Zaznacz stronę

Lesiplus należy do hormonalnych środków antykoncepcyjnych, stworzonych na bazie dwóch składników aktywnych – drospirenonum i ethinylestradiolum. Jego systematyczne przyjmowanie stanowi niemal 100% ochronę przed nieplanowaną ciążą.

 


 

Lesiplus cena

Sprawdź cenę tabletek Lesiplus w renomowanej aptece internetowej  wraz z receptą wystawianą online.

 

 • Recepta do tabletek Lesiplus jest wystawiana automatycznie po wypełnieniu prostego formularza medycznego. Nie zajmuje to więcej niż 2 minuty. Po wypełnieniu tego formularza, możemy przejść do płatności, a automatycznie lek zostanie wydany wraz z receptą.
  (Usługa jest w pełni darmowa, a recepty są podpisywane przez zarejestrowanych lekarzy)
 • Pełna dyskrecja i bezpieczeństwo
  (Wszystkie przekazywane dane są w pełni poufne. Zamówienia wysyłane są w dyskretnych, nie zdradzających zawartości opakowaniach.)

 

Plastry evra cena

 


 


 

Lesiplus – recepta online

Tabletek Lesiplus nie można kupić bez posiadania recepty, nie daj się Lesiplus informacjeoszukać i nie kupuj leków z nieznanych źródeł. Dzięki nam jesteś w stanie zaopatrzyć się w pełni oryginalny lek pochodzący z licencjonowanej apteki, bez wychodzenia z domu. Jeśli jesteś zainteresowany kupnem leku, wystarczy kliknąć w link u góry by sprawdzić cenę i przejść do krótkiego formularza medycznego, po wypełnieniu którego zostanie automatycznie wystawiona recepta, wydawana wraz z lekiem.

 

Co to jest Lesiplus i co warto wiedzieć na temat tego środka

Lesiplus jest doustnym środkiem antykoncepcyjnym, którego działanie oparte zostało na dwóch składnikach aktywnych – drospirenonie (hormon z grupy progestagenów) i etynyloestradiolu (hormon z grupy estrogenów), stanowiących syntetyczne odpowiedniki żeńskich hormonów płciowych.

Opakowanie Lesiplus zawiera 28 powlekanych tabletek, w tym dwadzieścia cztery w kolorze różowym, stworzone na bazie syntetycznych hormonów w niewielkim stężeniu oraz cztery w kolorze białym, pozbawione składników aktywnych. Tabletki Lesiplus należą do pigułek jednofazowych, co oznacza, że w każdej pigułce została zawarta jednakowa liczba substancji czynnych.

Producentem Lesiplus jest firma Teya Pharmaceuticals Polska. Pigułki Lesiplus należą do 4 generacji środków antykoncepcyjnych.

 

Jakie są zalety Lesiplus

Lesiplus należy do niezwykle efektywnych środków antykoncepcyjnych. Jego właściwe
i systematyczne stosowanie stanowi niemal całkowitą ochronę przed nieplanowaną ciążą. Co więcej, pigułki Lesiplus znajdują zastosowanie w leczeniu różnego rodzaju przypadłości, takich jak hirsutyzm, trądzik, czy zespół policystycznych jajników, gdyż wykazuje działanie antyandrogenne.

Tabletki Lesiplus mogą także stanowić dodatkową pomoc w wyregulowaniu cyklu menstruacyjnego. Zaobserwowano, że systematyczne stosowanie pigułek przyczynia się do zwiększenia regularności krwawień, a także do łagodniejszego przebiegu miesiączki. Podczas przyjmowania Lesiplus nie występują dolegliwości bólowe podczas okresu, a objawy zespołu napięcia przedmiesiączkowego ulegają znacznemu zredukowaniu.

 

Jakie są wady Lesiplus

Tabletki Lesiplus wymagają samodyscypliny w stosowaniu – powinny być przyjmowane regularnie i zgodnie z zaleceniami. Tylko wtedy mamy do czynienia z ich niesamowitą skutecznością.

Lesiplus, jak każdy środek antykoncepcyjny, nie stanowi wystarczającej ochrony przed chorobami wenerycznymi, a jego stosowanie może czasami być przyczyną występowania różnego rodzaju efektów ubocznych.

 

Skład Lesiplus

Opakowanie Lesiplus zawiera 24 tabletki koloru różowego, stworzone na bazie dwóch składników aktywnych – drospirenonu (3mg) oraz etynyloestradiolu (0,02mg). Różowe pigułki zawierają dodatkowo laktozę jednowodną, skrobię żelowaną kukurydzianą, powidon K30, kroskarmelozę sodową, polisorbat 80 oraz sterynian magnezu.

Lesiplus należą do tabletek powlekanych, których otoczka złożona jest z alkoholu poliwinylowego, dwutlenku tytanu (E171), makrogolu 3350, talku, tlenku żółtego żelaza (E172), tlenku czerwonego żelaza (E172) oraz tlenku czarnego żelaza (E172).

Pozostałe 4 tabletki w kolorze białym są to tzw. tabletki placebo, nie zawierające składników aktywnych. Rdzeń produktu zawiera laktozę bezwodną, powidon K30 oraz sterynian magezu. W skład otoczki wchodzi alkohol poliwinylowy, dwutlenek tytanu (E171), makragol 3350 oraz talk.

 

Jak działają pigułki Lesiplus

Lesiplus dzięki zawartości hormonów syntetycznych stanowi niezwykle skuteczny środek antykoncepcyjny, którego regularne stosowanie wyklucza ryzyko zajścia w nieplanowaną ciążę. Zawarte w pigułkach hormony syntetyczne działają w oparciu o następujące mechanizmy:

 • Mechanizm, w którym zahamowana zostaje emisja folikulotropiny (FSH) przez przysadkę mózgową. W tej sytuacji niemożliwe staje się dojrzewanie pęcherzyków Graffa i uwolnienie komórki jajowej. Oznacza to, że w organizmie nie dochodzi do owulacji.
 • Mechanizm, w którym nie dochodzi do pogrubienia błony śluzowej macicy, czyli tzw. endometrium. Niewystarczająca grubość ścianek macicy uniemożliwia zagnieżdżenie się w niej zarodka, bez względu na to, czy doszło do zapłodnienia.
 • Mechanizm, poprzez który zwiększa się gęstość śluzu w szyjce macicy. W tej sytuacji plemnikom niezwykle trudno jest się poruszać. Nie mogą one przedostać się do jajowodu w celu zapłodnienia komórki jajowej.
 • Mechanizm, w którym dochodzi do zmniejszenia perystaltyki jajowodów. Wpływa to na zmniejszenie tempa, w jakim komórka jajowa porusza się w jajowodzie.

 

Wchłanianie i dystrybucja

Całkowite wchłanianie drospirenonu odbywa się w błyskawicznym tempie. Maksymalne stężenie tego składnika w osoczu krwi zaobserwowano po około 1-2 godzinach od momentu zażycia pigułki. Biodostępność kształtuje się na poziomie od 76% do 85%.  Na dostępność biologiczną substancji czynnej w żadnym stopniu nie wpływa spożycie przez pacjentkę posiłku. Zmniejszenie zawartości drospirenonu w osoczu ma przebieg jednofazowy. Okres półtrwania w fazie eliminacji wynosi trzydzieści jeden godzin.

Drugi ze składników – etynyloestradiol, podobnie jak drospirenon, jest wchłaniany w bardzo szybkim tempie. Po około 1-2 godzinach od momentu zażycia pigułki odnotowuje się jego maksymalne stężenie w osoczu. Biodostępność kształtuje się na poziomie ok. 60%. W przypadku etynyloestradiolu wcześniejsze spożycie posiłku może wpływać na zmniejszenie dostępności biologicznej tego hormonu. Zmniejszenie zawartości etynyloestradiolu w osoczu krwi ma przebieg dwugazowy, a okres półtrwania w fazie eliminacji wynosi około dwadzieścia cztery godziny.

 

Metabolizm i wydalanie

Drospirenon zostaje w bardzo szybkim tempie zmetabolizowany. Zdecydowana większość tego hormonu zostaje wydalona wraz z kałem i moczem w postaci metabolitów, natomiast jego śladowe ilości są usuwane z organizmu w postaci niezmienionej.

Etynyloestradiol podlega bardzo szybkiemu zmetabolizowaniu, a następnie wydaleniu z organizmu wraz z kałem i moczem pod postacią metabolitów.

 

Działanie lecznicze (przeciwandrogenne)

Tabletki Lesiplus znajdują zastosowanie w leczeniu hiperandrogenizmu  u kobiet (nadmiernej produkcji męskich hormonów), dzięki działaniu przeciwandrogennemu, podczas którego dochodzi do zahamowania wydzielania męskich hormonów płciowych. W tym wypadku u pacjentek odnotowuje się pozytywny wpływ terapeutyczny zastosowania pigułek Lesiplus.

Co więcej, pigułki Lesiplus mają wpływ na zmniejszenie wydzielania sebum, a tym samym na lepszy stan cery oraz brak problemów z trądzikiem. Zahamowaniu ulegają także objawy nadmiernego owłosienia, czyli tzw. hirsutyzmu oraz zespołu policystycznych jajników.

Jak stosuje się tabletki Lesiplus?

Opakowanie Lesiplus składa się z 28 pigułek. Zdecydowana większość blistra (24 pigułki w kolorze różowym) to tabletki na bazie dwóch syntetycznych hormonów. Pozostałe pigułki koloru białego są to tzw. pigułki placebo, pozbawione substancji czynnej. Celem ich stosowania jest utrzymanie ciągłości stosowania środka antykoncepcyjnego.

Środki antykoncepcyjne wymagają regularnego stosowania – każdego dnia, o jednakowej porze, bez względu na spożywane posiłki. Tabletki mogą być popijane niewielką ilością wody.

Przed rozpoczęciem stosowania tabletek Lesiplus zaleca się odpowiednie przygotowanie blistra, co znacznie ułatwi nam przyjmowanie pigułek. Opakowanie Lesiplus zawiera specjalne naklejki, z oznaczonymi dniami tygodnia. Przed przyjęciem pierwszej pigułki warto zaznaczyć dzień tygodnia, w którym rozpoczynamy stosowanie środka antykoncepcyjnego, przyklejając naklejkę z owym dniem na górze blistra. Następnie należy stosować pigułki według oznaczonych dni tygodnia, których kolejność wskazują strzałki.

Podczas przyjmowania ostatnich czterech pigułek w bistrze, czyli tabletek placebo w kolorze białym, pozbawionych substancji czynnej, drugiego lub trzeciego dnia , w wyniku odstawienia, powinno wystąpić krwawienie. Dzień po zażyciu ostatniej z tabletek należy rozpocząć kolejne opakowanie, uważając na to, aby nie wystąpiła przerwa w stosowaniu, bez względu na to czy w dalszym ciągu występuje krwawienie. Warto pamiętać, że od właściwego i systematycznego przyjmowania środków antykoncepcyjnych zależy ich skuteczność oraz poziom ochrony przez nieplanowaną ciążą.  Oba rodzaje pigułek różnią się składem, stąd niezwykle istotna jest także kolejność ich przyjmowania.

 

Kiedy rozpocząć stosowanie Lesiplus

 

Kobiety niezabezpieczające się dotąd za pomocą hormonalnych metod antykoncepcyjnych:

W przypadku kobiet, dla których Lesiplus jest pierwszą hormonalną metodą antykoncepcyjną, zaleca się, aby rozpocząć przyjmowanie pigułek od pierwszego dnia cyklu, czyli od momentu, w którym wystąpi krwawienie, po to aby w maksymalnym stopniu zwiększyć ochronę przed nieplanowaną ciążą już od początku zażywania tabletek antykoncepcyjnych.

 

Kobiety, które stosują obecnie inne dwuskładnikowe tabletki antykoncepcyjne

Jeśli do tej pacjentka stosowała inną metodę antykoncepcji hormonalnej, po tabletkę Lesiplus może sięgnąć w dzień po zażyciu ostatniej pigułki zawierającej substancje czynne z dotychczasowego blistra. Nową pigułkę można również zażyć najpóźniej dzień po przyjęciu ostatniej tabletki placebo, czyli dzień po upływie przerwy pomiędzy opakowaniami, przewidzianej w cyklu stosowania środków antykoncepcyjnych.

 

Pacjentki stosujące do tej pory minipigułki

Zamiana tabletek antykoncepcyjnych jest możliwa w każdej chwili. Należy rozpocząć stosowanie Lesiplus dzień po zażyciu minipigułki, jednak w tym wypadku warto zastosować dodatkową antykoncepcję mechaniczną np. w postaci prezerwatyw.

 

Kobiety, które do tej pory stosowały plastry antykoncepcyjne lub krążki dopochwowe

Wcześniejsze stosowanie plastrów antykoncepcyjnych lub krążków dopochwowych wymaga wcześniejszego skonsultowania się z lekarzem, zanim zaczniemy przyjmować Lesiplus. Lekarz pomoże nam ustalić w jaki sposób najlepiej będzie zmienić środek antykoncepcyjny.

 

Pacjentki, które niedawno urodziły dziecko

Kobiety, które niedawno zostały matkami, przed rozpoczęciem stosowania Lesiplus, powinny skonsultować się ze swoim lekarzem.

Karmienie piersią uniemożliwia przyjmowanie pigułek.

Stosowanie środka antykoncepcyjnego powinno rozpocząć się pomiędzy 21 a 28 dniem po porodzie. Jeśli zdecydujemy się na późniejsze zastosowanie tabletek antykoncepcyjnych, konieczne będzie zastosowanie antykoncepcji mechanicznej w okresie pierwszych siedmiu dni.

 

Pacjentki, które poroniły

Sytuacja, w której doszło do wcześniejszego poronienia wymaga konsultacji z lekarzem, przed rozpoczęciem stosowania tabletek Lesiplus.

 

 

Jakie są przeciwwskazania do stosowania

Przed rozpoczęciem stosowania Lesiplus należy zapoznać się z listą przeciwwskazań. W celu rozwiania wątpliwości lub znalezienia odpowiedzi na pytania dotyczące środków antykoncepcyjnych zalecamy konsultację z lekarzem.

 

Stosowanie tabletek Lesiplus z innymi lekami

Podczas stosowania Lesiplus może zachodzić interakcja z innymi lekami. Z tego względu należy zapoznać lekarza z listą wszystkich przyjmowanych przez nas leków, w tym ziołowych oraz wydawanych bez recepty.

Na skuteczność Lesiplus mogą oddziaływać leki stosowane w leczeniu:

 • Padaczki
 • Gruźlicy
 • wysokiego ciśnienia krwi w naczyniach krwionośnych płuc
 • zakażenia wirusem HIV
 • zapalenia wątroby typu C

Podczas stosowania Lesiplus zaleca się także unikać antybiotyków oraz leków zawierających ziele dziurawca lub cyklosporynę, ze względu na ich wzajemne interakcje.

 

Jakie są możliwe skutki uboczne

Po zastosowaniu wszelkich hormonalnych środków antykoncepcyjnych, w tym Lesiplus, mogą występować różnego rodzaju skutki uboczne.  Najpoważniejszym z nich jest choroba zakrzepowo-zatorowa. W przypadku wystąpienia niepokojących objawów należy niezwłocznie skontaktować się z lekarzem. Więcej informacji na temat działań niepożądanych, mogących wystąpić po zażyciu Lesiplus, można znaleźć w ulotce, która jest dostępna na naszej stronie.

 

Skuteczność antykoncepcyjna tabletek Lesiplus

Do badań nad skutecznością środków antykoncepcyjnych wykorzystuje się tzw. wskaźnik Pearla. Wysokość tego wskaźnika mierzy się poprzez stosunek ilości nieplanowanych ciąż u kobiet wykorzystujących daną metodę antykoncepcyjną w ciągu roku, do liczby cykli, pomnożony przez 1200. Wynik takiego równania wskazuje statystycznie ile kobiet poprzez zastosowanie danej metody antykoncepcyjnej zajdzie w ciążę w ciągu roku. Wynik podanego wskaźnika  wynosi od 0 do 100, gdzie im poziom wskaźnika będzie niższy, tym większa jest ochrona przed nieplanowanym zajściem w ciążę.

Na podstawie badań przeprowadzonych na pigułkach Lesiplus stwierdzono, że skuteczność antykoncepcyjna tego środka przedstawia się następująco:

 • Wskaźnik Pearla 0.41, wówczas gdy pacjentki stosowały się do wszystkich zaleceń ustalonych przez producenta
 • Wskaźnik Pearla 0.80 w typowym użyciu, czyli w sytuacji, gdy uwzględniono możliwość wystąpienia błędów w stosowaniu środka antykoncepcyjnego.

Uzyskane wyniki świadczą o tym, że tabletki Lesiplus stanowią niemal niezawodną ochronę przed nieplanowaną ciążą. Wskaźnik Pearla na poziomie poniżej 2 oznacza około 99% ochronę przez nieoczekiwanym zapłodnieniem.

Wszystkie pigułki antykoncepcyjne, stworzone na bazie dwóch składników aktywnych, są uznawane za tak samo skuteczne, gdyż ich wskaźnik Pearla wynosi poniżej 1. Uznaje się jednak, że na efektywność środków antykoncepcyjnych ma także wpływ schemat ich przyjmowania.

Na podstawie raportu Faculty of Sexual & Reproductive Healthcare – New Product Review from the Clinical Effectiveness Unit 20mcg ethinylestradiol/3mg drospirenone – Eloine, Lesiplus możemy dojść do wniosku, że stosowanie pigułek przez okres 24 dni, po którym następuje czterodniowa przerwa, podczas której zażywamy pigułki placebo, może przynosić lepsze efekty niż stosowanie tabletek przez okres 21 dni, po którym robimy tygodniową przerwę. Dzieje się tak dlatego, że odstęp w podawaniu hormonów jest mniejszy, co odbywa się z korzyścią dla organizmu. Ponadto przyjmowanie drospirenonu, czyli progestagenu, charakteryzującego się dłuższym okresem półtrwania doprowadza do zahamowania owulacji, dzięki czemu efektywność tej metody antykoncepcyjnej znacznie wzrasta.

 

Skuteczność Lesiplus w leczeniu trądziku

W badaniach nad skutecznością dwuskładnikowego środka Lesiplus pod kątem leczenia zmian trądzikowym wzięły udział kobiety dotknięte umiarkowanymi objawami trądziku pospolitego. Zostały one przydzielone do dwóch różnych grup, gdzie jedna z nich miała za zadanie zażywać pigułki wzbogacone o syntetyczne hormony, zaś druga zażywała tzw. pigułki placebo, pozbawione substancji czynnych. Długość całej terapii wynosiła 6 miesięcy. Wyniki badania przedstawiono na wykresie.

Pigułki stworzone na bazie składników aktywnych – drospirenonu i etynyloestradiolu okazały się mieć zdecydowanie większy wpływ na redukcję problemów skórnych, zarówno tych mających podłoże zapalne, jak i niezapalne, niż pigułki placebo.

Wyniki przeprowadzonego badania oparto o  sześciostopniową skalę ISGA (Investigator’s Static Global Assessment), która określa poziom zmian skórnych na cerach pacjentek.

Zdecydowana większość pacjentek, bo aż 18,6%, zażywających tabletki wzbogacone o drospirenon i etynyloestradiol, po upływie 6 miesięcy sklasyfikowała swoją skórę jako czystą lub prawie czystą. W przypadku tabletek placebo wynik badania kształtował się na poziomie 6,8%.