Zaznacz stronę

Simvastatin – cena, ulotka, recepta online

Simvastatin to lek, który stosuje się w leczeniu zbyt wysokiego poziomu cholesterolu we krwi. Lek ten występuje w czterech różnych dawkach: 10 mg, 20 mg, 40 mg i 80 mg. Na rynku można go również spotkać pod nazwą Zocor. Jego substancją czynną jest simwastytyna, która obniża poziom złego cholesterolu LDL i stymuluje wytwarzanie dobrego cholesterolu HDL. Obniżenie złego cholesterolu pozwala zminimalizować ryzyko zachorowania na schorzenia układu krążenia.

Rabat

5%

Tylko dzisiaj, nie przegap okazji !

Partner największej kliniki internetowej w europie

Atrakcyjne rabaty dla stałych klientów

Korzystając z serwisu będziesz miał możliwość otrzymywać kupony rabatowe na wybrane leki.

Simvastatin cena

Sprawdź cenę w renomowanej aptece internetowej wraz z receptą wystawianą online.

 

Simvastatin recepta online

Leku tego nie można kupić bez posiadania recepty, nie daj się oszukać i nie kupuj leków z nieznanych źródeł.  Dzięki nam jesteś w stanie zaopatrzyć się w pełni oryginalny lek pochodzący z licencjonowanej apteki, bez wychodzenia z domu. Jeśli jesteś zainteresowany kupnem leku, wystarczy kliknąć w link u góry by sprawdzić cenę i przejść do krótkiego formularza medycznego, po wypełnieniu którego zostanie automatycznie wystawiona recepta, wydawana wraz z lekiem.

 

Simvastatin informacje

Połączenie diety i regularnych ćwiczeń fizycznych z tabletkami Simvastatin znacząco obniża poziom złego cholesterolu LDL we krwi, bez znaczenia czy był spowodowany złym stylem życia czy genami. Kiedy poziom LDL zostanie obniżony, równocześnie spada ryzyko wystąpienia takich schorzeń sercowo-naczyniowych jak: choroby serca, dusznica bolesna, miażdżyca.

Według badań lek Simvastatin zmniejsza zagrożenie dostania ataku serca i wylewu u pacjentów, którzy chorują na cukrzycę i chorobę niedokrwienną serca.

SIMVASTATIN

Simvastatin działanie

Simvastatin jest inhibitorem enzymu HMG-Coa, który występuje w wątrobie i odpowiada za kontrolowanie ilości wytarzanego cholesterolu w organizmie człowieka. Kiedy ten enzym jest blokowany, wątroba produkuje mniejszą ilość cholesterolu. Lek ten również sprawia, że wątroba absorbuje większą ilość LDL z krwi, tym samym obniżając poziom złego cholesterolu we krwi.

Simvastatin podwyższa także poziom HDL, czyli dobrego cholesterolu. Środek ten zmniejsza także poziom triglicerydów, należących do innej grupy tłuszczy.

 

Dla kogo jest przeznaczony lek Simvastatin

Lek ten jest przeznaczony dla osób, które mają zbyt wysoki poziom cholesterolu we krwi, co sprawia, że są zagrożone chorobami sercowo-naczyniowymi. Dostępny jest na receptę, więc to lekarz ostatecznie decyduje komu go przepisać. Należy pamiętać, by być szczerym podczas konsultacji lekarskiej i wymienić wszystkie leki, które są stosowane, a także aktualne choroby.

Nie zaleca się go stosować u kobiet w ciąży i karmiących piersią, a także osobom, które przygotowują się do operacji czy spożywają regularnie alkohol. Wzmożoną ostrożność powinni zachować pacjenci mający problem z sercem, nerkami i wątrobą, chorujący na cukrzycę, niedoczynność tarczycy, epilepsję. Stosowanie leku wyklucza przebyty udar mózgu, zawał serca i występowanie hipercholesterolemi w rodzinie.

 

Simvastatin stosowanie

Terapię lekiem zazwyczaj zaczyna się od najniższej dawki występującej na rynku. W przypadku tabletek Simvastatin mamy do wyboru cztery różne dawki: 10 mg, 20 mg, 40 mg i 80 mg. Ostateczną decyzję na temat dawkowania podejmuje lekarz, dobierając je do konkretnego pacjenta.

Tabletki stosuje się raz dziennie. Podczas kuracji należy regularnie badać krew, by upewnić się, czy lek faktycznie wpływa na obniżenie cholesterolu.

 

Simvastatin skutki uboczne

Simvastatin jest lekiem stosunkowo bezpiecznym, pod warunkiem, że stosuje się go według zaleceń lekarza. Jak każdy lek może jednak powodować skutki uboczne. Zazwyczaj są one łagodne i krótkotrwałe. najczęściej są to nudności, zaparcia, słabe bóle mięśni i stawów, wysypka, ból brzucha i głowy, typowe objawy przeziębienia.

Poważniejsze działania niepożądane to osłabienie i wzmożona wrażliwość organizmu, silny ból mięśni, ból i pieczenie podczas oddawania moczu, trudności w oddychaniu, tymczasowa żółtaczka, silny ból brzucha i zażółcenie białek oczu. Mogą również wystąpić objawy alergiczne, którymi są opuchnięcie twarzy, gardła, warg i języka, pokrzywka. Jeśli wystąpią u państwa następujące objawy należy bezzwłocznie skontaktować się z lekarzem.