Zaznacz stronę

Atorvastatin – cena, ulotka, recepta online

Atorvastatin to lek, który stosuje się w celu obniżenia złego cholesterolu LDL, podwyższa on jednocześnie dobry cholesterol HDL. Przy stosowaniu tego leku zmniejsza się ryzyko wystąpienia ataku serca i udaru mózgu. Jego skuteczność została potwierdzona badaniami klinicznymi. Atorvastatin dostępny jest w czterech różnych dawkach: 10 mg, 20 mg, 40 mg, 80 mg. Jego generyczną wersją są leki Lipitor i Sortis.

Rabat

5%

Tylko dzisiaj, nie przegap okazji !

Partner największej kliniki internetowej w europie

Atrakcyjne rabaty dla stałych klientów

Korzystając z serwisu  będziesz miał możliwość otrzymywać kupony rabatowe na wybrane leki.

Atorvastatin cena

Sprawdź cenę w renomowanej aptece internetowej wraz z receptą wystawianą online.  

 

Atorvastatin recepta online

Leku tego nie można kupić bez posiadania recepty, nie daj się oszukać i nie kupuj leków z nieznanych źródeł. Dzięki nam jesteś w stanie zaopatrzyć się w pełni oryginalny lek pochodzący z licencjonowanej apteki, bez wychodzenia z domu. Jeśli jesteś zainteresowany kupnem leku, wystarczy kliknąć w link u góry by sprawdzić cenę i przejść do krótkiego formularza medycznego, po wypełnieniu którego zostanie automatycznie wystawiona recepta, wydawana wraz z lekiem

 

Atorvastatin informacje

Atorvastatin to lek, który skutecznie obniża poziom cholesterolu we krwi, nawet gdy inne metody zawiodły, między innymi dieta i ćwiczenia. Podwyższony poziom cholesterolu jest niewyczuwalny przez samego pacjenta, widać to jedynie po przeprowadzeniu badań. Osoby z podwyższonym złym cholesterolem LDL nie są świadome, że to poważnie zagraża ich zdrowiu i zwiększa ryzyko zachorowania na choroby sercowo-naczyniowe. Stosowanie Atorvastatinu zdecydowanie obniża to ryzyko.

Microgynon 30 informacje

Atorvastatin działanie

W organizmie człowieka występują dwa typy cholesterolu, ten dobry HDL i ten zły- LDL. Cholesterol LDL osadza się na ścianach naczyń krwionośnych, utrudnia przepływ krwi i może doprowadzić do niewydolności serca. Lek Atorvastatin blokuje enzymy odpowiedzialne za wytwarzanie LDL i obniża ryzyko wystąpienia chorób sercowo-naczyniowych u pacjentów.

 

Dla kogo jest przeznaczony lek Atorvastatin

Atorvastatin to lek, który przepisywany jest osobom borykającym się ze zbyt wysokim poziomem złego cholesterolu we krwi. Lekarz dobiera lek indywidualnie do choroby pacjenta i decyduje o jego przepisaniu. Nie mogą stosować go kobiety w ciąży i karmiące piersią, a także osoby mające chore nerki.
Należy poinformować lekarza o wszystkich przyjmowanych środkach, gdyż niektóre z nich mogą wejść w niebezpieczną interakcję z Atorvastatinem. Szczególną ostrożność należy zachować jeśli stosują państwo niektóre antybiotyki, leki zmieniające działanie systemu odpornościowego, preparaty stosowane na ciśnienie lub kontrolujące produkcję lipidów.

 

Atorvastatin stosowanie

Dawka leku jest dobierana indywidualnie do każdego pacjenta. Lek ten występuje w czterech różnych dawkach 10 mg, 20 mg, 40 mg i 80 mg. Po upływie czterech tygodni lekarz może zalecić zmianę dawkowania, nie należy jednak dokonywać tego na własną rękę.
Zaleca się zaprzestania picia alkoholu i jedzenia grejpfrutów, gdyż wpływają one na absorbowanie leku przez organizm.

 

Atorvastatin skutki uboczne

Jak każdy lek, również Atorvastatin może wywoływać skutki uboczne. Są one zazwyczaj łagodne i krótkotrwałe- ustępują, gdy organizm przyzwyczai się do składników leku. Czasami dochodzi do poważniejszych działań niepożądanych, ale są one rzadkie i dotykają one 1 osobę na 10 000 pacjentów. W razie ich doświadczenia należy bezzwłocznie szukać pomocy medycznej. Są to: reakcje alergiczne, polegające głównie na puchnięciu okolic twarzy, co powoduje utrudnione oddychanie; łuszczenie się skóry i pęcherze na niej, ból mięśni, nudności, bóle i zawroty głowy, uczucie zatkanego nosa. Prosimy o zapoznanie się z ulotką informacyjną dołączoną do opakowania, gdzie znajdą państwo pełną listę działań niepożądanych.