Zaznacz stronę

Norethisterone – cena, ulotka, recepta online

 

Norethisterone (noretysteron) to lek wydawany na receptę, który służy do opóźnienia okresu aż do 2 tygodni. Tabletki należy zacząć stosować około 3 dni przed przewidywaną datą menstruacji. Do krwawienia dojdzie po około 3 dniach od odstawienia preparatu.

Jak wszystkie kobiety wiedzą, miesiączka czasami może całkowicie pokrzyżować plany i ograniczyć swobodę w niejednej sytuacji życiowej. Jak powszechnie wiadomo, okres można przesunąć przy użyciu tabletek na opóźnianie okresu. Niestety do pewnego momentu kobiety, które nie stosowały tej formy antykoncepcji, nie miały takiej możliwości. Na przeciw wyszedł producent tabletek Norethisterone, którego tabletki pozwalają przesunąć okres o dowolną liczbę dni, aż do dwóch tygodni.

Jeśli masz ważną okazję, wykupioną wycieczkę, na którą czekasz z niecierpliwością, a nie chcesz by okres zepsuł ci zabawę, bądź sprawił, że nie będziesz czuła się komfortowo, to zamów tabletki u naszego partnera i przestań się stresować. Lek zostanie dostarczony w dyskretnym opakowaniu. Zobacz więcej informacji na temat leku i sprawdź cenę.

Rabat

5%

Tylko dzisiaj, nie przegap okazji !

Partner największej kliniki internetowej w europie

Atrakcyjne rabaty dla stałych klientów

Korzystając z serwisu  będziesz miał możliwość otrzymywać kupony rabatowe na wybrane leki.

Norethisterone cena

Sprawdź cenę w renomowanej aptece internetowej wraz z receptą wystawianą online. 

 

Norethisterone – recepta online

Leku tego nie można kupić bez posiadania recepty, nie daj się oszukać i nie kupuj leków z nieznanych źródeł.  Dzięki nam jesteś w stanie zaopatrzyć się w pełni oryginalny lek pochodzący z licencjonowanej apteki, bez wychodzenia z domu. Jeśli jesteś zainteresowany kupnem leku, wystarczy kliknąć w link u góry by sprawdzić cenę i przejść do krótkiego formularza medycznego, po wypełnieniu którego zostanie automatycznie wystawiona recepta, wydawana wraz z lekiem.

 

Informacje o Norethisterone

Norethisterone to lek hormonalny, który stosuje się głównie, by opóźnić wystąpienie krwawienia miesięcznego. Zażywa się go również przy leczeniu zaburzeń miesiączkowania. Jego składnikiem aktywnym jest norysteron, który jest odpowiednikiem progestagenu- hormonu występującego naturalnie w organizmie każdej kobiety. By opóźnić okres należy zacząć brać tabletki około 3 dni przed przewidywaną miesiączką. Jedną tabletkę należy brać trzy razy dziennie, jednak nie dłużej niż 2 tygodnie. Menstruacja powinna wystąpić około 3 dni po zaprzestaniu stosowania leku. Informacje o składzie: https://bazalekow.mp.pl/leki/doctor_subst.html?id=3594

W jakim celu stosuję się Norethisterone

Norethisterone stosowany jest w celu:

 • opóźnienia miesiączki
 • łagodzenia objawów napięcia przedmiesiączkowego,
 • obniżenia obfitości krwawień,
 • leczenia endometriozy
 • leczenia raka piersi

Dawkowanie leku zależy od celu, w jakim się go stosuje. Dawka jest ustalana indywidualnie. Przed przystąpieniem do zażywania leku należy zapoznać się z ulotką informacyjną dołączoną do opakowania.

 

W jaki sposób można opóźnić miesiączkę

 Opóźnienia menstruacji można wykonać poprzez podanie wysokiej dawki progesteronu. Występuje on naturalnie w organizmie każdej kobiety i reguluję cykl menstruacyjny. Kobiety, które nie stosują antykoncepcji hormonalnej mogą dokonać tego poprzez zastosowanie terapii hormonalnej lekiem Norethisterone. Pacjentki stosujące tabletki antykoncepcyjne mogą skonsultować się z lekarzem w jaki sposób zrobić to przy pomocy dotychczasowych pigułek.

 

W jaki sposób działają tabletki na opóźnienie okresu

By opóźnić miesiączkę preparat Norethisterone wykorzystuje wysoką dawkę progesteronu. Hormon ten odgrywa bardzo dużą rolę w regulowaniu cyklu menstruacyjnego kobiety. To on, poprzez wzmocnienie błony śluzowej macicy, ułatwia zagnieżdżenie się komórki jajowej. Pozostaje ona tam do końca ciąży, rozwijając się oczywiście w płód. Organizm podtrzymuje wysoki poziom progesteronu przez całą ciążę. Jeśli nie dochodzi do zapłodnienia, poziom progesteronu spada i błona śluzowa macicy zaczyna się złuszczać, a następnie zostaje wydalona jako krwawienie miesięczne.
Opóźnienie menstruacji jest możliwe właśnie dzięki podtrzymaniu wysokiego poziomu progesteronu. Błona śluzowa zostaje pogrubiona i nie złuszcza się, tak jak dzieje się w normalnym cyklu. Stan ten utrzymuje się do momentu zażywania tabletek.

W naturalnym cyklu okres zaczyna się po złuszczeniu wyściółki macicy, która jest wydalana wraz z krwawieniem. Po zażyciu Norethisterone komórki błony śluzowej nadal rosną i nie ulegają złuszczeniu. Noretysteron imituje działanie progesteronu. Ilość tego hormonu opada jeśli nie dojdzie do zapłodnienia i daje tym samym sygnał do złuszczania nagromadzonej błony. Zanim jednak do tego dojdzie, Norethisteron zaczyna naśladować jego działanie, podtrzymując stan przed miesiączką.

 

Kto nie powinien stosować Norethisterone

Lek ten nie powinien być stosowany przez pacjentki, które:

 • cierpią na schorzenia wątroby
 • są w ciąży, bądź ją podejrzewają
 • mają niezdiagnozowane krwawienia z pochwy o nieznanej przyczynie
 • chorowały na raka piersi, wątroby, jajowodów, jajników, pochwy lub szyjki macicy
 • chorują na porfirię lub żółtaczkę
 • chorowały kiedyś na zakrzepicę
 • są uczulone na jakikolwiek składnik leku.

Należy również poinformować lekarze jeśli doświadczyły panie dolegliwości takiej jak: epilepsja, depresja, astma, migrena, cukrzyca, choroby nerek, cysty na jajnikach, nadciśnienie, choroby kardiologiczne.

 

Jak stosować Norethisterone

Norethisterone należy przyjąć 3 dni przed rozpoczęciem miesiączki. Powinno się zażywać jedną tabletkę trzy razy dziennie o stałej porze, popijając szklanką wody. Norethisterone nie może być stosowany dłużej niż przez okres dwóch tygodni. Krwawienie powinno nastąpić około 2-3 dni po zaprzestaniu przyjmowania pigułek.

W przypadku, gdy dojdzie do pominięcia dawki leku, należy ją przyjąć najszybciej jak to możliwe. Nie można jednak spożyć dwóch tabletek na raz w celu uzupełnienia pominiętej dawki.

Lek ten nie może być stosowany przez pacjentki, które stosują antykoncepcję hormonalną.

 

Norethisterone skutki uboczne

Jak każdy lek, Norethisterone również może powodować działania niepożądane. Najczęściej występujące to: trądzik, przebarwienia skóry, wypadanie włosów, bóle brzucha, problemy żołądkowe, zaburzenia miesiączkowania, zmiany w popędzie płciowym, plamienia śród cykliczne, retencja płynów, bóle głowy, senność, wzrost wagi, przygnębienie, zmiana apetytu, gorączka, nerwowość, uczucie zmęczenia, a także zawroty głowy.

W bardzo rzadki przypadkach może dojść do poważniejszych skutków ubocznych, takich jak reakcje alergiczne, zakrzepica, żółtaczka, migreny, wzrost ciśnienia krwi.

W przypadku wystąpienia jakichkolwiek niepokojących objawów należy skontaktować się z lekarzem. Pełna lista objawów niepożądanych znajduje się na ulotce dołączonej do opakowania.

Z racji tej, że leki opóźniające okres są przyjmowane przez krótki okres czasu, ryzyko wystąpienia niepożądanych objawów jest niewielkie. Są one zazwyczaj również niegroźne. Skutki uboczne jakie mogą wystąpić to: uczucie przygnębienia, gorączka, lekki przyrost wagi, mdłości, bóle głowy, zmiana apetytu, ospałość, wysoki poziom cukru we krwi, opuchlizna.

 

Stosowanie Norethisterone z innymi lekami

Norethisterone nie może być równocześnie stosowany z niektórymi lekami. Podczas wizyty lekarskiej należy poinformować lekarza o wszystkich przyjmowanych dotychczas lekach, również tych dostępnych bez recepty.

Wzmożoną ostrożność należy zachować głównie przy przyjmowaniu poniższych środków:

 • Glibenklamid(lek przeciwcukrzycowy)
 • Leki na epilepsję
 • Dziurawiec zwyczajny
 • Gryzeofulwina
 • Leki na gruźlicę
 • Cyklosporyna
 • Leki rozrzedzające krew
 • Niektóre leki na nadciśnienie
 • Newirapina, nelfinawir, amprenawir
 • Leki na Parkinsona.

Prosimy o zapoznanie się z pełną listą załączoną na ulotce informacyjnej dołączonej do opakowania.

Komentarze pacjentów

Emilia 30 lat
Norethisterone stosuje jakiś czas, jest to produkt na receptę, działa bez zastrzeżeń.

Zuzanna 25 lat
Zamówiłam lek Norethisterone na opóźnienie miesiączki, ponieważ mam ważny wyjazd i nie chciałam aby miesiączka mnie tam dopadła. Fajnie że można było kupić tutaj ten lek a receptę dostać online.

Monika 29 lat
Dostawa ekspresowa, super konsultacja z serwisem. Na pewno skorzystam ponownie z usług.

Agata 23 lat
Jestem zapracowana osobą, nie mam czasu na latanie po lekarzach czekając na receptę.Wchodzę na stronę w 2 minuty wypełniam formularz.Paczka przychodzi do mnie czasami na 2 dzień zapakowana dobrze razem z receptą.

Alicja 20 lat
Od jakiegoś czasu nie muszę juz się przejmować lataniem po aptekach. Wchodzę na stronę serwisu w kilka sekund wszystko wypełniam, lek przychodzi szybko.

Daria 25 lat
Nie muszę prosić się o receptę, płacenie za kontrolne badania. Lek przychodzi zapakowany razem z recepta.

Antonina 23 lat
Jestem bardzo zadowolona z zakupu, szybka dostawa co najważniejsze bez problemowa. Szybkie wypełnienie formularza.

Paula 26 lat
Serwis bardzo mi sie spodobał, bez żadnych problemów zamówiłam swój lek.

Natalia 28 lat
Mogę polecić stronę recepta-online, kupno mojego środka stało się łatwiejsze.

Karolina 25 lat
Tabletki dochodzą szybko, polecam zakupy przez ten serwis.