Acyclovir – cena, ulotka, recepta online

Acyclovir to lek przeciwwirusowy, który stosuje się przy leczeniu opryszczki wargowej i narządów płciowych, a także półpaśca. Składnikiem aktywnym tego leku jest acyklowir, który zapobiega rozprzestrzenianiu się wirusa i znacznie przyspiesz leczenie i pozbycie się objawów. Acyclovir występuje pod postacią tabletek o dawce 200 mg i 800 mg. Lek ten może być również stosowany profilaktycznie, by zapobiec nawrotom choroby.

Rabat

5%

Tylko dzisiaj, nie przegap okazji !

Partner największej kliniki internetowej w europie

Atrakcyjne rabaty dla stałych klientów

Korzystając z serwisu będziesz miał możliwość otrzymywać kupony rabatowe na wybrane leki.

Acyclovir cena

Sprawdź cenę w renomowanej aptece internetowej Treated PL wraz z receptą wystawianą online.  Kliknij tutaj.

 

Acyclovir – recepta online

Leku tego nie można kupić bez posiadania recepty, nie daj się oszukać i nie kupuj leków z nieznanych źródeł.  Dzięki nam jesteś w stanie zaopatrzyć się w pełni oryginalny lek pochodzący z licencjonowanej apteki, bez wychodzenia z domu. Jeśli jesteś zainteresowany kupnem leku, wystarczy kliknąć w link u góry by sprawdzić cenę i przejść do krótkiego formularza medycznego, po wypełnieniu którego zostanie automatycznie wystawiona recepta, wydawana wraz z lekiem.

 

 

Informacje o leku Acyclovir

 • zapobiega rozmnażaniu się wirusa i przyspiesza gojenie objawów,
 • stosowany jest przy leczeniu chorób takich jak: opryszczka narządów płciowych, opryszczka twarzy i półpasiec,
 • jeśli Acyclovir zostanie zażyty już przy pierwszych objawach choroby, to wykazuje wtedy swą najwyższą skuteczność,
 • Acyclovir może być stosowany prewencyjnie przed nawrotom choroby,
 • dawka leku jest dobierana indywidualnie do typu choroby,
 • największym przeciwwskazaniem do stosowania leku jest uczulenie na jakikolwiek jego składnik.
 • Informacje wikipedia: https://pl.wikipedia.org/wiki/Acyklowir

Cerazette informacje

Acyclovir działanie

Skuteczność działania leku zapewnia jego składnik aktywny, którym jest acyklowir. Blokuje on enzymy wirusa, dzięki czemu zapobiega jego dalszemu rozmnażaniu. Doprowadza to do sytuacji, w której organizm jest w stanie ją samodzielnie zwalczyć.

 

Dla kogo przeznaczony jest Acyclovir

Acyclovir jest skierowany do osób pełnoletnich, które chorują na półpasiec, opryszczkę narządów płciowych lub opryszczkę wargową. Decyzję o przepisaniu leku podejmuje lekarz.

 

Kto nie może stosować leku

Acyclovir nie może być stosowany przez osoby uczulone na jakikolwiek składnik preparatu, a także pacjenci z zaburzeniem układu nerwowego i schorzeniem nerek. Kobiety w ciąży i karmiące piersią, a także osoby z nietolerancją cukru powinny skonsultować się z lekarzem przed zażyciem leku.

 

Acyclovir w połączeniu z innymi lekami

Podczas wizyty u lekarza należy go poinformować o wszystkich stosowanych lekach, nawet tych wydawanych bez recepty. Pomiędzy nimi a Acyclovirem może zajść niebezpieczna interakcja.

Szczególnie ostrożnym należy być w przypadku poniższych leków:

 • probenecyd- stosuje się go w leczeniu dny moczanowej i hiperurykemii,
 • cymetydyna- stosuje się ją w leczeniu wrzodów żołądka,
 • cyklosoryna- preparat immunosupresyjny
 • mykofenolan mofetylu- preparat immunosupresyjny,
 • zydowudyna- stosuje się ją w leczeniu HIV,
 • teofilina- stosuje się ją w leczeniu astmy.

 

Jak stosować Acyclovir

Acyclovir to lek, który stosuje się do leczenia opryszczki wargowej, opryszczki narządów płciowych i półpaśca. Lekarz dobiera dawkę indywidualnie do każdej osoby i typu choroby, na który dana osoba cierpi.

 • Podczas leczenia półpaśca zalecane jest przyjmowanie jednej tabletki o dawce 800 mg pięć razy dziennie przez siedem dni, pomiędzy wzięciem kolejnej tabletki należy zachować czterogodzinny odstęp. Można również stosować cztery tabletki dziennie o dawce 200 mg.
 • Opryszczkę narządów płciowych oraz wargową leczy się przyjmując pięć tabletek dziennie o dawce 200 mg przez pięć dni. Tu również należy zachować czterogodzinny odstęp pomiędzy każdą przyjmowaną tabletką.
 • Leczenie profilaktyczne opryszczki narządów płciowych i wargowej polega na przyjmowaniu czterech tabletek dziennie o dawce 200 mg przez okres 6-12 miesięcy. W tym wypadku należy zachować sześciogodzinny odstęp pomiędzy każdą zażytą tabletką.

 

Acyclovir skutki uboczne

Tak jak wszystkie inne leki, również Acyclovir może powodować skutki uboczne. Najczęściej występującymi są: bóle żołądka, bóle głowy, zawroty głowy, biegunki, uczucie zmęczenia, złe samopoczucie, wysypka, gorączka, nadwrażliwość na światło słoneczne i świąd. Czasami dochodzi również do wystąpienia pokrzywki lub do wypadania włosów.

W bardzo rzadkich przypadkach może dojść do wystąpienia objawów takich jak: halucynacje, senność, drżenie, pobudzenie, drgawki, uczucie dezorientacji, zapalenie wątroby, problemy z mówieniem, krwawienie z nosa lub żółtaczka. Jeśli zaobserwują państwo u siebie niepokojące działania niepożądane należy natychmiastowo skonsultować się z lekarzem. Przed zażyciem leku prosimy o przeczytanie ulotki informacyjnej dołączonej do opakowania.