Zaznacz stronę

Champix – cena, ulotka, recepta online

Champix to lek nowej generacji, który stosuje się w celu pozbycia się nałogu nikotynowego. Jego składnikiem aktywnym jest wareniklina. Skuteczność tego leku została potwierdzona badaniami klinicznymi. Badaniom poddano osoby, które palą średnio 20 papierosów dziennie przez okres 20 lat. Udowodniono, że prawdopodobieństwo zerwania z nałogiem wzrasta czterokrotnie, jeśli osoba zażywa Champix. Według badań, aż u 44 % przebadanych osób po 12 tygodniach terapii minęła potrzeba palenia.

Rabat

5%

Tylko dzisiaj, nie przegap okazji !

Partner największej kliniki internetowej w europie

Atrakcyjne rabaty dla stałych klientów

Korzystając z serwisu będziesz miał możliwość otrzymywać kupony rabatowe na wybrane leki.

Champix cena

Sprawdź cenę w renomowanej aptece internetowej wraz z receptą wystawianą online.  

 

Champix recepta online

Leku tego nie można kupić bez posiadania recepty, nie daj się oszukać i nie kupuj leków z nieznanych źródeł.  Dzięki nam jesteś w stanie zaopatrzyć się w pełni oryginalny lek pochodzący z licencjonowanej apteki, bez wychodzenia z domu. Jeśli jesteś zainteresowany kupnem leku, wystarczy kliknąć w link u góry by sprawdzić cenę i przejść do krótkiego formularza medycznego, po wypełnieniu którego zostanie automatycznie wystawiona recepta, wydawana wraz z lekiem.

 

Informacje o Champix

Champix to lek stworzony do tego, by pomóc ludziom w walce z ciężkim nałogiem, jakim jest palenie. Według badań jest to najskuteczniejszy lek w swojej kategorii. Champix różni się od innych środków dostępnych na rynku tym, że nie posiada substancji uzależniającej. Jego substancja czynna- wareniklina, oddziałuje na te same receptory w mózgu co zawarta w papierosach nikotyna. Wareniklina modyfikuje odczucia osób podczas palenia papierosów, sprawiając, że ich smak staje się nieprzyjemny. Dodatkowo Champix osłabia objawy głodu nikotynowego, którymi są nerwowość, wzmożony apetyt i bezsenność.

Champix

Champix działanie

Chapix to lek, który pomaga zerwać z nałogiem palenia papierosów. Doprowadza do takiego stanu, że palenie nie jest już przyjemnością dla palacza. Dodatkowo znacząco redukuje skutki odstawienia nikotyny takie jak rozdrażnienie, nadmierny apetyt, ból głowy. Obniża również głód nikotynowy. Wareniklina, czyli składnik aktywny leku Champix, oddziałuje na te same receptory w mózgu, co nikotyna, dzięki czemu może zmienić odczucia palacza względem nikotyny.

 

Champix stosowanie

Przede wszystkim terapię należy zacząć od ustalenia daty, w której odstawimy papierowy. Powinno to nastąpić w drugim tygodniu kuracji, pomiędzy 8 a 14 dniem. W opakowaniu znajdują się dwa typy tabletek- białe o dawce 0,5 mg i niebieskie o dawce 1 mg. Terapię rozpoczynamy od białych tabletek.

Dzień 1-3

W tych dniach należy przyjąć codziennie jedną tabletkę o dawce 0,5 mg.

Dzień 4-7

Należy dwa razy dziennie, o stałej porze brać jedną białą tabletkę o dawce 0,5 mg.

Od 8 dnia do zakończenia kuracji

Od 8 dnia należy zwiększyć dawkę i przyjmować tabletkę 1 mg dwa razy dziennie o stałej porze.

Kuracja lekiem Champix powinna trwać co najmniej 12 tygodni, jeśli zajdzie taka potrzeba kurację można wydłużyć. Tabletki należy brać codziennie o stałej porze, najlepiej rano i wieczorem. Pokarm nie wpływu na działanie środka, więc można tabletki zażywać na czczo, jak i również po posiłku. Jeśli dawka leku została pominięta, należy zażyć tabletkę tak szybko, jak to możliwe. Nie można jednak wziąć dwóch tabletek na raz, by uzupełnić pominiętą dawkę.

 

Champix skutki uboczne

Najczęściej doświadczanymi działaniami niepożądanymi są: zapalenie gardła, zapalenie błony śluzowej nosa, bezsenność, nietypowe marzenia senne, mdłości i bóle głowy. Objawy te występują u więcej niż 10 % osób stosujących ten lek. Rzadziej występującymi skutkami ubocznymi są: wahania apetytu, przybranie na wadze, zapalenie zatok, zawroty głowy, zmęczenie, kaszel, duszności, zmiana odczucia smaków, suchość ust, zgaga, zaparcia, biegunki, niestrawność, wzdęcia, bóle podbrzusza, wysypka.

W przypadku zaobserwowania niepokojących działań niepożądanych u siebie należy odstawić lek i skontaktować się z lekarzem.

Prosimy o zapoznanie się z pełną listą skutków ubocznych, która znajduje się na ulotce, która jest dołączona do opakowania.

 

Kto nie powinien stosować leku Champix

Lek Champix nie może być zażywany przez osoby poniżej 18 roku życia, kobiety w ciąży i karmiące piersią, a także osoby uczulone na jakikolwiek składnik leku. Tabletek tych nie powinni również stosować pacjenci ze schorzeniami nerek, epilepsją, chorobami psychicznymi takimi jak depresja i nerwica.

Podczas wizyty u lekarza należy go poinformować o wszystkich stosowanych lekach, również tych, które można kupić bez recepty. Szczególną ostrożność należy zachować w przypadku poniższych środków:

  • warfaryna- lek zmniejszający krzepliwość krwi,
  • insulina- stosowana przy cukrzycy
  • teofilina- stosuje się ją w przypadku problemów z oddychaniem.

3 + 2 =