Zaznacz stronę

Levonelle (Escapelle) – cena, ulotka, bez recepty

Levonelle (Escapelle) to środek, który stosuje się by zapobiec ciąży do 3 dni(72 godziny) od stosunku płciowego. Wykazuje się on niemal 95 % skutecznością, jeśli zostanie zażyta w pierwszej dobie od momentu współżycia. Substancją czynną jest levonorgestrel, który zapobiega owulacji i zmienia konsystencję śluzu szyjki macicy na gęstszą, co utrudnia poruszanie się plemników. Levonelle jest na rynku również dostępny pod nazwą Escapelle.

Rabat 

5%

Tylko dzisiaj, nie przegap okazji !

Partner największej kliniki internetowej w europie

Atrakcyjne rabaty dla stałych klientów

Korzystając z serwisu  będziesz miał możliwość otrzymywać kupony rabatowe na wybrane leki. 

Levonelle 

Leku tego nie można kupić bez posiadania recepty, nie daj się oszukać i nie kupuj leków z nieznanych źródeł. Dzięki nam jesteś w stanie zaopatrzyć się w pełni oryginalny lek pochodzący z licencjonowanej apteki, bez wychodzenia z domu. Jeśli jesteś zainteresowany kupnem leku, wystarczy kliknąć w link u góry by sprawdzić cenę i przejść do krótkiego formularza medycznego, po wypełnieniu którego zostanie automatycznie wystawiona recepta, wydawana wraz z lekiem.

 

Levonelle skuteczność

Skuteczność środka waha się w zależności od tego, kiedy został zażyty. Najwyższą skuteczność osiąga, jeśli tabletka zostanie przyjęta w ciągu 12-24 godzin od momentu stosunku płciowego, jest wtedy ona na poziomie około 95 %. Uśredniona skuteczność tabletki utrzymuje się na poziomie około 84 %.

 

Kiedy stosować Levonelle

Tabletki Levonelle stosuję się w przypadku, gdy:

 • doszło do współżycia bez zastosowania środków antykoncepcyjnych
 • kobieta pominęła tabletkę antykoncepcyjną
 • prezerwatywa pękła, bądź zsunęła się
 • plemniki zostały przeniesione mechanicznie w pobliże wejścia pochwy.

levonelle

Levonelle Informacje

Levonelle to tabletki, które stosuje się, by zapobiec ciąży, ale już po odbytym stosunku. Potocznie zwany jest „tabletką po”. Levonelle występuje również pod nazwą Escapelle. Pigułki te można zażyć do 3 dni, czyli 72 godzin po stosunku obarczonym ryzykiem zajścia w ciążę. Największą skuteczność wykazuje zażyta do 24 godzin od współżycia, bo aż 95 %. Później jej skuteczność obniża się do 85 %, gdy zostanie przyjęta w ciągu 25-72 godzin.

 

Levonelle działanie

Substancją czynną leku Levonelle jest levonorgestrel, czyli syntetyczny odpowiednik progestagenu. Działa on w dwojaki sposób:

 • zapobiega owulacji, jeśli jeszcze do niej nie doszło,
 • zmienia konsystencję śluzu szyjki macicy na gęstą, co utrudnia poruszanie się plemników

Przeciwwskazania do stosowania Levonelle

Przede wszystkim największymi przeciwwskazaniami do stosowania tabletek są uczulenie na jakikolwiek ich składnik, a także ciąża. Nie powinny go również stosować osoby ze schorzeniami wątroby, mające chorobę Crohna, podejrzewające ciążę, kobiety które miały zapalenie jajników lub doświadczyły ciąży pozamacicznej.

Podczas wizyty u lekarza należy go poinformować o wszystkich przyjmowanych lekach, również tych sprzedawanych bez recepty. Szczególną uwagę należy zwrócić przy poniższych środkach:

 • preparaty stosowane w leczeniu HIV
 • dziurawiec zwyczajny
 • leki używane w leczeniu epilepsji
 • niektóre środki stosowane w leczeniu gruźlicy
 • gryzeofulwina- preparat przeciwgrzybiczny
 • cyklosporyna  

Jak stosować Levonelle

Tabletkę Levonelle powinno się zażyć najszybciej jak to tylko możliwe, gdyż osiąga ona swą najwyższą skuteczność w ciągu pierwszych 24 godzin. Najpóźniej można lek ten zastosować do 72 po współżyciu. Tabletkę należy połknąć w całości i popić szklanką wody. Jeśli kobieta zwymiotuje do 3 godzin od zażycia tabletki, musi ona natychmiast skontaktować się z lekarzem o wydanie recepty na kolejną pigułkę. Nie wolno traktować preparatu Levonelle jako regularnego środka zapobiegającego ciąży. Podczas jednego cyklu menstruacyjnego można zażyć tylko jedną tabletkę.

 

Stosowanie Levonelle a picie alkoholu

W ulotce informacyjnej nie ma wzmianki o piciu alkoholu po zażyciu tabletki i czy ma to jakiś wpływ na jej działanie. Można zatem wysnuć wnioski, że alkohol nie wpływa negatywnie na skuteczność tabletki, jednakże by zachować ostrożność, jego spożywanie jest odradzane.

 

Levonelle skutki uboczne

Najczęściej występującymi działaniami niepożądanymi po zażyciu Levonelle są: tkliwość piersi, bóle głowy, biegunki, uczucie zmęczenia, wymioty, zawroty głowy, bóle podbrzusza, zmiany w miesiączkowaniu. Rzadko dochodzi do świądu, obrzęku twarzy i wysypki.

 

Wpływ Levonelle na miesiączkę

Kobiety po zażyciu tabletki Levonelle mogą doświadczyć zaburzeń menstruacji. W większości przypadków miesiączka jest na czas, ale może się zdarzyć, że nastąpi ona później lub wcześniej. Obfitość krwawienia może się zwiększyć, a także może dojść do nieregularnych krwawień i plamień aż do momentu pierwszego okresu po zażyciu tabletki. Jeśli po zażyciu tabletki Levonelle miesiączka opóźni się więcej niż 5 dni należy zrobić test ciążowy, by wykluczyć ewentualną ciążę.