Zaznacz stronę

Logest – cena, ulotka, recepta-online

Logest to tabletki antykoncepcyjne. Występują one również na rynku pod nazwą Femodette. Zawierają dwie substancje czynne, które są odpowiednikami żeńskich hormonów estrogenu i progestagenu, są to etynyloestradiol i gestoden. Jeśli lek zażywany jest regularnie i w poprawny sposób, to prawdopodobieństwo zajścia w niechcianą ciążę spada poniżej 1 %. Tabletki należy zażywać codziennie, o stałej porze, przez trzy tygodnie. Po ich upływie należy zrobić siedmiodniową przerwę.

Rabat 

5%

Tylko dzisiaj, nie przegap okazji !

Partner największej kliniki internetowej w europie

Atrakcyjne rabaty dla stałych klientów

Korzystając z serwisu  będziesz miał możliwość otrzymywać kupony rabatowe na wybrane leki. 

Logest cena

Sprawdź cenę w renomowanej aptece internetowej euroClinix wraz z receptą wystawianą online.

 

Logest – recepta online

Leku tego nie można kupić bez posiadania recepty, nie daj się oszukać i nie kupuj leków z nieznanych źródeł.  Dzięki nam jesteś w stanie zaopatrzyć się w pełni oryginalny lek pochodzący z licencjonowanej apteki, bez wychodzenia z domu. Jeśli jesteś zainteresowany kupnem leku, wystarczy kliknąć w link u góry by sprawdzić cenę i przejść do krótkiego formularza medycznego, po wypełnieniu którego zostanie automatycznie wystawiona recepta, wydawana wraz z lekiem.

 

Logest działanie

Logest działa w trojaki sposób:

  • Zatrzymuje owulacje, jeśli jajeczko nie zostanie uwolnione, to nie może dojść do zapłodnienia.
  • Zmienia konsystencję śluzu szyjki macicy na gęstszą, co znacznie utrudnia plemnikom poruszanie się.
  • Zapobiega pogrubieniu się błony śluzowej macicy, co sprzyja niekorzystnym warunkom do zagnieżdżenia się komórki jajowej, jeśli doszłoby do jej uwolnienia i zapłodnienia.

Microgynon 30 informacje

Jak stosować Logest

Tabletki Logest powinny być przyjmowane codziennie, o stałej porze. Należy o tym pamiętać, gdyż jakiekolwiek odstępstwa od normy mogą wpłynąć na obniżenie skuteczności tabletek. Pigułki przyjmuje się przez trzy tygodnie, po których należy zrobić tygodniową przerwę, w czasie której dojdzie do krwawienia przypominającego menstruację.

Pierwszą tabletkę powinno się przyjąć pierwszego dnia okresu, wtedy zyskujemy natychmiastowe zabezpieczenie przed niechcianą ciążą. Jeśli jednak tego nie zrobimy, możliwe jest również zażycie pierwszej pigułki do piątego dnia menstruacji włącznie. Jednak w tym wypadku przez tydzień należy zachować ostrożność i stosować dodatkową formę antykoncepcji, na przykład prezerwatywy.

 

Logest informacje

Przyjmowanie tabletek antykoncepcyjnych Logest zmniejsza ryzyko zajścia w niechcianą ciążę poniżej 1 %. Należy je stosować przez 21 dni, po których trzeba zrobić siedem dni przerwy, podczas których dochodzi do krwawienia.
Oprócz ochrony przed ciążą, Logest również wykazuje inne zalety, którymi są: uregulowanie krwawienia, łagodzenie bólów menstruacyjnych, pomaga w walce z nadmiernym owłosieniem i trądzikiem.
Tabletki Logest mają taki sam skład jak Femodette, są również produkowane przez tą są firmę Bayer.

 

Przeciwwskazania do stosowania tabletek Logest

Najważniejszymi przeciwwskazaniami do zażywania tabletek antykoncepcyjnych Logest są: depresje, cukrzyca, migreny, bóle głowy, żółtaczka wysokie ciśnienie krwi i schorzenia serca. Przed zażyciem leku prosimy o zapoznanie się z ulotką informacyjną dołączoną do opakowania, gdzie znajdą państwo pełną listę przeciwwskazań.

 

Logest skutki uboczne

Jak każdy stosowany lek, również Logest może powodować działania niepożądane. Najczęściej występującymi są: wahania wagi, grzybica, depresje, obniżenie libido, wymioty i nudności, zatrzymywanie wody w organizmie. Jeśli zauważą państwo u siebie niepokojące objawy należy skontaktować się z lekarzem.