kupuj leków z nieznanych źródeł.  Dzięki nam jesteś w stanie zaopatrzyć się w pełni oryginalny lek pochodzący z licencjonowanej apteki, bez wychodzenia z domu. Jeśli jesteś zainteresowany kupnem leku, wystarczy kliknąć w link u góry by sprawdzić cenę i przejść do krótkiego formularza medycznego, po wypełnieniu którego zostanie automatycznie wystawiona recepta, wydawana wraz z lekiem.

 

Informacje o Minocyklina

Minocyklina to antybiotyk stosowany w leczeniu trądziku wywołanego bakterią Acne vulgaris. Dostępny jest w postaci tabletek, które należy zażywać raz dziennie. Efekty są widoczne już po kilku tygodniach regularnego stosowania.

Cerazette informacje

Minocyklina działanie

Minocin to lek z grupy tetracyklin. Jego składnikiem aktywnym jest minocyklina. Atakuje ona bakterie odpowiedzialne za rozwój trądziku i pozwala na szybsze wyleczenie infekcji bakteryjnej. Zapobiega ich rozmnażaniu i pozwala organizmowi je zwalczyć. Minocyklina atakuje głównie bakterie propionibacterium acnes, które są odpowiedzialne za podrażnienie, a następnie zapalenie gruczołów łojowych oraz trądzik. Minocyklina łagodzi stany zapalne i widocznie poprawia wygląd skóry.

 

Kto może stosować Minocyklinę

Minocyklina jest lekiem bezpiecznym do stosowania, ale możliwe jest wystąpienie działań niepożądanych, dlatego jest przepisywany na receptę. Lek ten jest skierowany do osób pełnoletnich.

Nie powinny go stosować osoby uczulone na jakikolwiek składnik preparatu, a także osoby, które aktualnie stosują penicylinę, diuretyki, czy leki przeciwzakrzepowe. Podczas konsultacji z lekarzem, należy go poinformować o wszystkich chorobach i stosowanych lekach. Należy również wspomnieć lekarzowi o ciąży, karmieniu piersią i nadwrażliwości na światło słoneczne.

 

Stosowanie Minocykliny

Minocyklina jest dostępna w postaci tabletek o dawce 100 mg. Należy przyjmować jedną tabletkę dziennie, popijając ją szklanką wody. Przyjmowanie leku nie jest zależne od posiłków, należy jednak wziąć pod uwagę, że przyjmowane na czczo mogą powodować mdłości.

Prosimy mieć na uwadze, że terapie trądzikowe są długoterminowe i potrzeba cierpliwości, by zauważyć efekty. Nie należy odstawiać leku po krótkim okresie stosowania, jeśli nie widzimy zadowalających zmian. Konsultować się z lekarzem należy dopiero, gdy przy końcu całej zaplanowanej kuracji nie ma efektów.

 

Minocyklina skutki uboczne

Wszystkie leki mogą powodować działania niepożądane, tak samo jest również z Minocykliną. Jeśli wystąpią u państwa poniższe objawy należy skonsultować się natychmiast z lekarzem:

  • reakcja alergiczna
  • zmiany w funkcjonowaniu układu żołądkowo-jelitowego, wątroby i nerek
  • nadwrażliwość na światło.