Zaznacz stronę

Amlodypina – cena, ulotka, recepta online

Amlodypina to lek hipotensyjny z grupy blokerów kanału wapniowego. Lek ten spowalnia napływ jonów wapnia do komórek mięśni gładkich naczyń krwionośnych i mięśnia sercowego, co sprawia, że ulegają one rozluźnieniu. Dzięki Amlodypinie ciśnienie krwi się obniża i pozostaje w normie, zwiększa się również przepływ krwi w organizmie. Amlodypinę można kupić w dwóch dawkach 5 mg i 10 mg.

Rabat

5%

Tylko dzisiaj, nie przegap okazji !

Partner największej kliniki internetowej w europie

Atrakcyjne rabaty dla stałych klientów

Korzystając z serwisu będziesz miał możliwość otrzymywać kupony rabatowe na wybrane leki.

Amlodypina cena

Sprawdź cenę w renomowanej aptece internetowej  wraz z receptą wystawianą online.

 

Amlodypina bez recepty

Leku tego nie można kupić bez posiadania recepty, nie daj się oszukać i nie kupuj leków z nieznanych źródeł.  Dzięki nam jesteś w stanie zaopatrzyć się w pełni oryginalny lek pochodzący z licencjonowanej apteki, bez wychodzenia z domu. Jeśli jesteś zainteresowany kupnem leku, wystarczy kliknąć w link u góry by sprawdzić cenę i przejść do krótkiego formularza medycznego, po wypełnieniu którego zostanie automatycznie wystawiona recepta, wydawana wraz z lekiem.

 

Informacje o leku Amlodypina

Amlodypina to lek, który zaleca się osobom zmagającym się z nadciśnieniem. Powinni go stosować pacjenci, u których istnieje ryzyko powikłań związanych ze zbyt wysokim ciśnieniem krwi. Amlodypina znajduje również zastosowanie w leczeniu przypadków dławicy, a także w walce z wysokim poziomem cholesterolu.

amlodypina

Amlodypina działanie

Amlodypina działa poprzez blokowanie kanałów wapniowych i zmniejszenie transportu jonów wapnia tymi kanałami. Jony te powoduje obkurczanie ścian naczyń krwionośnych. Dzięki Amlodypinie naczynia krwionośne ulegają rozluźnieniu i rozszerzeniu, co wpływa na swobodny przepływ krwi w organizmie. Serce nie musi wtedy wkładać tak dużej pracy w pompowanie krwi.
Przy zwiększonej swobodzie przepływu krwi w tętnicy, do mięśnia sercowego napływają bardziej natlenowane komórki krwionośne. Dzięki temu Amlodypina jest bardzo skuteczna również w leczeniu dusznicy.

 

Przeciwwskazania do stosowania Amlodypiny

Przede wszystkim nie zaleca się stosowania leku osobom uczulonym na jakikolwiek jego składnik. Nie powinny go zażywać również osoby, które mają dysfunkcję zastawek serca, choroby nerek, zastoinową niewydolność mięśnia sercowego, a także kobiety w ciąży i w okresie karmienia piersią. W przypadku stosowania jakichkolwiek leków, również tych dostępnych bez recepty, należy poinformować o nich lekarza, gdyż mogą one wchodzić w niebezpieczne interakcję z Amlodypiną.

 

Amlodypina stosowanie

Lekarz dobiera dawkę leku indywidualnie do każdego pacjenta. Amlodypina dostępna jest w dwóch dawkach 5 mg i 10 mg. Zazwyczaj tabletkę zażywa się raz dziennie. Kurację rozpoczyna się zwykle od mniejszej dawki, którą można podwyższyć, gdy będzie ona za niska.

 

Amlodypina skutki uboczne

Amlodypina, jak każdy lek może wywołać działania niepożądane. Pacjenci najczęściej doświadczają zawrotów i bólów głowy, uczucia pustki w głowie, opuchnięcia stóp, kostek i dłoni, przewlekłego suchego kaszlu. Rzadziej występującymi skutkami ubocznymi są wahania wagi, katar, przyspieszenie akcji serca, zaburzenia widzenia, wymioty. W przypadku doświadczenia niepokojących objawów należy skontaktować się z lekarzem. Prosimy o zapoznanie się z pełną listą działań niepożądanych, która znajduje się na ulotce informacyjnej dołączonej do opakowania.