Zaznacz stronę

Plastry Evra to jeden z dostępnych na rynku środków antykoncepcyjnych. Występuje on w formie samoprzylepnych, które zawierają dwa składniki aktywne- norelgestromin oraz etynyloestradiol. Ich poprawna aplikacja zapewnia niemal 100 % skuteczność. Aplikacji należy dokonywać raz w tygodniu. Hormony występujące w plastrach są wchłaniane przez skórę, co daje gwarancję skuteczności nawet wtedy, gdy mamy problemy żołądkowe.
plastry-antykoncepcyjne-evra-blister evra-l

 


 

Plastry  Evra cena

Sprawdź cenę w renomowanej aptece internetowej wraz z receptą wystawianą online.

 • Recepta jest wystawiana automatycznie po wypełnieniu prostego formularza medycznego. Nie zajmuje to więcej niż 2 minuty. Po wypełnieniu owego formularza, możemy przejść do płatności, a automatycznie lek zostanie wydany wraz z receptą.
  (Usługa jest w pełni darmowa, a recepty są podpisywane przez zarejestrowanych lekarzy)
 • Pełna dyskrecja i bezpieczeństwo
  (Wszystkie przekazywane dane są w pełni poufne. Zamówienia wysyłane są w dyskretnych, nie zdradzających zawartości opakowaniach.)

Plastry evra cena

 


 


 

Plastry  Evra – recepta online

Plastry infoLeku tego nie można kupić bez posiadania recepty, nie daj się oszukać i nie kupuj leków z nieznanych źródeł. Dzięki nam jesteś w stanie zaopatrzyć się w pełni oryginalny lek pochodzący z licencjonowanej apteki, bez wychodzenia z domu. Jeśli jesteś zainteresowany kupnem leku, wystarczy kliknąć w link u góry by sprawdzić cenę i przejść do krótkiego formularza medycznego, po wypełnieniu którego zostanie automatycznie wystawiona recepta, wydawana wraz z lekiem.

Plastry Evra skuteczność

Plastry Evra mają taką samą skuteczność jak inne dwuskładnikowe preparaty antykoncepcyjne. Przy poprawnej aplikacji zapewniają prawie 100 % skuteczność. Szczególnie polecane są dla osób, którym nie przypadło do gustu codzienne przyjmowanie tabletek antykoncepcyjnych. Plastry przyklejamy raz w tygodniu, a substancje aktywne wchłaniają się przez skórę. Nie trzeba się wtedy martwić o skuteczną ochronę przy biegunkach czy wymiotach.

Plastry  Evra działanie

 • sposób ich działania jest taki sam jak w przypadku tabletek antykoncepcyjnych,
 • ich dwa składniki aktywne- norelgestromin i etynyloestradiol, wpływają na procesy zachodzące w organizmie kobiety,
 • zapobiegają owulacji,
 • zagęszczają śluz w szyjce macicy, co utrudnia poruszanie się plemników, by nie doszło do zapłodnienia,
  nie doprowadzają do pogrubienia błony śluzowej macicy, co uniemożliwia zagnieżdżenie się zarodka, gdyby doszło do ewentualnego zapłodnienia komórki jajowej.

Przeciwwskazania do stosowania plastrów Evra

Plastry Evra uważa się za preparat bezpieczny dla zdrowia, jednak tak jak w przypadku każdego leku, są pacjenci którzy nie mogą go stosować. Do najważniejszych przeciwwskazań zalicza się: udar mózgu, przebyty zawał serca, cukrzyca ze zmianami naczyniowymi, choroby wątroby, nadciśnienie, niezdiagnozowane krwawienia z okolic intymnych, nowotwory piersi, wysoki poziom cholesterolu. Plastrów Evra nie powinny używać również kobiety w ciąży czy karmiące piersią oraz osoby uczulone na jakikolwiek składnik leku.

Jak stosować plastry Evra

Miejsce aplikacji należy dokładnie umyć i osuszyć. Na tak przygotowaną skórę przyklejamy plaster w taki sposób, by przylegał do niej całą swoją powierzchnią. Na miejsce aplikacji można wybrać obszar ramion, ud, pośladków, brzucha czy pleców. Nie można jednak naklejać ich w obrębie biustu. By uniknąć podrażnienia skóry zalecamy, by następny plaster nakleić w innym miejscu.

Zaaplikowany plaster zostawiamy na skórze do upływu siedmiu dni, ósmego zaś należy zdjąć stary i nakleić nowy plaster. Evrę stosujemy przez trzy tygodnie z rzędu, później robimy siedmiodniową przerwę, w której powinno wystąpić krwawienie przypominające menstruację.

Co powinnaś wiedzieć jeśli nigdy nie stosowałaś plastrów antykoncepcyjnych ?

Jeśli pragniesz zacząć stosować taką formę antykoncepcji, to już pierwszego dnia krwawienia, w ciągu 24 godzin, powinnaś nakleić pierwszy plaster. Zapewni to skuteczną i natychmiastową ochronę przed niechcianą ciążą. W przypadku, gdy minie więcej niż 24 godziny od krwawienia, a plaster nie został do tego momentu zaaplikowany, należy zabezpieczyć się podczas współżycia w inny sposób, na przykład używając prezerwatywy. W takim przypadku środek osiągnie pełną skuteczność dopiero po upływie tygodnia.
Jeśli do tej pory stosowałaś tabletki dwuskładnikowe to obowiązuje cię powyższa zasada. Zaś jeśli przyjmujesz minipigułki, to możesz przestać je zażywać w dowolnym momencie i zacząć stosować plastry już dzień po przyjęciu ostatniej tabletki. Jednak przez pierwszy tydzień musisz stosować dodatkową formę antykoncepcji, na przykład prezerwatywy. Wikipedia informacje: https://pl.wikipedia.org/wiki/Antykoncepcja . Zachęcam też do obejrzenia filmu o plastrach na youtube:

Plastry Evra skutki uboczne

Przy stosowaniu plastrów Evra niektóre kobiety mogą doświadczyć skutków ubocznych, jednak zazwyczaj są one niegroźne i ustępują, gdy organizm przyzwyczai się do dodatkowej dawki hormonów. Najczęstsze objawy niepożądane to: mdłości, bóle piersi i głowy, apatia, częste wahania nastroju, grzybica pochwy, biegunka, wymioty, zwiększenie masy ciała, zmęczenie, upławy z pochwy. Powyższe dolegliwości występują niezmiernie rzadko. W przypadku ich doświadczenia należy skierować się do lekarza. Prosimy o zapoznanie się z pełną listą skutków ubocznych, która znajduje się na ulotce dołączonej do opakowania.

Plastry Evra opinie

Sprawdź opinie o plastrach Evra, wystawiane przez naszych pacjentów na OPINEO.

 


 

Komentarze pacjentów

[message type=”about”]Aga 18 lat
Dziękuję za błyskawiczną przesyłkę, zgodną z zamówieniem – szybko, sprawnie, super .[/message]

[message type=”about”]Marzena 20 lat
Zamówiony towar był dokładnie taki jak zamówiłam, dobrze zapakowany i dotarł ekspresowo[/message]

[message type=”about”]Agata 30 lat
Bardzo dobry kontakt ze serwisem, szybka wysyłka i bezproblemowa dostawa. Towar zgodny z opisem. Szczerze polecam[/message]

[message type=”about”]Alicja 27 lat
Produkt godny polecenia, razem z serwisem. Recepta zapakowana razem z przesyłką.[/message]

[message type=”about”]Ania 23 lat
Używam od roku plastrów Evra, żadnych efektów ubocznych.[/message]

[message type=”about”]Martyna 29 lat
Jak zwykle szybka i rzetelna dostawa ![/message]

[message type=”about”]Paula 23 lat
Kolejna udana transakcja. miła rozmowa, błyskawiczna przesyłka. Bardzo dziękuję i gorąco polecam[/message]

[message type=”about”]Daria 18 lat
Od niedawna używam plastrów, zawsze miałam problem z wzięciem tabletki zapominanie itd. Plaster to świetnie rozwiązanie, jeszcze nie musze wychodzić z domu by je kupić![/message]

[message type=”about”]Hania 20 lat
Świetnie rozwiązanie żeby nie wychodzić z domu i czekać w kolejkach. Lek dostaje oryginalnie zapakowany wraz z receptą.[/message]

[message type=”about”]Aneta 25 lat
Rewelacyjny sklep! Zakupy tutaj to czysta przyjemność: strona jest przejrzysta i łatwa w obsłudze. Towary pierwszej jakości. Paczka zapakowana profesjonalnie, a zamówienie wykonane błyskawicznie.[/message]