Zaznacz stronę

Zoely to dwufazowe tabletki antykoncepcyjne. Ich substancjami aktywnymi są estradiol-naturalna forma estrogenu i octan nomegestrolu. W opakowaniu znajdziemy dwa rodzaje tabletek. Różnią się od siebie dawką hormonów. Pozwala to na imitowanie wahań hormonalnych, które zachodzą normalnie w organizmie każdej kobiety podczas trwania cyklu. Zoely stosuje się nieprzerwanie przez 28 dni. Dzięki zawartości naturalnego estrogenu, środek ten uważany za lek, który wywołuje niewielką ilość skutków ubocznych.

 

Zoely                      Zoely

 


 

Zoely cena

Sprawdź cenę w renomowanej aptece internetowej  wraz z receptą wystawianą online.

  • Recepta jest wystawiana automatycznie po wypełnieniu prostego formularza medycznego. Nie zajmuje to więcej niż 2 minuty. Po wypełnieniu owego formularza, możemy przejść do płatności, a automatycznie lek zostanie wydany wraz z receptą.
    (Usługa jest w pełni darmowa, a recepty są podpisywane przez zarejestrowanych lekarzy)
  • Pełna dyskrecja i bezpieczeństwo
    (Wszystkie przekazywane dane są w pełni poufne. Zamówienia wysyłane są w dyskretnych, nie zdradzających zawartości opakowaniach.)

 

 


 


 

Zoely – recepta online

Norethisterone informacje

Leku tego nie można kupić bez posiadania recepty, nie daj się oszukać i nie kupuj leków z nieznanych źródeł.  Dzięki nam jesteś w stanie zaopatrzyć się w pełni oryginalny lek pochodzący z licencjonowanej apteki, bez wychodzenia z domu. Jeśli jesteś zainteresowany kupnem leku, wystarczy kliknąć w link u góry by sprawdzić cenę i przejść do krótkiego formularza medycznego, po wypełnieniu którego zostanie automatycznie wystawiona recepta, wydawana wraz z lekiem.

Informacje o Zoely

Zoely to tabletki antykoncepcyjne, które zawierają naturallny estrogen. Zmniejszają one ryzyko zajścia w niechcianą ciążę do mniej niż 1 %. Według badań, niosą one mniejsze ryzyko wystąpienia skrzepów krwi, niż tabletki, które mają w swoim składzie syntetyczny estrogen.

Zoely działanie

Zoely to tabletki antykoncepcyjne, w których składzie występują dwa składniki aktywne- estradiol i octan nomegestrolu. Zmniejszają do mniej niż 1 % ryzyko zajścia w ciążę na kilka sposobów. Przede wszystkim zapobiegają dojrzewaniu i uwolnieniu komórki jajowej. Drugim sposobem jest zmiana konsystencji śluzu szyjki macicy na gęstszą, co znacząco utrudnia ruch plemnikom. Po trzecie nie pozwala na pogrubienie się błony śluzowej macicy, co stwarza niekorzystne warunki do zagnieżdżenia się komórki jajowej, jeśli doszłoby do jej uwolnienia.

Kto nie powinien stosować tabletek Zoely

Tabletek antykoncepcyjnych Zoely nie powinny stosować przede wszystkim osoby uczulone na jakikolwiek składnik leku. Nie powinny go zażywać również kobiety w ciąży i karmiące piersią. Nie zaleca się stosować go w przypadku przebytego nowotworu piersi, wątroby, dróg rodnych, zawału serca i udaru mózgu. Stosowanie tych tabletek antykoncepcyjnych wyklucza również zapalenie trzustki, migreny, krwawienie z pochwy o nieznanej przyczynie, problemy z krzepliwością krwi, zakrzepy naczyniowe, wysoki poziom cholesterolu, cukrzyca, nadciśnienie, schorzenia wątroby, dusznica bolesna.

Jak stosować Zoely

W opakowaniu znajdziemy 28 tabletek, które zażywamy codziennie bez przerw pomiędzy opakowaniami. Znajdują się tam cztery żółte tabletki placebo oraz dwadzieścia cztery zawierające składniki aktywne. Tabletki należy przyjmować zgodnie z kierunkiem strzałek, które są namalowane na blistrze.

Osoby, które nie stosują żadnej hormonalnej formy antykoncepcji powinny przyjąć pierwszą tabletkę pierwszego dnia menstruacji. Daje to natychmiastową ochronę.

Kobiety, które stosowały inne dwuskładnikowe tabletki antykoncepcyjne, powinny przyjąć tabletkę Zoely pierwszego dnia po skończeniu opakowania. Jeśli znajdują się tam jeszcze tabletki placebo, to Zoely należy zażyć dzień po przyjęciu ostatniej tabletki ze składnikami aktywnymi.

W przypadku stosowania minipigułek, Zoely można zastosować dowolnego dnia, jednak pełną ochronę przed ciążą uzyska kobieta dopiero po tygodniu. W tym czasie należy stosować inne środki antykoncepcyjne, na przykład prezerwatywę.

Zoely skutki uboczne

W przypadku stosowania Zoley mogą wystąpić niegroźne i krótkotrwałe skutki uboczne, które ustąpią samoistnie, gdy organizm przyzwyczai się do preparatu hormonalnego. W przypadku, gdy objawy są uciążliwe lub trwają dłuższy czas, należy skontaktować się z lekarzem, gdyż tabletki mogły zostać źle dobrane.

Najczęściej występującymi działaniami niepożądanymi są: wzrost wagi, tkliwość piersi, wahania nastrojów, trądzik, bóle głowy, depresja, migreny, pogorszenie bólu menstruacyjnego, nudności, zanik miesiączki, obniżenie libido, brak regularności krwawienia. Przed użyciem leku należy skonsultować się z lekarzem.

Zoely opinie

Sprawdź opinie o leku Zoely, wystawiane przez naszych pacjentów na OPINEO.