Zaznacz stronę

Spedra – cena, ulotka, recepta online

Spedra to środek, który stosuje się na zaburzenia erekcji. Jest jednym z najnowszych leków, został wprowadzony do sprzedaży w 2014 roku. Substancją czynną leku jest awanafil, który rozszerza naczynia krwionośne ułatwiając dopływ krwi do prącia, a tym samym osiągnięcie mocnej erekcji. Tabletkę Spedry należy zażyć przynajmniej 15 min przed planowanym stosunkiem. Tabletka działa przez około 6 godzin. Na rynku lek ten jest dostępny również pod nazwą Stendra.

Rabat

5%

Tylko dzisiaj, nie przegap okazji !

Partner największej kliniki internetowej w europie

Atrakcyjne rabaty dla stałych klientów

Korzystając z serwisu będziesz miał możliwość otrzymywać kupony rabatowe na wybrane leki.

Spedra cena

Sprawdź cenę w renomowanej aptece internetowej wraz z receptą wystawianą online.  

 

Sildenafil recepta online

Leku tego nie można kupić bez posiadania recepty, nie daj się oszukać i nie kupuj leków z nieznanych źródeł.  Dzięki nam jesteś w stanie zaopatrzyć się w pełni oryginalny lek pochodzący z licencjonowanej apteki, bez wychodzenia z domu. Jeśli jesteś zainteresowany kupnem leku, wystarczy kliknąć w link u góry by sprawdzić cenę i przejść do krótkiego formularza medycznego, po wypełnieniu którego zostanie automatycznie wystawiona recepta, wydawana wraz z lekiem.

 

Spedra działanie

Substancją czynną w tabletkach Spedra jest awanafil, który należy do grypy leków zwanych inhibitorami fosfodiestrazy typu 5(PDE5). Awanafil blokuje działanie enzymu fosfodiestrazy, który odpowiada za rozkład cGMP. cGMp jest odpowiedzialny za erekcję. Blokując jego rozkład, Spedra pozwala na otrzymanie trwalszego i mocniejszego wzwodu.

Awanafil jest odpowiedzialny również za rozszerzenie naczyń krwionośnych, co pozwala na łatwiejsze osiagnięcie erekcji. Należy pamiętać, że do osiągnięcia wzwodu potrzebna jest stymulacja seksualna. Bez tego do erekcji nie dojdzie.

Microgynon 30 informacje

Jak stosować tabletki Spedra

Lek Spedra należy zażyć około 15-30 minut przed planowanym współżyciem. Tabletkę należy połknąć, obficie popijając wodą. Posiłki nie mają wpływu na lek, więc można go wziąć zarówno na czczo, jak i w również po jedzeniu. Nie należy jednak przed i po zażyciu Spedry, spożywać grejpfruta i tłustych pokarmów. Powinno się również unikać dużych ilości alkoholu, gdyż mogą one utrudnić, a nawet zneutralizować działanie leku.

Lek Spedra występuje na rynku w trzech różnych dawkach- 50 mg, 100 mg, 200 mg. Najczęściej stosowaną dawką jest 100 mg. W przypadku, gdy jest ona za mała, można ją podwyższyć do 200 mg. Należy jednak pamiętać, że nie zaleca się stosowania więcej niż jednej tabletki na dobę.

 

Spedra skuteczność

By sprawdzić skuteczność Spedry została ona poddana badaniom klinicznym. Zorganizowano 3400 osób z zaburzeniami erekcji i podzielono ich na trzy grupy- mężczyźni z ogólnej populacji, osoby chorujące na cukrzycę i trzecią- osoby, które mają problem z osiągnięciem erekcji po operacji prostaty. Badania trwały dwanaście tygodni. Potwierdzono, że Spedra wykazała skuteczność w leczeniu erekcji u większości badanych pacjentów.

 

Przeciwwskazania do stosowania Spedry

Spedra jest lekiem przeznaczonym do stosowania przez pełnoletnich mężczyzn, którzy mają problem z osiąganiem erekcji.

Przeciwwskazaniami do stosowania tego leku są:

 • uczulenie na jakikolwiek składnik leku,
 • stosowanie preparatów używanych w leczeniu HIV bądź AIDS,
 • schorzenia kardiologiczne,
 • przyjmowanie nitratów- leków, które stosuje się w leczeniu choroby wieńcowej,
 • przebycie zawału serca lub udaru mózgu w ciągu ostatnich sześciu miesięcy,
 • ból w klatce piersiowej podczas współżycia,
 • poważne schorzenia nerek i wątroby,
 • niedociśnienie lub nieleczone nadciśnienie,
 • nietętnicza niedokrwienna neuropatia nerwu wzrokowego.

Podczas wizyty lekarskiej należy powiadomić lekarza o dolegliwościach takich jak:

 • choroba Peyroniego,
 • anemia sierpowata
 • problemy z sercem,
 • priapizm(długotrwała, niekontrolowana erekcja)
 • białaczka,
 • szpiczak mnogi,
 • zwłóknienie ciał jamistych.

Przed zastosowaniem leku należy zapoznać się z ulotka informacyjną dołączoną do opakowania.

 

Spedra skutki uboczne

Najpowszechniej występującymi działaniami niepożądanymi są: bóle głowy, uderzenia gorąca, zatkany nos. Objawy występują u około 10 % pacjentów.

Rzadziej występującymi skutkami ubocznymi są: kłopoty z zatokami, senność, uczucie zmęczenia, przyspieszone bicie serca, zwiększenie aktywności enzymów wątrobowych, zawroty głowy, zaburzenia widzenia, niestrawność, bóle pleców i duszności.

Bardzo rzadko pacjenci stosujący Spedrę doświadczają objawów takich jak: zgaga, biegunki, nadciśnienie, ból klatki piersiowej, katar sienny, suchość ust, skurcze mięśni, świąd genitaliów, krew w moczu, częstomocz, gorączka, tycie, wysypka. Kompletna lista skutków ubocznych znajduje się na ulotce informacyjnej.