Tabletki na opóźnianie okresu

Jak wszystkie kobiety wiedzą, miesiączka czasami może całkowicie pokrzyżować plany i ograniczyć swobodę w niejednej sytuacji życiowej. Jak powszechnie wiadomo, okres można przesunąć przy użyciu tabletek na opóźnianie okresu. Niestety do pewnego momentu kobiety, które nie stosowały tej formy antykoncepcji, nie miały takiej możliwości. Na przeciw wyszedł producent tabletek Norethisterone, którego tabletki pozwalają przesunąć okres o dowolną liczbę dni, aż do dwóch tygodni.

Jeśli masz ważną okazję, wykupioną wycieczkę, na którą czekasz z niecierpliwością, a nie chcesz by okres zepsuł ci zabawę, bądź sprawił, że nie będziesz czuła się komfortowo, to zamów tabletki u naszego partnera i przestań się stresować. Lek zostanie dostarczony w dyskretnym opakowaniu. Zobacz więcej informacji na temat leku i sprawdź cenę.

W jaki sposób można opóźnić miesiączkę

Opóźnienia menstruacji można wykonać poprzez podanie wysokiej dawki progesteronu. Występuje on naturalnie w organizmie każdej kobiety i reguluję cykl menstruacyjny. Kobiety, które nie stosują antykoncepcji hormonalnej mogą dokonać tego poprzez zastosowanie terapii hormonalnej lekiem Norethisterone. Pacjentki stosujące tabletki antykoncepcyjne mogą skonsultować się z lekarzem w jaki sposób zrobić to przy pomocy dotychczasowych pigułek.

 

norethisterone

 

W jaki sposób działają tabletki na opóźnienie okresu?

By opóźnić miesiączkę preparat Norethisterone wykorzystuje wysoką dawkę progesteronu. Hormon ten odgrywa bardzo dużą rolę w regulowaniu cyklu menstruacyjnego kobiety. To on, poprzez wzmocnienie błony śluzowej macicy, ułatwia zagnieżdżenie się komórki jajowej. Pozostaje ona tam do końca ciąży, rozwijając się oczywiście w płód. Organizm podtrzymuje wysoki poziom progesteronu przez całą ciążę. Jeśli nie dochodzi do zapłodnienia, poziom progesteronu spada i błona śluzowa macicy zaczyna się złuszczać, a następnie zostaje wydalona jako krwawienie miesięczne.
Opóźnienie menstruacji jest możliwe właśnie dzięki podtrzymaniu wysokiego poziomu progesteronu. Błona śluzowa zostaje pogrubiona i nie złuszcza się, tak jak dzieje się w normalnym cyklu. Stan ten utrzymuje się do momentu zażywania tabletek.

Czy występuje jakieś ryzyko związane z przesunięciem miesiączki?

Z racji tej, że leki opóźniające okres są przyjmowane przez krótki okres czasu, ryzyko wystąpienia niepożądanych objawów jest niewielkie. Są one zazwyczaj również niegroźne. Skutki uboczne jakie mogą wystąpić to: uczucie przygnębienia, gorączka, lekki przyrost wagi, mdłości, bóle głowy, zmiana apetytu, ospałość, wysoki poziom cukru we krwi, opuchlizna.