Zaznacz stronę

Lesinelle – cena, ulotka, recepta online

Leisinelle jest środkiem antykoncepcyjnym, złożonym z dwóch składników aktywnych: drospirenonum i ethinylestradiolum.Właściwe stosowanie tabletek Leisinelle prawie w zupełności wyklucza możliwość zajścia w nieplanowaną ciążę.

Rabat 

5%

Tylko dzisiaj, nie przegap okazji !

Partner największej kliniki internetowej w europie

Atrakcyjne rabaty dla stałych klientów

Korzystając z serwisu  będziesz miał możliwość otrzymywać kupony rabatowe na wybrane leki. 

Lesinelle cena

Sprawdź cenę w renomowanej aptece internetowej  wraz z receptą wystawianą online.  

 

Lesinelle – recepta online

Tabletek Lesinelle nie można kupić bez posiadania recepty, nie daj się oszukać i nie kupuj leków z nieznanych źródeł. Dzięki nam jesteś w stanie zaopatrzyć się w pełni oryginalny lek pochodzący z licencjonowanej apteki, bez wychodzenia z domu. Jeśli jesteś zainteresowany kupnem leku, wystarczy kliknąć w link u góry by sprawdzić cenę i przejść do krótkiego formularza medycznego, po wypełnieniu którego zostanie automatycznie wystawiona recepta, wydawana wraz z lekiem.

 

Lesinelle ulotka

Cilest ulotka

 

Co to jest Lesinelle co warto wiedzieć na temat tego środka

Leisinelle to złożony z dwóch składników środek antykoncepcyjny, posiadający
w składzie niewielkie ilości syntetycznych hormonów – drospirenonum (progestagenu) oraz ehinylestradiolum (syntetycznego estrogenu). Regularne zażywanie tabletek Leisinelle oraz zastosowanie się do zaleceń opisanych przez producenta stanowi niemal
całkowitą gwarancję ochrony przed nieplanowanym zapłodnieniem.

Tabletki Leisinelle należą do tak zwanych pigułek jednofazowych, charakteryzujących się zawartością jednakowej ilości substancji czynnych w każdej pigułce.

W skład opakowania wchodzi 21 tabletek. Należy je przyjmować kolejno przez 21 dni,

o stałej porze.  Po upływie tego czasu, zanim sięgniemy po następne opakowanie, należy zrobić tygodniową przerwę, podczas której dochodzi do krwawienia.

Lesinelle informacje

Jakie są zalety Lesinelle

Tabletki Lesinelle, poza tym, że stanowią doskonałą ochronę przed nieplanowaną ciążą, wykazują także działanie prozdrowotne. Zawarte w nich właściwości antyandrogenne znajdują zastosowanie w leczeniu trądziku oraz hirsutyzmu, czyli nadmiernego owłosienia typu męskiego.

Ponadto stosowanie pigułek Lesinelle przyczynia się do złagodzenia objawów napięcia przedmiesiączkowego, zmniejszenia ilości skurczów menstruacyjnych, a także zwiększenia regularności krwawień.

 

Jakie są wady Lesinelle

Stosowanie tabletek Lesinelle jest uwarunkowane koniecznością ich regularnego przyjmowania. Niezastosowanie się do zaleceń dotyczących cyklu przyjmowania pigułek niesie za sobą ryzyko zmniejszenia ich skuteczności. Co więcej, jak w przypadku każdego tego typu środka, w trakcie jego stosowania mogą występować różnego rodzaju skutki uboczne. Lesinelle nie stanowi także ochrony przed chorobami przenoszonymi drogą płciową.

 

Skład Lesinelle

Opakowanie Leisinelle zawiera 21 tabletek, złożonych z dwóch składników aktywnych: drospirenonu (3mg) oraz etynyloestradiolu (0,02 mg). Pigułki zostały dodatkowo wzbogacone o laktozę jednowodną, żelowaną skrobię kukurydzianą, powidon K 30, kroskarmelozę sodową, polisorbat 80 oraz stearynian magnezu.

Leisinelle ma postać powlekanych pigułek, których otoczka składa się z alkoholu poliwynylowego częściowo hydrolizowanego, dwutlenku tytanu (E171), makrogolu 3350, talku, żółtego tlenku żelaza (E172), czerwonego tlenku żelaza (E172) oraz czarnego tlenku żelaza (E172)

 

Jaka działa Lesinelle

Działanie tabletek Leisinelle warunkuje zawartość składników aktywnych. Etynyloestradiol, syntetyczny estrogen, należący do żeńskich hormonów płciowych, odpowiedzialnych za owulację, przyczynia się do ograniczenia wydzielania przez przysadkę mózgową folikulotropiny (FSH), co z kolei wyklucza możliwość dojrzewania pęcherzyków Graffa, zlokalizowanych w jajnikach. W tej sytuacji pęcherzyki Graffa nie uwalniają komórek jajowych. Innymi słowy ze względu na to, że nie następuje owulacja, nie dochodzi również do zapłodnienia.

Zastosowanie tabletek Leisinelle powoduje także zwiększenie gęstości śluzu, produkowanego przez szyjkę macicy, co z kolei uniemożliwia przemieszczanie się plemników do jajowodu, a tym samym zapłodnienie komórki jajowej.

Co więcej, Leisinelle przyczynia się do zahamowania procesu pogrubiania się endometrium, czyli ścianek macicy. Uniemożliwia to zagnieżdżenie się zygoty w macicy, bez względu na to czy miało miejsce wcześniejsze zapłodnienie.

Za sprawą pigułek Lesinelle i zawartego w nich drospirenonu mamy do czynienia
z mniejszą perystaltyką jajowodów. Komórka jajowa ma ograniczone pole manewru
w jajowodzie, jej ruchy są spowolnione. Nawet jeśli zostanie wcześniej zapłodniona, to szanse na umiejscowienie się jej w odpowiednim czasie w macicy są niewielkie.

 

Wchłanianie i metabolizm

Efektem regularnego stosowania pigułek Leisinelle jest pojawienie się najwyższego stężenia drospirenonu w organizmie pomiędzy 7 a 14 dniem stosowania. Wówczas zostaje on zmetabolizowany, a następnie wydalony z organizmu głównie
w postaci metabolitów wraz z kałem i moczem.

Etynyloestradiol, podobnie do drospirenonu, jest w szybkim tempie metabolizowany,
a następnie, przyjmując postać metabolitów, zostaje wydalony z organizmu wraz
z kałem i moczem.

 

Działanie lecznicze (antyandrogenne)

Drospirenon, syntetyczny progestagen, będący składnikiem pigułek Lesinelle, hamuje uwalnianie androgenów – męskich hormonów płciowych, dzięki czemu przyczynia się do polepszenia sytuacji kobiet mających problem z hiperandrogenizmem.

Do objawów hiperandrogenizmu możemy zaliczyć przetłuszczoną cerę i włosy, spowodowane nadmiernym wydzielaniem łoju, trądzik oraz nadmierne owłosienie ciała i twarzy zwane hirsutyzmem.

Nadmiar androgenów u kobiety może wywoływać także chorobę o nazwie zespół policystycznych jajników.

Tabletki Lesinelle wykazują działanie antyandrogenne, dzięki czemu mają wpływ na zmniejszenie ilości wydzielanego sebum oraz owłosienia na twarzy i ciele. Ponadto wspomagają leczenie trądziku oraz chronią przed rozwojem zespołu policystycznych jajników.

W odróżnieniu od innych środków antykoncepcyjnych Lesinelle, dzięki zawartości drospirenonu, mającego działanie antymineralokortykosteroidowe, nie doprowadza do zatrzymania wody w organizmie.

Zawartość ethinylestradiolu przyczynia się do ustabilizowania endometrium, niwelując ryzyko wystąpienia nieplanowanej miesiączki, co oznacza, że krwawienia będą występować regularnie.

 

Jak stosuje się tabletki Lesinelle

W skład opakowania Lesinelle wchodzi 21 tabletek, przyjmowanych o stałych porach dnia, przez okres dwudziestu jeden dni. W momencie zakończenia pierwszego blistra zaleca się tygodniową przerwę w stosowaniu, gdyż w tym czasie powinno nastąpić krwawienie. Po następne opakowanie należy sięgnąć wraz z ósmym dniem po odstawieniu pigułek, bez względu na to, czy występuje nadal miesiączka. Godzina przyjmowania tabletek Lesinelle powinna pozostać bez zmian.

Każda pigułka Lesinelle została oznaczona dniem tygodnia, co ułatwia ich przyjmowanie i ogranicza do minimum ryzyko pominięcia codziennej dawki. Rozpoczęcie opakowania w środku tygodnia nie stanowi żadnej przeszkody. Należy zacząć stosowanie leku od określonego dnia tygodnia, sięgając po tabletkę oznaczoną właśnie tym dniem, przechodząc następnie do reszty pigułek, zgodnie z kierunkiem, jakie wyznaczają strzałki, aż do momentu zużycia całego opakowania.

Lesinelle wymaga regularnego stosowania – należy dopilnować stałych pór przyjmowania środka oraz nie dopuszczać do sytuacji, w której zapomnimy przyjąć pigułkę. Tabletki mogą być dostarczane do organizmu podczas posiłku, gdyż nie ogranicza to ich wchłaniania oraz skuteczności działania. Mogą być także popijane niewielką ilością wody.

 

Kiedy rozpocząć stosowanie Lesinelle

 

Kobiety niezabezpieczające się dotąd za pomocą hormonalnych metod antykoncepcyjnych :

W przypadku braku wcześniejszej styczności z antykoncepcją hormonalną, należy rozpocząć przyjmowanie tabletek Lesinelle od pierwszego dnia cyklu, czyli momentu pojawienia się miesiączki. Ochrona przed nieplanowaną ciążą będzie miała początek już od pierwszego dnia cyklu.

Możliwe jest także rozpoczęcie stosowania środka antykoncepcyjnego pomiędzy 2 a 5 dniem cyklu, jednakże wymaga to zastosowania dodatkowej antykoncepcji mechanicznej (np. prezerwatywy) podczas współżycia seksualnego w pierwszych siedmiu dniach cyklu.

 

Kobiety, które stosują obecnie inne dwuskładnikowe tabletki antykoncepcyjne

W przypadku zmiany dwuskładnikowych tabletek antykoncepcyjnych na inne, przyjęcie pierwszej dawki Lesinelle powinno nastąpić dzień po przyjęciu ostatniej tabletki poprzedniego środka antykoncepcyjnego. Możliwe jest także przyjęcie pigułki tuż po okresie przerwy, przewidzianej w cyklu stosowania środków antykoncepcyjnych.

 

Pacjentki stosujące do tej pory minipigułki

Stosowanie minipigułek, charakteryzujących się zawartością tylko jednego składnika aktywnego – progesteronu- umożliwia rozpoczęcie stosowania tabletek Lesinelle
w dzień po przyjęciu ostatniej minipigułki. W tej sytuacji zaleca się równoczesne zastosowanie antykoncepcji mechanicznej w okresie pierwszych siedmiu dni od momentu przyjęcia pierwszej pigułki Lesinelle.

 

Kobiety, które do tej pory stosowały plastry antykoncepcyjne lub krążki dopochwowe

Wcześniejsze stosowanie plastrów antykoncepcyjnych oraz krążków dopochwowych wymaga konsultacji z lekarzem, przed rozpoczęciem stosowania tabletek Lesinelle.

 

Pacjentki, które niedawno urodziły dziecko

Karmienie piersią wyklucza możliwość przyjmowania pigułek Lesinelle.

Jeśli okres karmienia mamy już za sobą, to możemy przyjąć tabletkę pomiędzy 21 a 28 dniem po porodzie. Po okresie 28 dni od dnia porodu rozpoczęcie przyjmowania Lesinelle wymaga dodatkowej ochrony antykoncepcją mechaniczną przez pierwsze siedem dni.

Jeżeli po porodzie zażycie pierwszej pigułki antykoncepcyjnej zostało poprzedzone stosunkiem seksualnym, należy upewnić się, że nie doszło do zapłodnienia, zanim zaczniemy stosować Lesinelle.

 

Pacjentki, które poroniły

W przypadku pacjentek, u których doszło do wcześniejszego poronienia, przed rozpoczęciem stosowania tabletek Lesinelle, zalecana jest konsultacja z lekarzem.

 

 

Jakie są przeciwwskazania do stosowania

Zanim rozpoczniemy stosować Lesinelle powinniśmy przeanalizować listę przeciwwskazań do przyjmowania pigułek i sprawdzić czy któreś z nich nas dotyczy. W przypadku gdy występuje u nas stan, który możemy umieścić w ramach przeciwwskazania, zaleca się zaprzestać przyjmowania środka, a wszelkie zapytania i wątpliwości skierować do swojego lekarza. Z pełną listą przeciwwskazań można zapoznać się w ulotce leku, którą można także znaleźć na naszej stronie.

 

Stosowanie tabletek Lesinelle z innymi lekami

Równoczesne stosowanie innych leków może wpływać na zmniejszenie skuteczności tabletek Lesinelle. Co więcej, pigułki Lesinelle również mogą w negatywnym stopniu oddziaływać na skuteczność innego rodzaju leków. Z tego względu przed rozpoczęciem stosowania środka antykoncepcyjnego zaleca się konsultację z lekarzem, podczas której zapoznamy go z listą wszystkich stosowanych leków, w tym ziołowych oraz wydawanych bez recepty.

Na liście środków, mogących wejść w interakcję z Lesinelle, znajdują się niektóre antybiotyki, leki zawierające ziele dziurawca lub cyklosporynę, a także leki przyjmowane w leczeniu:

  • Gruźlicy (np. ryfampicyna)
  • Padaczki
  • Zakażeń wirusem HIV
  • Zapalenia wątroby typu C
  • Wysokiego ciśnienia krwi w naczyniach krwionośnych płuc

 

Jakie są możliwe skutki uboczne

Po zastosowaniu Lesinelle, jak w przypadku wszystkich środków antykoncepcyjnych, mogą wystąpić działania niepożądane. Większość z nich ma łagodny przebieg i zwykle ustępuje w momencie przyzwyczajenia się organizmu do pigułek. Bardzo rzadko pojawiają się poważne skutki uboczne, takie jak zakrzepy w żyłach i tętnicach, czyli tak zwana zakrzepica. W przypadku pojawienia się niepokojących objawów zakrzepicy, należy niezwłocznie zaprzestać przyjmowania środka antykoncepcyjnego i udać się do lekarza. Wszelkie informacje na temat działań niepożądanych mogących wystąpić po zastosowaniu pigułek Lesinelle, w tym zakrzepicy, można znaleźć w ulotce.

 

Skuteczność antykoncepcyjna tabletek  Lesinelle

Zanim pigułki Lesinelle zostały wprowadzone do obrotu przeszły mnóstwo badań klinicznych, podczas których zbadano ich efektywność, a także bezpieczeństwo stosowania. Aby określić ich skuteczność wykorzystano tzw. wskaźnik Pearla, dzięki któremu udało się ustalić liczbę nieplanowanych ciąż przypadającą na 100 kobiet, stosujących tabletki Lesinelle. Wskaźnik Pearla zawiera się w przedziale od 0 do 100, gdzie im jest on niższy, tym większa jest jego skuteczność.

Wyniki badań nad pigułkami Lesinelle przedstawiały się następująco:

  • 0,09 – dla niepowodzenia metody, czyli w przypadku gdy pomimo odpowiedniego stosowania pigułek przez pacjentkę doszło do zapłodnienia
  • 0,57 – całkowity wskaźnik Pearla, kiedy przeanalizowano niepowodzenie metody, a także możliwość nieodpowiedniego zastosowania środka antykoncepcyjnego przez kobietę.

Na podstawie poniższych wskaźników ustalono, że Lesinelle zapewnia ponad 99% ochronę przed nieplanowaną ciążą.

 

Skuteczność Lesinelle w leczeniu trądziku

Podczas dwóch dużych, podwójnie ślepych, randomizowanych badań, określono efektywność tabletek, posiadających w składzie drospirenon i etynoloestradiol, w leczeniu trądziku. W badaniach wzięły udział kobiety, u których występowały umiarkowane objawy trądziku pospolitego.

Pacjentki zostały umieszczone losowo w dwóch grupach, gdzie jedna z nich miała przyjmować tabletki zawierające drospirenon i etynyloestradiol, a druga środki pozbawione substancji czynnej, czyli tzw. pigułki placebo. Obie grupy przez okres 6 miesięcy stosowały się do zaleceń, regularnie przyjmując tabletki. W tym czasie monitorowano stan ich cery, zwracając uwagę na ilość zapalnych i niezapalnych zmian trądzikowych. Wyniki przeprowadzonych badań zostały umieszczone na poniższym wykresie.

Lepszą skuteczność w leczeniu trądziku wykazały pigułki wzbogacone o drospirenon i etynyloestradiol. U pacjentek, które przyjmowały tabletki posiadające w składzie substancje czynne, zmiany skórne ustąpiły w 44,6%, w tym o 49,3% w przypadku zmian zapalnych i o 40,6% w przypadku zmian niezapalnych. W drugiej grupie ten sam wskaźnik plasował się na poziomie 28,10%.

Efektywność pigułek wzbogaconych o drospirenon i etynyloestradiol zbadano za pomocą sześciostopniowej skali ISGA (Investigator’s Static Global Assesment), określającej poziom występowania zmian trądzikowych, gdzie „0” oznacza, że skóra jest zdrowa i czysta oraz nie występują na niej widoczne ślady zapalne, „1”- skóra jest prawie czysta i występuje na niej jedynie niewielka ilość zmian skórnych oraz „5” – skóra, na której zachodzą bardzo poważne zmiany skórne.

Na podstawie wyników badań stwierdzono, że skóra sklasyfikowana na poziomie ,,0” lub ,,1” w zdecydowanej większości występowała u kobiet, których leczenie odbywało się za pomocą pigułek wzbogaconych o drospirenon i etynyloestradiol (18,6%). W przypadku drugiej grupy pacjentek, przyjmujących środek placebo, wskaźnik kształtował się na poziomie  6,8%.