Zaznacz stronę

Valtrex – cena, ulotka, recepta online

Valtrex to lek przeciwwirusowy, który stosuje się do leczenia objawów opryszczki narządów płciowych, półpaśca i opryszki twarzy. Valtrex może być również używany w celu zapobiegania kolejnym nawrotom choroby. Valtrex występuje pod postacią tabletek o dawce 500 mg. Jego substancją czynną jest valaciclovir (walacyklowir). Zazwyczaj lek wykazuje widoczne efekty już po 24 godzinach.

Rabat

5%

Tylko dzisiaj, nie przegap okazji !

Partner największej kliniki internetowej w europie

Atrakcyjne rabaty dla stałych klientów

Korzystając z serwisu będziesz miał możliwość otrzymywać kupony rabatowe na wybrane leki.

Valtrex cena

Sprawdź cenę w renomowanej aptece internetowej wraz z receptą wystawianą online. 

 

Valtrex recepta online

Leku tego nie można kupić bez posiadania recepty, nie daj się oszukać i nie kupuj leków z nieznanych źródeł.  Dzięki nam jesteś w stanie zaopatrzyć się w pełni oryginalny lek pochodzący z licencjonowanej apteki, bez wychodzenia z domu. Jeśli jesteś zainteresowany kupnem leku, wystarczy kliknąć w link u góry by sprawdzić cenę i przejść do krótkiego formularza medycznego, po wypełnieniu którego zostanie automatycznie wystawiona recepta, wydawana wraz z lekiem.

 

 

Informacje o Valtrex

 • stosuje się go do leczenia objawów chorób takich jak: opryszczka narządów płciowych, opryszczka wargowa i półpasiec,
 • lek ten można stosować profilaktycznie, by zapobiec nawrotom objawów opryszczki narządów płciowych,
 • występuje pod postacią tabletek o dawce 500 mg,
 • substancją aktywną jest walacyklowir,
 • pierwsze efekty są już zauważalne po 24 godzinach od zażycia Valtrexu,
 • lek ten hamuje rozprzestrzenianie się wirusa, co sprawia, że objawy choroby są mniej bolesne i dokuczliwe, a organizm sam zwalcza infekcję,
 • dawka leku jest zależna od rodzaju choroby,
 • najważniejszym przeciwwskazaniem jest uczulenie na jakikolwiek składnik leku.

 

Valtrex działanie

Valtrex pochodzi z grupy leków określanych mianem proleków, czyli osiąga pełną skuteczność, gdy dostanie się do organizmu i ulegnie przemianom metabolicznym. Składnikiem aktywnym jest walacyklowir w postaci chlorowodorku. Po wchłonięciu do układu pokarmowego przekształca się w acyklowir, czyli substancję, która ma działanie przeciwwirusowe. Hamuje rozprzestrzenianie się wirusa. Organizm jest wtedy w stanie sam zwalczyć infekcję i wprowadzić wirus ponownie w stan uśpienia.

 

Do kogo jest skierowany Valtrex

Valtrex jest skierowany do osób pełnoletnich, które cierpią na opryszczkę narządów płciowych, opryszczkę twarzy bądź półpasiec. Jednak nie mogą oni jednocześnie chorować na schorzenie, które jest przeciwwskazaniem do stosowania leku. Valtrex może być również zażywany, by zapobiec nawrotom choroby.

 

Kto nie może stosować Valtrexu

Najważniejszym przeciwwskazaniem jest uczulenie na jakikolwiek składnik leku. Osoby, które mają więcej niż 65 lat i chorujące na zaburzenia układu immunologicznego, ze schorzeniami nerek lub wątroby, powinny przed zastosowaniem leku skonsultować się z lekarzem. Leku nie powinny zażywać także kobiety w ciąży i karmiące piersią. podczas wizyty lekarskiej należy poinformować lekarza o wszystkich przyjmowanych środkach, nawet tych wydawanych bez recepty. Należy zachować ostrożność w przypadku zażywania poniższych środków: środki kontrastowe zawierające jod, pentamidyna, foskarnet, aminoglikozydy, metotreksat, cyklosporyna, cymetydyna, takrolimus, probenecyd. Przed użyciem leku należy zapoznać się z ulotką informacyjną dołączoną do opakowania.

 

Jak stosować Valtrex

Kuracja różni się zależnie od rodzaju infekcji wirusowej:

 • Przy leczeniu półpaśca stosuje się kurację polegającą na zażywaniu dwóch tabletek 500 mg trzy razy dziennie przez tydzień.
 • Przy leczeniu opryszczki ust zazwyczaj zażywa się dwie tabletki 500 mg dziennie od dwóch do pięciu dni(gdy infekcja już kiedyś wystąpiła) lub przez dziesięć dni, gdy infekcja zaatakowała po raz pierwszy.
 • Przy pierwszych objawach opryszczki narządów płciowych należy przyjmować dwie tabletki 500 mg dziennie przez czas do 10 dni. Jeśli objawy występują ponownie stosuje się jedną tabletkę 500 mg od 3 do 5 dni. W leczeniu profilaktycznym należy brać jedną tabletkę 500 mg dziennie.

 

Valtrex skutki uboczne

Najczęściej występującymi skutkami ubocznymi występującymi po stosowaniu leku Valtrex są: wymioty, biegunki, bóle i zawroty głowy, wysypka, reakcje skórne w wyniku działania promieniowania UV, świąd. Rzadziej występującymi działaniami niepożądanymi są: senność, dreszcze, uczucie dezorientacji, uczucie pobudzenia, występują one u około 1 % osób stosujących Valtrex.

Jeśli doświadczą państwo jakichkolwiek niepokojących symptomów należy skonsultować się z lekarzem.