Zaznacz stronę

Atrovent – cena, ulotka, recepta online

Atrovent to lek dostępny w postaci inhalatora. Jego substancją czynną jest bromek ipratropium. Lek ten zapobiega atakom astmy i obturacyjnej chorobie płuc. Ułatwia on oddychanie poprzez rozszerzenie dróg oddechowych i rozluźnienie mięśni płuc.

Rabat

5%

Tylko dzisiaj, nie przegap okazji !

Partner największej kliniki internetowej w europie

Atrakcyjne rabaty dla stałych klientów

Korzystając z serwisu  będziesz miał możliwość otrzymywać kupony rabatowe na wybrane leki.

Atrovent cena

Sprawdź cenę w renomowanej aptece internetowej  wraz z receptą wystawianą online. 

 

Atrovent bez recepty

Leku tego nie można kupić bez posiadania recepty, nie daj się oszukać i nie kupuj leków z nieznanych źródeł. Dzięki nam jesteś w stanie zaopatrzyć się w pełni oryginalny lek pochodzący z licencjonowanej apteki, bez wychodzenia z domu. Jeśli jesteś zainteresowany kupnem leku, wystarczy kliknąć w link u góry by sprawdzić cenę i przejść do krótkiego formularza medycznego, po wypełnieniu którego zostanie automatycznie wystawiona recepta, wydawana wraz z lekiem

 

Atrovent informacje

Lek Atrovent to inhalator, który ułatwia oddychanie, zapobiega napadom duszności i kaszlu. Stosuje się go w leczeniu astmy i przewlekłej obturacyjnej chorobie płuc. Skutecznie zapobiega napadom choroby.

Atrovent

Atrovent działanie

Składnikiem aktywnym leku Atrovent jest bromek ipratropium, który powstrzymuje acetylocholinę od oddziaływania na receptory wewnątrz mięśni okalających drogi oddechowe. Acetylocholina podczas ataku astmy oddziałując na nie doprowadza do skurczu i zwężenia się tych mięśni. Jeśli zostanie zastosowany Atrovent, mięśnie te się rozluźnią i umożliwią osobom chorym na astmę i POChP swobodne oddychanie.
Należy jednak pamiętać, że lek Atrovent działa prewencyjnie, więc należy go zażywać codziennie o tej samej porze, by wspomóc swobodny przepływ powietrza przez drogi oddechowe. Lek ten stosowany podczas ataku nie da chorej osobie natychmiastowej ulgi.

 

Dla kogo nie jest przeznaczony lek Atrovent

Przede wszystkim leku Atrovent nie powinny stosować osoby uczulone na jakikolwiek składnik preparatu. Jeśli dojdzie do wystąpienia reakcji alergicznej na lek, należy natychmiast go odstawić i skonsultować się z lekarzem. Nie powinny go stosować również kobiety w ciąży i karmiące piersią, osoby cierpiące na zaburzenia prostaty, jaskrę, zwłóknienie torbielowate, choroby układu moczowego.

 

Atrovent stosowanie

Dawkowanie leku jest dopasowywane indywidualnie przez lekarza. Zazwyczaj u osób dorosłych stosuje się 1-2 wdechów od 3-4 razy dziennie. Pomiędzy dawkami zachowuje się od 6 do 8 godzin odstępu. Należy pamiętać, by nie przekraczać zalecanej dawki leku bez zgody lekarza.

 

Atrovent skutki uboczne

Jak każdy lek, również Atrovent może powodować działania niepożądane. Najczęściej doświadczanymi są: bóle i zawroty głowy, kaszel, chrypka, ból żołądka, mdłości, suchość w ustach, niewyraźne widzenie. Niezwykle rzadko dochodzi do skutków ubocznych takich jak: problem z oddychaniem, obrzęk twarzy, języka i gardła, przyspieszone bicie serca. W razie doświadczenie niepokojących objawów należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.