Zaznacz stronę

Ramipril – cena, ulotka, bez recepty

Ramipril to lek, który stosuje się w leceniu nadciśnienia lub po zawale serca. Jest on inhibitorem enzymu konwertującego angiotensynę. Jego działanie polega na obniżaniu ciśnienia krwi poprzez rozszerzanie i rozluźnianie naczyń krwionośnych. Dzięki temu serce nie musi ciężej pracować, by pompować krew. Ramipril dostępny jest w postaci tabletek o czterech różnych dawkach: 1,25 mg, 1,5 mg, 5 mg i 10 mg.

Ramipril                 Ramipril


 

Ramipril cena

Sprawdź cenę w renomowanej aptece internetowej euroClinix wraz z receptą wystawianą online.

 • Recepta jest wystawiana automatycznie po wypełnieniu prostego formularza medycznego. Nie zajmuje to więcej niż 2 minuty. Po wypełnieniu owego formularza, możemy przejść do płatności, a automatycznie lek zostanie wydany wraz z receptą.
  (Usługa jest w pełni darmowa, a recepty są podpisywane przez zarejestrowanych lekarzy)
 • Pełna dyskrecja i bezpieczeństwo
  (Wszystkie przekazywane dane są w pełni poufne. Zamówienia wysyłane są w dyskretnych, nie zdradzających zawartości opakowaniach.)

 


 


 

Ramipril bez recepty

Ramipril informacje

Leku tego nie można kupić bez posiadania recepty, nie daj się oszukać i nie kupuj leków z nieznanych źródeł.  Dzięki nam jesteś w stanie zaopatrzyć się w pełni oryginalny lek pochodzący z licencjonowanej apteki, bez wychodzenia z domu. Jeśli jesteś zainteresowany kupnem leku, wystarczy kliknąć w link u góry by sprawdzić cenę i przejść do krótkiego formularza medycznego, po wypełnieniu którego zostanie automatycznie wystawiona recepta, wydawana wraz z lekiem.

Informacje o Ramipril

Ramipril to lek, który stosuje się przy leczeniu niewydolności serca, zaburzeniu pracy nerek będące wynikiem cukrzycy, a także przy nadciśnieniu tętniczych. Już jedna tabletka dziennie obniża ryzyko wystąpienia zaburzeń sercowo-naczyniowych takich jak zawał serca, udar mózgu i tętniak.

Ramipril działanie

Enzym konwertujący angiotensynę ACE wytarza enzym o nazwie angiotensyna II. Odpowiada on za zwężanie naczyń krwionośnych, co powoduje wzrost nacisku wywieranego przez krew w żyłach i tętnicach. Ramipril dzięki temu, że jest inhibitorem konwertazy- hamuje ACE, czyli sprawia, że organizm produkuje mniej angiotensyny II niż zazwyczaj. Efektem tego jest rozszerzenie naczyń krwionośnych i swobodny przepływ krwi. Dzięki temu serce nie musi tak bardzo pracować, by rozprowadzić krew po organizmie.

To wszystko sprawia, że Ramipril jest lekiem obniżającym ciśnienie krwi, a także jest pomocny dla ludzi cierpiących na niewydolność serca.

Dla kogo Ramipril nie jest przeznaczony

Ramipril nie jest przeznaczony dla osób, które zmagają się z chorobami nerek, serca, tkanki łącznej czy cukrzycą. Nie powinny go również stosować kobiety w ciąży.

Podczas konsultacji lekarskiej należy powiadomić lekarza o wszystkich aktualnych chorobach i stosowanych lekach.

Ramipril dawkowanie

Dawkowanie leku jest dostosowane przez lekarza indywidualnie do każdego pacjenta i choroby z jaką się zmaga. Zazwyczaj jednak zalecana jest jedna tabletka dziennie, którą należy zażyć rano.

Ramipril skutki uboczne

Jak każdy lek, również Ramipril może powodować skutki uboczne. Najczęściej występującymi są: bladość skóry, dezorientacja, suchość jamy ustnej, gorączka, ból w klatce piersiowej.

Jest również kilka działań niepożądanych, które bywały zgłaszane przez pacjentów, ale dane na temat ich występowania są niewystarczające, by móc określić częstotliwość ich występowania. Zostały one zaobserwowane u niewielkiej liczby pacjentów. Jeśli doświadczą państwo poniższych objawów, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem, by zmienić lek:

 • kaszel i duszności,
 • częste występowanie siniaków i długotrwałe krwawienie, np. z dziąseł,
 • palpitacja serca i zwiększone tętno,
 • objawy niewydolności wątroby, może być to na przykład zażółcenie oczu,
 • ostre bóle brzucha lub plecy, które mogą wskazywać na zapalenie trzustki.

Ramipril ulotka

Ramipril opinie

Sprawdź opinie o leku Ramipril, wystawiane przez naszych pacjentów na OPINEO.