Zaznacz stronę

Loestrin – cena, ulotka, recepta online

Tabletki Loestrin służą do antykoncepcji, a przy odpowiednim zażywaniu eliminują niebezpieczeństwo związane z zapłodnieniem nawet do liczby mniejszej niż 1%. Za ich działaniem można uzyskać także znacznie mniej bolesne menstruacje, jak i również powodują, że menstruacja staje się  bardziej cykliczna. Ich receptura to głównie dwa składniki aktywne – etynyloestradiol i noretysteron. Lekarstwo to, można dostać w dwóch formach: Loestrin 20 i 30. Różnice między tymi lekami powoduje stężenie substancji czynnych. Należy stosować je przez 21 dni, po których należy zrobić 7 dni przerwy.

Rabat 

5%

Tylko dzisiaj, nie przegap okazji !

Partner największej kliniki internetowej w europie

Atrakcyjne rabaty dla stałych klientów

Korzystając z serwisu  będziesz miał możliwość otrzymywać kupony rabatowe na wybrane leki. 

Loestrin cena

Sprawdź cenę w renomowanej aptece internetowej  wraz z receptą wystawianą online.  

 

Loestrin – recepta online

Tabletek Loestrin nie można kupić bez posiadania recepty, nie daj się oszukać i nie kupuj leków z nieznanych źródeł. Dzięki nam jesteś w stanie zaopatrzyć się w pełni oryginalny lek pochodzący z licencjonowanej apteki, bez wychodzenia z domu. Jeśli jesteś zainteresowany kupnem leku, wystarczy kliknąć w link u góry by sprawdzić cenę i przejść do krótkiego formularza medycznego, po wypełnieniu którego zostanie automatycznie wystawiona recepta, wydawana wraz z lekiem.

 

Loestrin ulotka

Cilest ulotka

 

Co powinieneś wiedzieć o tabletkach Loestrin

Działanie Leostrinu jest natychmiastowe i już po pierwszej tabletce, przyjętej w dniu, w którym rozpoczyna się cykl menstruacyjny. Jeżeli natomiast nie zażyjemy pierwszej dawki leku, pierwszego dnia cyklu, możemy to zrobić w ciągu pięciu dni od jego rozpoczęcia. Nie należy natomiast zapominać, że właśnie wtedy efektywność tabletek będzie pełniejsza, a ochrona przed niechcianą ciążą będzie skuteczna do siedmiu dni.

Dodatkowo oprócz antykoncepcji, tabletki te zmniejszają uczucie bólu podczas okresu, a także sprawiają, że menstruacje są krótsze. Zażywanie tabletek powoduje także zatrzymanie owulacji, co dodatkowo ma dobry wpływ na regulacje całego cyklu miesiączkowego.

Loestrin informacje

Jak wygląda działanie Loestrinu

Tabletki Loestrin zawierają substancje będące odpowiednikami dwóch żeńskich hormonów płciowych – estrogenu i progestagenu. Niezmienne dawki hormonów sprawiają, że procesy, które przebiegają podczas cyklu miesiączkowego ulegają zmianie. Po pierwsze proces owulacji ulega zatrzymaniu. Śluz produkowany przez szyjkę macicy także ulega zmianie. Staje się on bardziej zagęszczony, co powoduje, że plemniki nie mogą poruszać się w sposób niezależny. Dodatkowo tabletki oddziałują na błonę śluzową macicy, i powodują, że nie zostaje ona pogrubienia. Co więc za tym idzie, jeżeli jakimś cudem komórka jajowa uwolniłaby się, a plemnik przebrnąłby przez gęsty śluz i doszłoby do zapłodnienia, to zarodek nie miałby dobrych warunków do osadzenia.

 

Jak zażywać Loestrin

Loestrin 20 i 30 powinno się brać 21 dni cyklu, nie należy zapominać o  zachowaniu tygodniowych przerw pomiędzy poszczególnymi blistrami. Tabletki powinno się przyjmować każdego dnia o takiej samej porze. Jeżeli zażyjemy je zbyt późno, może to sprawić, że efektywność środka maleje. Ich działanie antykoncepcyjne może utrzymywać się przez cały miesiąc, nawet gdy nastąpi tygodniowa przerwa w ich zażywaniu. Lek ten można stosować nie martwiąc się o spożywane posiłki.

 

Początki zażywania tabletek przez kobiety dotychczas nie stosujące antykoncepcji hormonalnej

Te z pań,  które nigdy wcześniej nie zażywały tabletek antykoncepcyjnych, powinny przyjąć pierwszą tabletkę Loestrin od 1 do 5 dnia okresu. Przyjmowanie środka w taki sposób pozwoli zapewnić całkowitą ochronę przed ciążą, a jego działanie rozpoczyna się tuż po przyjęciu pierwszej pigułki. Rozpoczęcie kuracji można zacząć także w którymkolwiek momencie cyklu. Należy jednak pamiętać, że wówczas w kolejny tydzień należy stosować także inne sposoby przeciwdziałania ciąży podczas stosunku. Przykładem mogą być prezerwatywy.

 

Początki zażywania tabletek u kobiet, które stosowały już inne tabletki antykoncepcyjne

W przypadku pacjentek stosujących już inne środki o działaniu antykoncepcyjnym  (dwuskładnikowe lub jednoskładnikowe),stosowanie pierwszej tabletki Loestrin może zostać rozpoczęte w dowolnym czasie. Wówczas antykoncepcja ma bezzwłoczne działanie.

 

Początki zażywania tabletek u kobiet, które ostatnio  urodziły dziecko

Tabletki Loestrin powinno się rozpocząć najlepiej po 21 dniach od urodzenia dziecka.  Ich działanie następuje wówczas w błyskawicznym czasie. Jeżeli od momentu urodzenia dziecka minie czas dłuższy niż 21 dni, wówczas tabletki nie gwarantują natychmiastowej ochrony przed ciążą. Podczas kolejnych 7 dni niezbędne będą dodatkowe działania antykoncepcyjne. Najlepszym sposobem będą prezerwatywy.

Kobieta, która jest świeżo po porodzie może zacząć kuracje tabletkami pod warunkiem, że nie karmi, piersią, podczas porodu nie doszło do żadnych komplikacji, a ona jest w stanie normalnie funkcjonować.

 

Początki kuracji u tych kobiet, które w niedalekiej przeszłości poroniły lub przeszły aborcję

Kuracje można rozpocząć w dowolnym momencie.

 

Jakie są przeciwwskazania do rozpoczęcia kuracji Loestrinu?

Tabletki Loestrin nie powinny być zażywane przez te kobiety, które są w ciąży, karmią piersią bądź mają alergię na jakiekolwiek składniki leku.

Kobieta podczas wizyty u lekarza musi poinformować o wszystkich problemach zdrowotnych, także tych z przeszłości, a także przekazać wszelkie informację o stosowanych aktualnych lekach w tym także tych, które dostępne są w aptekach bez recepty, np. paracetamol. Część leków np. ziół może przynosić szkodliwy wpływ w połączeniu z tabletkami Loestrin. Przykładowym skutkiem może być dziurawiec zwyczajny.

Całkowita lista przeciwwskazań do zażywania tabletek Loestrin znajduje się na ich ulotce. Prosimy, aby za nim rozpoczęta zostanie kuracja lekarstwem dobrze zapoznać się z treścią na ulotce.

 

Jakie mogą być skutki uboczne stosowania Loestrinu?

Pacjentki zgłaszały się także z innymi skutkami ubocznymi, po zażyciu lekarstw. Należą do nich: zmęczenie, zapalenie pochwy, bóle pleców, zmiany apetytu, porfiria, nerwowość, biegunki, syndrom napięcia przedmiesiączkowego, zaćma, trądzik, problemy z nerkami, ból podczas oddawania moczu, wysypka, świąd, problemy z wątrobą.

Jeżeli po stosowaniu tabletek pojawią się skutki uboczne wprawiające w niepokój należy zgłosić się do lekarza. Cała lista niepożądanych skutków znajduje się na ulotce, która znajduje się w środku opakowania. Jest także możliwość pobrania jej  na naszej stronie.