Zaznacz stronę

Dzięki naszej stronie antykoncepcja bez recepty jest możliwa, ponieważ recepty wystawiane są online przez zarejestrowanych lekarzy. Antykoncepcja hormonalna to jedna z najbardziej efektywnych metod zapobiegania ciąży. Zapewnia ona ponad 99 % skuteczność. Aktualnie występują trzy główne rodzaje środków hormonalnych zapobiegających ciąży- tabletki, krążki dopochwowe i plastry. Ze względu na skuteczność i łatwość stosowania, najbardziej popularne są oczywiście tabletki antykoncepcyjne. Ostatnio na popularności zyskują również dwa pozostałe środki.

Tabletki antykoncepcyjne z receptą online :

Zalety stosowania antykoncepcji hormonalnej

  • jedna z najskuteczniejszych metod zapobiegania niechcianej ciąży, jej stosowanie sprowadza ryzyko zajścia w ciążę do mniej niż 1 %,
  • wpływa na unormowanie cyklu,
  • osłabia bóle menstruacyjne, zmniejsza obfitość i czas trwania miesiączek,
  • łagodzi symptomy napięcia przedmiesiączkowego,
  • obniżają ryzyko zachorowania na raka jajników, macicy i okrężnicy, torbiele jajników, zapalenie miednicy mniejszej, mięśniaki macicy, przez swe działanie antyandrogennne pomagają w leczeniu trądziku a także hirustyzmu, czyli nadmiernego owłosienia u kobiet,
  • niektóre tabletki antykoncepcyjne są wykorzystywane przy leczeniu zespołu policystycznych jajników i endometriozy.

Wady antykoncepcji hormonalnej

Oprócz szeregu zalet antykoncepcji hormonalnej nie można zapomnieć o kilku wadach. Największą z nich jest oczywiście konieczność regularnego stosowania. Każde odstępstwo od normy może wpłynąć na jej skuteczność. Tabletki antykoncepcyjne należy brać codziennie o tej samej porze, więc pominięcie choć jednej tabletki może wpłynąć na skuteczność ochrony przed ciążą. Plastry i krążki dopochwowe nie wymagają codziennej aplikacji, więc ryzyko popełnienia błędu w ich stosowaniu jest mniej prawdopodobne niż w przypadku tabletek.
W przypadku stosowania antykoncepcji hormonalnej mogą również wystąpić skutki uboczne. Najczęstsze z nich, które doświadczają pacjentki, to: obniżenie libido, wymioty, bóle głowy, wahania wagi, ból i tkliwość piersi, pogorszenie stanu cery. Przyjmowanie tabletek antykoncepcyjnych może podwyższyć ryzyko zachorowania na raka piersi, nadciśnienie tętnicze i zakrzepicę.

Skutki uboczne hormonalnych środków antykoncepcyjnych :

screenshot-at-paz-24-12-06-52

Jak dobrać odpowiednią metodę antykoncepcji?

Dobór hormonalnej metody antykoncepcji powinien być przemyślany i dobrany pod kobietę, która będzie ją stosować. Należy się zastanowić, która z metod będzie najbardziej odpowiadać. Panie, które nie chcą pamiętać o codziennym przyjmowania tabletki mogą
wybrać inne metody, na przykład plastry antykoncepcyjne czy też krążki dopochwowe.
Dla kobiet nadwrażliwych na działanie estrogenu, czy pań po 35 roku życia, nałogowo palących papierosy, poleca się często stosowanie minipigułek. Są to tabletki antykoncepcyjne, które zawierają jedną substancję aktywną- progestagen.
Występują równie tabletki antykoncepcyjne, które stosuje się przy zwalczaniu trądziku. Poprawiają one stan cery, a także zabezpieczają kobietę przed niechcianą ciążą. Są to na przykład Diane-35(Dianette), Yasmin, Cilest, Marvelon.
Jak wiadomo, niektóre tabletki mogą wpływać na wahanie wagi, ale są tabletki, które wiążą się z obniżonym ryzykiem wzrostu masy ciała. Dość często wybierają je panie, które boją się przytyć. Preparaty takie to Yasmin i Mercilon.
Prosimy pamiętać, że każdy organizm reaguje indywidualnie na leki. Czasem trzeba wypróbować kilka, by znaleźć ten idealny, który pasuje do naszego organizmu.