Zaznacz stronę

Qlaira to tabletki antykoncepcyjne. Należą one do 4 generacji tych leków. Ich substancjami aktywnymi są walerianian estradiolu i dienogest.

 


 

Qlaira cena

Sprawdź cenę tabletek Qlaira w renomowanej aptece internetowej  wraz z receptą wystawianą online.

 

 • Recepta do tabletek Qlaira jest wystawiana automatycznie po wypełnieniu prostego formularza medycznego. Nie zajmuje to więcej niż 2 minuty. Po wypełnieniu tego formularza, możemy przejść do płatności, a automatycznie lek zostanie wydany wraz z receptą.
  (Usługa jest w pełni darmowa, a recepty są podpisywane przez zarejestrowanych lekarzy)
 • Pełna dyskrecja i bezpieczeństwo
  (Wszystkie przekazywane dane są w pełni poufne. Zamówienia wysyłane są w dyskretnych, nie zdradzających zawartości opakowaniach.)

Plastry evra cena

 


 


 

Qlaira – recepta online

Tabletek antykoncepcyjnych Qlaira nie można kupić bez posiadania recepty, nie daj się Qlaira informacjeoszukać i nie kupuj leków z nieznanych źródeł. Dzięki nam jesteś w stanie zaopatrzyć się w pełni oryginalny lek pochodzący z licencjonowanej apteki, bez wychodzenia z domu. Jeśli jesteś zainteresowany kupnem leku, wystarczy kliknąć w link u góry by sprawdzić cenę i przejść do krótkiego formularza medycznego, po wypełnieniu którego zostanie automatycznie wystawiona recepta, wydawana wraz z lekiem.

 

Co to jest Qlaira

Qlaira to wielofazowe tabletki antykoncepcyjne, należące do 4 generacji. Ich wielofazowość oznacza, że nie w każdej tabletce występuje takie samo stężenie hormonów. Dzięki temu lek ten naśladuje naturalne wahania hormonów w organizmie kobiety.

Qlaira zapobiega ciąży w niemal 100 %, oczywiście jeśli lek jest stosowany w sposób prawidłowy. Dodatkową korzyścią przy stosowaniu tego typu tabletek jest zmniejszenie bolesności miesiączki, a także wyregulowanie cyklu.

 

Co zawiera opakowanie Qlairy

W każdym opakowaniu znajduje się blister z 28 tabletkami, które mają różny skład. Składa się on z:

 • 2 żółtych tabletek(3 mg walerianu estradiolu)
 • 5 czerwonych tabletek(2 mg dienogestu i 2 mg walerianu estradiolu)
 • 17 kremowych tabletek(3 mg dienogestu i 2 mg walerianu estradiolu)
 • 2 bordowych tabletek(1 mg walerianu estradiolu)
 • 2 tabletek placebo, które nie zawierają substancji aktywnych.

 

W jaki sposób działa Qlaira

Qlaira zapobiega ciąży na trzy różne sposoby. Po pierwsze zapobiega uwolnieniu się komórki jajowej, co uniemożliwia zapłodnienie. Jeśli jednak by do tego doszło, to lek ten powoduje zagęszczenie śluzu, by znacznie utrudnić plemnikom poruszanie się. Dodatkowo wpływa na grubość błony śluzowej macicy, by stworzyć niekorzystne warunki do zagnieżdżenia się zarodka.

 

W jaki sposób stosować tabletki Qlaira

W opakowaniu Qlaira znajduje się 28 tabletek o różnej zawartości hormonów. Dwie z nich to tabletki placebo, w których nie znajdują się żadne składniki aktywne.

Owe tabletki antykoncepcyjne należy przyjmować codziennie, przez 28 dni. Następne opakowanie należy rozpocząć tuż po poprzednim, bez żadnej przerwy. Tabletki należy przyjmować w takiej kolejności, na jaką wskazuje strzałka wydrukowana na blistrze.

Qlaira powinna być zażywana codziennie o tej samej porze, popijana wodą.

 

Jak rozpocząć stosowanie tabletek

W przypadku pierwszej terapii hormonalnej kobiety, tabletki Qlaira należy zacząć przyjmować pierwszego dnia menstruacji. Daje to natychmiastową ochronę przed zajściem w nieplanowaną ciążę.

Jeśli pacjentka korzystała z terapii hormonalnej wcześniej, to tabletki można zacząć zażywać tuż po skończeniu środka innej firmy. W przypadku tabletek placebo, należy je pominąć.

Przy stosowaniu innych środków antykoncepcji, na przykład krążka czy wkładki, terapię można rozpocząć po ich usunięciu.

 

Przeciwwskazania do zażywania tabletek antykoncepcyjnych Qlaira

W przypadku chęci rozpoczęcia stosowania terapii hormonalnej tabletkami Qlaira należy wykluczyć przeciwwskazania takie jak: migreny z aurą, zakrzepicę, niezdiagnozowane krwawienie z pochwy, nadciśnienie, zapalenie trzustki, nowotwory wątroby, dróg rodnych i piersi, wysoki poziom cholesterolu, przebyty udar mózgu lub zawał.

Podczas wizyty lekarskiej należy powiadomić o wszystkich aktualnie przyjmowanych lekach i schorzeniach.

Pełną listę przeciwwskazań można przeczytać w ulotce informacyjnej dołączonej do opakowania.

 

Qlaira a działania niepożądane

Jak każdy lek, również Qlaira może powodować występowanie skutków ubocznych. Nie u wszystkich pacjentek one wystąpią, ale gdyby do tego doszło należy poinformować o tym lekarza prowadzącego.

Najczęściej występującymi działaniami niepożądanymi są:

 • tkliwość piersi
 • bóle głowy i brzucha
 • trądzik
 • przybieranie na wadze
 • nudności
 • depresja
 • wahania nastrojów
 • infekcja pochwy
 • nadciśnienie
 • uderzenia gorąca
 • wypadanie włosów

 

Cała lista działań niepożądanych znajduje się w ulotce dołączonej do opakowania.