Zaznacz stronę

Krążęk dopochwowy – cena, ulotka, recepta online

NuvaRing to środek antykoncepcyjny, który występuje pod postacią dopochwowego pierścienia. Zawiera on dwa składniki aktywne – etynyloestradiol i etonogestrel. Środek ten aplikuje się raz na miesiąc, a jego założenie jest proste i bezpieczne. NuvaRing to miękki i elastyczny pierścień, który chroni kobiety niemal ze 100% skutecznością przed niechcianą ciążą. Hormony są absorbowane przez organizm z pominięciem przewodu pokarmowego, więc nawet przy problemach żołądkowych zachowuje swą skuteczność.

Rabat

5%

Tylko dzisiaj, nie przegap okazji !

Partner największej kliniki internetowej w europie

Atrakcyjne rabaty dla stałych klientów

Korzystając z serwisu będziesz miał możliwość otrzymywać kupony rabatowe na wybrane leki.

Krążęk dopochwowy cena

(Nuvaring)

Sprawdź cenę w renomowanej aptece internetowej euroClinix wraz z receptą wystawianą online.  

 

Krążęk dopochwowy – recepta online

(NuvaRing)

Leku tego nie można kupić bez posiadania recepty, nie daj się oszukać i nie kupuj leków z nieznanych źródeł.  Dzięki nam jesteś w stanie zaopatrzyć się w pełni oryginalny lek pochodzący z licencjonowanej apteki, bez wychodzenia z domu. Jeśli jesteś zainteresowany kupnem leku, wystarczy kliknąć w link u góry by sprawdzić cenę i przejść do krótkiego formularza medycznego, po wypełnieniu którego zostanie automatycznie wystawiona recepta, wydawana wraz z lekiem.

 

Informacje o krążku dopochwowym

Krążek antykoncepcyjny NuvaRing to bardzo wygodna forma antykoncepcji hormonalnej, która zapewnie niemal 100 % skuteczność ochrony przed ciążą. Nie wymaga, jak w przypadku tabletek, codziennego stosowania. Krążek aplikujemy na cały miesiąc. Niewątpliwą zaletą jest to, że problemy żołądkowe nie mają wpływu na jego skuteczność.

 

Microgynon 30 informacje

Jak działa krążek dopochwowy

Skuteczność działania NuvaRing zapewniają dwa składniki aktywne- etonogestrel i etynyloestradiol. Podwyższony poziom hormonów hamuje owulację. Jeśli do niej nie dojdzie, to wtedy nie może być mowy o zapłodnieniu. Hormony zawarte w NuvaRing zapobiegają pogrubieniu endometrium, a także zagęszczają śluz w szyjce macicy, co uniemożliwia ruch plemników.

 

Kto nie powinien stosować krążka dopochwowego

NuvaRing nie powinien być używany przez kobiety, które cierpią na chorobę Leśniowskiego-Crohna, epilepsję, schorzenia wątroby. Nie powinny go również stosować pacjentki, które przebyły zawał serca, udar mózgu, nowotwór piersi, zakrzepicę. Do przeciwwskazań zaliczają się również: ciąża, karmienie piersią i uczulenie na jakikolwiek składnik leku.
Podczas wizyty u lekarza należy wymienić wszystkie stosowane przez nas do tej pory leki, również te, które można zakupić bez recepty, gdyż mogą one wpłynąć na skuteczność NuvaRing. Przykładowe środki, które mogą osłabić działanie tej metody antykoncepcji to: dziurawiec zwyczajny, niektóre antybiotyki, środki przeciwpadaczkowe, leki stosowane w leczeniu wirusa HIV.

 

Stosowanie krążka dopochwowego

Zaaplikowanie pierścienia NuvaRing jest bardzo proste. Należy go przytrzymać palcami, a następnie lekko ściskając, wsunąć do wnętrza pochwy na tyle głęboko, by nie sprawiał żadnego dyskomfortu. Krążek wkładamy raz w miesiącu na okres 21 dni. Następnie należy go usunąć i zrobić siedmiodniową przerwę.

NuvaRing powinien być usuwany i aplikowany zawsze tego samego dnia tygodnia o tej samej godzinie. Maksymalne opóźnienie jakie jest dopuszczalne to trzy godziny. Jakiekolwiek odstępstwa mogą zmniejszyć skuteczność krążka. NuvaRing gwarantuje skuteczność przed zapłodnieniem cały miesiąc, nie ma więc potrzeby stosowania dodatkowej formy antykoncepcji podczas tygodniowej przerwy.
Jeśli pacjentka przez ostatni miesiąc nie używała hormonalnej metody antykoncepcji, to NuvaRing powinna być zaaplikowana pierwszego dnia miesiączki. Daje nam to zabezpieczenie przed niechcianą ciążą od momentu założenia. Jeśli krążek zostanie założony od drugiego do piątego dnia miesiączki, swą skuteczność osiągnie dopiero po upływie tygodnia od aplikacji. Do tego czasu należy używać innego środka antykoncepcji, na przykład prezerwatywy.

 

Krążek dopochwowy skutki uboczne

NuvaRing może wywołać działania niepożądane. Najczęściej występującymi są: mdłości, nasilenie bólów menstruacyjnych, upławy, bóle brzucha, grzybica narządów płciowych, obniżenie libido, depresja, tkliwość piersi, migreny, huśtawki emocjonalne, bóle głowy, przybranie na wadze, trądzik. Występują one jedynie u ok. 10 % kobiet, które stosują tą formę antykoncepcji.
W bardzo rzadkich przypadkach może dojść do poważniejszych skutków ubocznych. Pełna lista jest zawarta na ulotce informacyjnej dołączonej do opakowania, z którą należy się zapoznać.