Zaznacz stronę
Antykoncepcja 

ellaOne – cena, ulotka, recepta online

ellaOne to tabletki, które stosuje się po stosunku bez zabezpieczenia, jeśli mogło wystąpić ryzyko zajścia w ciążę. Ma to na celu zapobiegnięcie niechcianej ciąży. Lek ten należy zażyć do maksymalnie pięciu dni od momentu współżycia. Działanie jest niezależne od cyklu menstruacyjnego. ellaOne działa poprzez zahamowanie owulacji i zwiększenie gęstości śluzu szyjki macicy, by utrudnić plemnikom poruszanie się.

Rabat

5%

Tylko dzisiaj, nie przegap okazji !

Partner największej kliniki internetowej w europie

Atrakcyjne rabaty dla stałych klientów

Korzystając z serwisu będziesz miał możliwość otrzymywać kupony rabatowe na wybrane leki.

ellaOne cena

Sprawdź cenę w renomowanej aptece internetowej Treated PL wraz z receptą wystawianą online.  Kliknij tutaj.

 

ellaOne – recepta online

Tabletek ellaOne nie można kupić bez posiadania recepty, nie daj się oszukać i nie kupuj leków z nieznanych źródeł. Dzięki nam jesteś w stanie zaopatrzyć się w pełni oryginalny lek pochodzący z licencjonowanej apteki, bez wychodzenia z domu. Jeśli jesteś zainteresowany kupnem leku, wystarczy kliknąć w link u góry by sprawdzić cenę i przejść do krótkiego formularza medycznego, po wypełnieniu którego zostanie automatycznie wystawiona recepta, wydawana wraz z lekiem.

 

Czym jest ellaOne

ellaOne to lek, tak zwana tabletka „po”. Należy do grupy leków antykoncepcji postkoitlanej. ellaOne ma za zadanie uniemożliwić zajście w ciążę, jeśli doszło do współżycia bez jakiejkolwiek formy zabezpieczeń lub gdy jest podejrzenie, że dotychczasowa forma antykoncepcji zawiodła. Lek ten musi być zastosowany do 5 dni po stosunku, czyli do 120 godzin. Jego substancją czynną jest octan uliprystalu.(30 mg).

Kiedy należy zażyć ellaOne

ellaOne powinna zostać zażyta, gdy mogło dojść do sytuacji grążącej zapłodnieniu, czyli do:

  • pęknięcia prezerwatywy lub jej zsunięcia się,
  • współżycia bez jakiegokolwiek zabezpieczenia,
  • w przypadku pominięcia pigułki antykoncepcyjnej(sytuację tą należy przedyskutować z ginekologiem prowadzącym),
  • kontaktu narządów płciowych kobiety ze spermą, nawet jeśli nie doszło do penetracji.

 

Jak działa ellaOne

Swe działanie ellaOne zawdzięcza substancji czynnej, którą jest octan uliprystalu, modulator receptorów progesteronowych. Składnik ten łączy się z dokładnie tymi receptorami co progesteron, dzięki temu blokuje ich działanie. Ogranicza tym samym wpływ progesteronu na organizm kobiety. Przez swoje działanie octan uliprystalu nazywany jest antyhormonem i antyprogesteronem.

ellaOne zapobiega zajściu w ciążę poprzez wpływ na gęstość śluzu szyjki macicy, co utrudnia poruszanie się plemników, zapobiegnięcie owulacji(jeśli tabletka została przyjęta przed uwolnieniem komórki jajowej), a także stworzenie niekorzystnych warunków do zagnieżdżenia się komórki jajowej(wpływ na grubość wyściółki macicy).

 

Czy ellaOne działa nawet jeśli doszło do owulacji

Tabletka ellaOne działa w każdej fazie cyklu. Zapobiegnięcie uwolnienia komórki jajowej jest tylko jednym ze sposobów działania preparatu.

Gdy ellaOne zostanie przyjęta po owulacji, to działa zapobiega zapłodnieniu poprzez zagęszczenie śluzu szyjki macicy, a także nie pozwala pogrubić się ścianie macicy, by nie stworzyć  dogodnych warunków do zagnieżdżenia się jajeczka.

 

Czy ellaOne ma 100% skuteczność

Jak każda antykoncepcja, również ellaOne nie gwarantuje całkowitej skuteczności. Jest ona mniej skuteczna niż tradycyjna forma antykoncepcji, czyli jak prezerwatywy, plastry, tabletki, krążki. ellaOne nie może być stosowana jako regularna antykoncepcja, należy ją traktować jako antykoncepcję awaryjną.

 

Jaka jest skuteczność zapobiegania ciąży przez ellaOne

By uzyskać największą skuteczność, należy przyjąć tabletkę do 24 godzin od współżycia. Możliwość zajścia w ciążę spada wtedy z 5,5%  do 0,9 %. Każdy dzień zwłoki sprawia, że środek ten jest coraz mniej skuteczny. Jeśli ellaOne zostanie zażyta w piątej dobie po współżyciu, ryzyko zajścia w ciążę wynosi 2,1%.

Według przeprowadzonych badań ellaOne jest mniej skuteczna u kobiet, których BMI jest wyższe niż 26.

 

Czy można określić tabletki ellaOne jako środek wczesnoporonny

Według Światowej Organizacji Zdrowia ellaOne nie jest środkiem wczesnoporonnym. Jak już było wspomniane wcześniej, działanie tego preparatu ma za zadanie zapobiegnięciu ciąży poprzez zahamowanie owulacji i uniemożliwieniu zapłodnienia komórki jajowej, gdyby doszło do jej uwolnienia. ellaOne ma również zapobiec zagnieżdżeniu się komórki w ściance macicy.

 

Jak stosować ellaOne

Tabletkę ellaOne należy przyjąć najszybciej jak to możliwe po stosunku, najlepiej do 24 godzin, gdyż osiąga ona wtedy najwyższą skuteczność. Maksymalnie tabletkę można zażyć do 5 dni po współżyciu.

Po zażyciu tabletki należy dodatkowo zabezpieczać się podczas stosunków seksualnych prezerwatywą, gdyż ellaOne może zachwiać działanie innych środków hormonalnych(ale nie przerywamy ich stosowania)

 

ellaOne a przeciwwskazania do stosowania

W przypadku chęci zażycia tabletki ellaOne należy wykluczyć uczulenie na jakikolwiek składnik preparatu, a także ciążę, w przypadku jakichkolwiek podejrzeń tabletka nie powinna zostać zastosowana.

Aby zapoznać się z pełną listą przeciwwskazań należy zapoznać się z ulotką informacyjną dołączoną do opakowania.

 

Interakcja innych leków z ellaOne

Podczas rozmowy z lekarzem należy go poinformować o wszystkich przyjmowanych środkach, gdyż może dojść do niebezpiecznej interakcji. Należy szczególnie uważać w przypadku następujących preparatów:

  • preparaty stosowane w leczeniu HIV(efawirens, ritonawir, newirapin)
  • preparaty zawierające dziurawiec,
  • leki przeciwgrzybiczne,
  • leki zażywane przy leczeniu epilepsji
  • niektóre preparaty stosowane przy leczeniu infekcji bakteryjnych.

 

ellaOne a działania niepożądane

W przypadku każdego leku może dojść do wystąpienia działań niepożądanych. Nie inaczej jest z ellaOne. Najczęściej występującymi są: bóle brzucha, mdłości i wymioty. Rzadziej mogą wystąpić zawroty głowy, wahania nastroju, infekcja dróg oddechowych, zmiana apetytu, zmęczenie, ból głowy. W celu zapoznania się z pełną listą działań niepożądanych należy przeczytać ulotkę informacyjną dołączoną do opakowania. Jeśli jakieś objawy będę nasilone i niepokojące należy skontaktować się z lekarzem.