Flixotide – cena, ulotka, bez recepty

Flixotide to lek o działaniach przeciwzapalnych, redukujących obrzęk i podrażnienie płuc. Stosuje się go w celu zapobiegania atakom astmy. Występuje na rynku w dawkach od 50 mcg do 250 mcg. Można go wdychać dwóch różnych inhalatorów:

 • aerozolowego Evohaler
 • proszkowego Accuhaler.

 


 

Flixotide cena

Sprawdź cenę w renomowanej aptece internetowej euroClinix wraz cenaz receptą wystawianą online.

 • Recepta jest wystawiana automatycznie po wypełnieniu prostego formularza medycznego. Nie zajmuje to więcej niż 2 minuty. Po wypełnieniu owego formularza, możemy przejść do płatności, a automatycznie lek zostanie wydany wraz z receptą.
  (Usługa jest w pełni darmowa, a recepty są podpisywane przez zarejestrowanych lekarzy)
 • Pełna dyskrecja i bezpieczeństwo
  (Wszystkie przekazywane dane są w pełni poufne. Zamówienia wysyłane są w dyskretnych, nie zdradzających zawartości opakowaniach.)

 


 

uslugi


 

Flixotide bez recepty

Flixotide

Leku tego nie można kupić bez posiadania recepty, nie daj się oszukać i nie kupuj leków z nieznanych źródeł.  Dzięki nam jesteś w stanie zaopatrzyć się w pełni oryginalny lek pochodzący z licencjonowanej apteki, bez wychodzenia z domu. Jeśli jesteś zainteresowany kupnem leku, wystarczy kliknąć w link u góry by sprawdzić cenę i przejść do krótkiego formularza medycznego, po wypełnieniu którego zostanie automatycznie wystawiona recepta, wydawana wraz z lekiem.

Flixotide infomacje

Flixotide to lek, który stosuje się prewencyjnie, by zapobiec atakom astmy i pomóc w problemach z brakiem swobodnego przepływu powietrza.

Można go stosować na dwóch różnych inhalatorach:

 • Flixotide w aerozolu Evohaler- standardowy inhalator, ma odmierzoną dawkę leku. Jest bardzo łatwy w obsłudze, dlatego jest powszechnie znany przez osoby chorujące na astmę. Swym działaniem przypomina aerozole stosowane doraźnie podczas ataków astmy.
 • Flixotide Dysk Accuhaler- umożliwia dokładne odmierzanie dawki leku. Zawiera kapsułki flutikazonu w postaci proszku. Inhalator ten wyświetla liczbę pozostałych dawek leku, gdy ich ilość spadnie do ostatnich pięciu. Lek jest dozowany za pomocą dźwigni, więc nie trzeba naciskać na inhalator podczas wdychania leku.

Flixotide działanie

Flixotide to środek zapobiegający atakom astmy, który stosuje się codziennie. Łagodzi on podrażnienie i obrzęk dróg oddechowych, przez co spada liczba ataków astmy. Flixotide można również łączyć z lekami doraźnymi, np. z Ventolinem, który pomoże podczas wystąpienia ataku.

Flixotide przeciwskazania

Przede wszystkim przeciwwskazaniem do stosowania obu inhalatorów jest uczulenie na jakikolwiek ich składnik. Podczas wizyty u lekarza należy go poinformować o wszystkich przyjmowanych lekach, również o tych wydawanych bez recepty oraz o preparatach ziołowych. Należy również powiedzieć o ewentualnej ciąży i karmieniu piersią. Lekarz przepisuje lek indywidualnie do każdego pacjenta.

Flixotide dawkowanie

Należy pamiętać, że lekarz dobiera dawkę leku indywidualnie do każdego pacjenta i do typu astmy, na jaki ta osoba choruje.

Dawkowanie różni się w zależności od inhalatora:

 • Flixotide Accuhaler- występuje w trzech dawkach. Zazwyczaj terapię zaczyna się od 50 mcg lub 100 mcg. Preparat o niskiej dawce jest wdychany dwa razy dziennie przez osoby dorosłe w przypadku astmy łagodnej, w przypadku cięższej wdycha się preparat dwa razy dziennie o dawce 250 mcg.
 • Flixotide Evohaler- dostępny w dawkach 50 mcg, 125 mcg i 250 mcg. Dawkowanie jest bardzo podobne do Accuhalera. Osoby powyżej 16 roku życia, które wdychają ponad 1000 mcg leku na dobę powinny w tym celu użyć urządzenia Volumatic. Zminimalizuje to ewentualny ból gardła.

Flixotide stosowanie

Każdy rodzaj inhalatora zawiera szczegółową instrukcję postępowania. W razie jakichkolwiek niejasności można poprosić lekarza, pielęgniarkę lub aptekarza o demonstrację użycia inhalatora. Z obu tych inhalatorów, to Flixotide Accuhaler jest prostszy w obsłudze, ponieważ inhalacja przebiega za pomocą dźwigni, nie trzeba naciskać inhalatora podczas wdychania leku. Podczas stosowania Flixotide Evohaler należy naciskać górną część pojemnika.

Flixotide skutki uboczne

Najczęściej występującymi skutkami ubocznymi są pleśniawki jamy ustnej, bądź ból gardła. By temu zapobiec należy szczotkować zęby po każdorazowym użyciu inhalatora. U niektórych pacjentów stosujących Flixotide może dojść do reakcji alergicznej, która charakteryzuje się wysypką, obrzękiem i problemem z oddychaniem.

Flixotide opinie

Sprawdź opinie o leku, wystawiane przez naszych pacjentów na Euroclinix.

opinie