Zaznacz stronę

Trimetoprim – cena, ulotka, recepta online

Trimetoprim to antybiotyk, który stosuje się w leceniu zapalenia pęcherza moczowego. Wykorzystuje się go również w leczeniu ciężkich i nagłych infekcji lub w terapii profilaktycznej. Lek ten zabija bakterie, które są odpowiedzialne za rozwój choroby i tym samym leczy objawy.

Lek ten występuje w dwóch dawkach 100 mg i 200 mg. Pierwsze efekty są już odczuwalne w ciągu 24 godzin. Trimetoprim jest szczególnie polecany kobietom zmagającym się z powracającą infekcją pęcherza.

Rabat

5%

Tylko dzisiaj, nie przegap okazji !

Partner największej kliniki internetowej w europie

Atrakcyjne rabaty dla stałych klientów

Korzystając z serwisu Euroclinix, będziesz miał możliwość otrzymywać kupony rabatowe na wybrane leki.

Trimetoprim cena

Sprawdź cenę w renomowanej aptece internetowej  wraz z receptą wystawianą online. 

 

Trimetoprim – recepta online

Leku tego nie można kupić bez posiadania recepty, nie daj się oszukać i nie kupuj leków z nieznanych źródeł. Dzięki nam jesteś w stanie zaopatrzyć się w pełni oryginalny lek pochodzący z licencjonowanej apteki, bez wychodzenia z domu. Jeśli jesteś zainteresowany kupnem leku, wystarczy kliknąć w link u góry by sprawdzić cenę i przejść do krótkiego formularza medycznego, po wypełnieniu którego zostanie automatycznie wystawiona recepta, wydawana wraz z lekiem.

 

Trimetoprim informacje

Trimetoprim jest lekiem stosowanym przy infekcji pęcherza moczowego. Już po pierwszych 24 godzinach można odczuć zmniejszenie objawów. Trimetoprim jest często zalecany kobitom, które chorują na powracające infekcje pęcherza.

 

Trimetoprim działanie

Lek Trimetoprim pochodzi z grupy antybiotyków. Jest niezwykle skuteczny, gdyż bezpośrednio uderza w skupiska bakterii, zapobiega ich rozmnażaniu. Tym sposobem Trimetoprim zapobiega powstawaniu infekcji lub pomaga organizmowi się z nią rozprawić.

trimetoprim

Kto nie powinien stosować leku Trimetoprim

Przede wszystkim leku nie powinny stosować kobiety w ciąży. Przeciwwskazaniem do stosowania są również schorzenia nerek i choroby krwi. Trimetoprim w połączeniu z innymi lekami może wchodzić w niebezpieczną interakcję, dlatego należy poinformować lekarza o wszystkich aktualnie przyjmowanych lekach, również tych wydawanych bez recepty.

 

Trimetoprim stosowanie

Dawka leku jest ustalana indywidualnie do potrzeb pacjenta i rodzaju terapii. Zazwyczaj przy leczeniu doraźnym, należy większą dawkę leku 200 mg przyjmować przez dwa lub trzy tygodnie dwa razy dziennie. Przy leczeniu profilaktycznym zazwyczaj przepisywana jest dawka 100 mg, którą stosuje się raz dziennie, jest to leczenie długotrwałe.

Trimetoprim należy przyjmować podczas posiłku bądź niezależnie, popijając szklanką wody. Należy pamiętać, by lek stosować według zaleceń i nie kończyć terapii przedwcześnie, nawet jeśli objawy ustąpią, gdyż mogłoby to doprowadzić do uodpornienia się bakterii na lek.