Ventolin

Ventolin to inhalator doraźny, który stosuje się w trakcie ataku astmy lub tuż przed jego rozpoczęciem. Łagodzi objawy poprzez rozluźnienie mięśni płuc i otwarcie dróg oddechowych, umożliwiając łatwiejszy przepływ powietrza.

 

Ventonil Ventonil

 


 

Ventolin cena

Sprawdź cenę w renomowanej aptece internetowej euroClinix wraz z receptą wystawianą online.

  • Recepta jest wystawiana automatycznie po wypełnieniu prostego formularza medycznego. Nie zajmuje to więcej niż 2 minuty. Po wypełnieniu owego formularza, możemy przejść do płatności, a automatycznie lek zostanie wydany wraz z receptą.
    (Usługa jest w pełni darmowa, a recepty są podpisywane przez zarejestrowanych lekarzy)
  • Pełna dyskrecja i bezpieczeństwo
    (Wszystkie przekazywane dane są w pełni poufne. Zamówienia wysyłane są w dyskretnych, nie zdradzających zawartości opakowaniach.)

Plastry evra cena

 

 


 


 

Ventolin bez recepty

yasmin infoLeku tego nie można kupić bez posiadania recepty, nie daj się oszukać i nie kupuj leków z nieznanych źródeł. Dzięki nam jesteś w stanie zaopatrzyć się w pełni oryginalny lek pochodzący z licencjonowanej apteki, bez wychodzenia z domu. Jeśli jesteś zainteresowany kupnem leku, wystarczy kliknąć w link u góry by sprawdzić cenę i przejść do krótkiego formularza medycznego, po wypełnieniu którego zostanie automatycznie wystawiona recepta, wydawana wraz z lekiem.

Informacje o Ventolin

Astma to stresujące i przerażające przeżycie, zwłaszcza jeśli nie jesteś przygotowany na atak. Inhalator Ventolin Aerozol(Evohaler) lub Ventolin Dysk(Accuhaler) zmniejsza objawy ataku. Sprawia, że świszczący oddech, duszność i ucisk w klatce piersiowej ustępują. Można go również stosować w połączeniu z profilaktycznymi środkami na astmę, by złagodzić stany zapalne w płucach, a także ograniczyć wydzielanie śluzu, który może zaostrzyć każdy atak.

Jak działa Ventolin

Zewnętrzne czynniki irytujące, np. pyłki lub dym, u astmatyków zwężają rurki oskrzelików przez które przepływa powietrze i powodują atak astmy. Ventolin spełnia swą funkcję poprzez przyjęcie roli antagonisty receptorów beta-androgenicznych, czyli pobudza receptory beta w organizmie, które są odpowiedzialne za rozluźnienie mięśni, przez co możliwy jest znowu swobodny przepływ powietrza. Sulbutamol łagodzi stany zapalne poszczególnych komórek, które zostały podrażnione podczas ataku astmy.

Evohaler działa już w ciągu pięciu minut. Zapewnie nie tylko szybki, ale również skuteczny ratunek przy ataku astmy. Powstrzymuje on także wystąpienie następnego ataku od 4-6 godzin. Accuhaler działa w bardzo podobny sposób, ale niestety w nie aż ta szybki, pomimo tego, że zawiera silniejszą dawkę składnika aktywnego. Accuhaler nie może być przyjmowany przez pacjentów z nietolerancją laktozy.

Kto może stosować Ventolin

Ventolin to świetny lek, który podczas ataku astmy pomaga rozszerzyć drogi oddechowe lub uniknąć kolejnego ataku. Skierowany jest do większości astmatyków. Nie powinny go stosować jedynie osoby uczulone na jakikolwiek składnik tego leku, taki jak salbutamol czy laktozę. W tym wypadku pacjent powinien zastosować alternatywną metodę leczenia.
Osoby, które chorują na nadczynność tarczycy, cukrzycę, zaburzenia rytmu, choroby serca lub będące w ciąży poinformowały lekarza o swych dolegliwościach, gdyż może to wpłynąć na bezpieczeństwo stosowania leku.

W jaki sposób stosuje się inhalatory

Sposób stosowania inhalatorów należy dostosować do ciężkości stanu, ataków astmy a także do rodzaju inhalatora. Przy Evohaler zaleca się dwa wziewy w trakcie lub przed rozpoczęciem ataku, w przypadku Accuhalera wystarczy już jedna dawka, by złagodzić objawy i zacząć normalnie oddychać. Jeśli stosują państwo inne leki na astmę prosimy o konsultację z lekarzem.

Ventolin skutki uboczne

Ventolin jak każdy lek może powodować skutki uboczne. Mogą to być bóle mięśni, kaszel i podrażnienie gardła. W celu zapoznania się z pełną listą skutków ubocznych należy przeczytać ulotkę informacyjną dołączoną do opakowania. Jeśli wystąpią jakieś objawy niepożądane należy natychmiast odstawić lek i skonsultować się z lekarzem.

Ventolin ulotka

Ventolin opinie

Sprawdź opinie o leku Ventolin, wystawiane przez naszych pacjentów na OPINEO.