Zaznacz stronę

Novynette to tabletki antykoncepcyjne, które posiadają dwa składniki aktywne- etynoloestradiol(20 mcg) i dezogestrel(150 mcg). Przy poprawnym stosowaniu chronią niemal ze 100 % skutecznością przed niechcianą ciążą. Lek ten jest sprzedawany pod nazwą Mercilon. Oba leki są identyczne- różni je jedynie nazwa i firma, która je produkuje. Ponadto Novynette łagodzi ból menstruacyjny i objawy napięcia przedmiesiączkowego.

Novynette


 

Novynette cena

Sprawdź cenę w renomowanej aptece internetowej wraz z receptą wystawianą online.

  • Recepta jest wystawiana automatycznie po wypełnieniu prostego formularza medycznego. Nie zajmuje to więcej niż 2 minuty. Po wypełnieniu owego formularza, możemy przejść do płatności, a automatycznie lek zostanie wydany wraz z receptą.
    (Usługa jest w pełni darmowa, a recepty są podpisywane przez zarejestrowanych lekarzy)
  • Pełna dyskrecja i bezpieczeństwo
    (Wszystkie przekazywane dane są w pełni poufne. Zamówienia wysyłane są w dyskretnych, nie zdradzających zawartości opakowaniach.)

 


 


 

Novynette – recepta online

Novynette informacje

Leku tego nie można kupić bez posiadania recepty, nie daj się oszukać i nie kupuj leków z nieznanych źródeł.  Dzięki nam jesteś w stanie zaopatrzyć się w pełni oryginalny lek pochodzący z licencjonowanej apteki, bez wychodzenia z domu. Jeśli jesteś zainteresowany kupnem leku, wystarczy kliknąć w link u góry by sprawdzić cenę i przejść do krótkiego formularza medycznego, po wypełnieniu którego zostanie automatycznie wystawiona recepta, wydawana wraz z lekiem.

Novynette informacje

Novynette to tabletki antykoncepcyjne, których stosowanie chroni niemal całkowicie przed ciążą. Ponadto, według badań klinicznych stosowanie tabletek hormonalnych przez dłuższy czas zmniejsza ryzyko wystąpienia raka jajników i błony macicy i pewnych stanów zapalnych w obrębie miednicy mniejszej. Novynette pozwala również uregulować miesiączkę, powoduje, że krwawienie jest mniej obfite. Łagodzi również objawy zespołu napięcia przedmiesiączkowego.

Novynette działanie

Novynette chroni kobietę przed niechcianą ciążą na trzy sposoby. Przede wszystkim zapobiega owulacji, a jak powszechnie wiadomo, bez komórki jajowej nie może dojść do zapłodnienia. Zwiększa również gęstość śluzu szyjki macicy, co znacznie utrudnia poruszanie się plemników. Działa również na błonę śluzową macicy, nie pozwala się jej pogrubić i stworzyć dogodnych warunków do zagnieżdżenia się komórki jajowej.

Jak stosować Novynette

Novynette należy stosować codziennie, o tej samej porze, przez 21 dni, po których trzeba zrobić 7 dni przerwy. Ma miejsce wtedy krwawienie z odstawienia, co przypomina menstruację. Pierwszą tabletkę najlepiej przyjąć pierwszego dnia miesiączki, wtedy Novynette zapewnia natychmiastową ochronę przed ciążą. Jeśli nie ma możliwości przyjęcia tabletki pierwszego dnia menstruacji, należy to zrobić do jej 5 dnia. Niestety w tym wypadku lek będzie skuteczny dopiero po upływie siedmiu dni. Do tego czasu zaleca się stosowanie dodatkowej formy antykoncepcji, na przykład prezerwatyw.

Czy zamiast Novynette można stosować Mercilon

Jak najbardziej. Jest to ten sam preparat ukryty pod inną nazwą. Można więc stosować je zamiennie. Są one produkowane przez inne firmy, ale skład hormonów pozostaje ten sam.

Kto nie powinien stosować leku

Najważniejszym przeciwwskazaniem do stosowania Novynette jest uczulenie na jakikolwiek składnik preparatu. Nie powinny go stosować kobiety w ciąży, czy podejrzewające zapłodnienie, a także osoby mające chorą wątrobę, układ krążenia czy serce. Przed zastosowaniem leku należy skonsultować się z lekarzem.

Novynette skutki uboczne

Jak każdy lek, Novynette również może powodować działania niepożądane. Najczęściej doświadczanymi przez pacjentki skutkami ubocznymi są: migreny, bóle głowy, tkliwość piersi, zmiana masy ciała, podwyższone albo obniżone libido, wymioty, nudności, zmniejszenie regularności menstruacji, zmiany nastrojów. W celu zapoznania się ze wszystkimi skutkami ubocznymi, należy przeczytać ulotkę informacyjną dołączoną do opakowania.

Novynette opinie

Sprawdź opinie o leku Novynette, wystawiane przez naszych pacjentów na OPINEO.