Zaznacz stronę

Yasmin to pigułki antykoncepcyjne, które zawierają aż dwie substancje czynne – drospirenon (3 mg) oraz etynyloestradiol(30 mcg). Sumienne i poprawne zażywanie tabletek Yasmin sprowadza ryzyko zajścia w ciążę aż do mniej niż 1 %. Ponadto środek ten łagodzi objawy przedmiesiączkowe, obniża bóle menstruacyjne i reguluje cykl. Yasmin w większości przypadków nie powoduje tycia.

 


 

Yasmin cena

Sprawdź cenę Yasmin w renomowanej aptece internetowej wraz z receptą wystawianą online.

– Recepta jest wystawiana automatycznie po wypełnieniu prostego formularza medycznego. Nie zajmuje to więcej niż 2 minuty. Po wypełnieniu owego formularza, możemy przejść do płatności, a automatycznie lek zostanie wydany wraz z receptą.
(Usługa jest w pełni darmowa, a recepty są podpisywane przez zarejestrowanych lekarzy)

– Pełna dyskrecja i bezpieczeństwo
(Wszystkie przekazywane dane są w pełni poufne. Zamówienia wysyłane są w dyskretnych, nie zdradzających zawartości opakowaniach.)


 

                                               Yasmin

Plastry evra cena

 


 

Tylko u nas masz pewność że leki pochodzą z licencjonowanej apteki
– Brak ukrytych kosztów (Darmowa konsultacja i dostawa)
– Dostawa w 24h (Dyskretna przesyłka)
– Recepta online (wystawiana przez lekarza)


 

 

Yasmin – recepta online

Leku tego nie można kupić bez posiadania recepty, nie daj yasmin infosię oszukać i nie kupuj leków z nieznanych źródeł. Dzięki nam jesteś w stanie zaopatrzyć się w pełni oryginalny lek pochodzący z licencjonowanej apteki, bez wychodzenia z domu. Jeśli jesteś zainteresowany kupnem leku, wystarczy kliknąć w link u góry by sprawdzić cenę i przejść do krótkiego formularza medycznego, po wypełnieniu którego zostanie automatycznie wystawiona recepta, wydawana wraz z lekiem.

 

Informacje o tabletkach Yasmin

Yasmin bardzo często jest pierwszym wyborem kobiet przy dobieraniu tabletek antykoncepcyjnych, ponieważ korzystnie wpływa na wygląd cery i włosów, nie powoduje tycia, co często jest skutkiem spożywania innych tabletek antykoncepcyjnych. Yasmin zapewnia natychmiastową ochronę jeśli pierwsza dawka zostanie przyjęta pierwszego dnia okresu. Skład leku Yasmin: https://pl.wikipedia.org/wiki/Drospirenon.

 

Yasmin działanie

Tabletki Yasmin działają na trzy różne sposoby, by skutecznie zapobiec ciąży. Po pierwsze hamują one proces owulacji. Zmieniają one także konsystencję śluzu macicy na gęstą, co zapobiega przedostawaniu się plemników głębiej do macicy. Substancje aktywne w środku Yasmin mają również wpływ na zapobieganiu pogrubienia endometrium, więc nawet gdyby doszło do owulacji i zapłodnienia komórki jajowej przez plemnik, to zarodek nie będzie miał możliwości zagnieżdżenia się.

 

Komu nie zaleca się stosowania tabletek Yasmin

Środek o nazwie Yasmin nie powinien być zażywany przez kobiety cierpiące na schorzenia kardiologiczne, cukrzycę z uszkodzeniem naczyń krwionośnych, choroby nerek i wątroby, nadciśnienie, zakrzepicę, niezdiagnozowane krwawienie z dróg rodnych, przebyte nowotwory piersi, dróg rodnych i wątroby. Nie może być również stosowany przez pacjentki, które przebyły udar mózgu, zawał serca, a także te, które są w ciąży, karmią piersią, bądź są uczulone na jakikolwiek składnik leku.

 

W jaki sposób zażywać Yasmin

Tabletki Yasmin należy przyjmować regularnie, codziennie o tej samej porze. Tabletki zażywamy przez 21 dni cyklu, następnie należy zrobić tygodniową przerwę. W tym czasie dochodzi do tak zwanego krwawienia spowodowanego odstawieniem tabletek, przypomina ono menstruację. Po upłynięciu tygodnia należy zacząć kolejne opakowanie tabletek Yasmin. Przykładowo- jeśli ostatnia tabletka została zażyta we wtorek, to kolejną należy przyjąć w środę następnego tygodnia.
W przypadku, gdy kobieta nie stosowała do tej pory żadnej antykoncepcji hormonalnej, powinna pierwszą tabletkę przyjąć podczas pierwszego dnia miesiączki, gdyż zagwarantuje to natychmiastową ochronę przed niechcianą ciążą. Tabletki Yasmin można również zażyć od 2 do 5 dnia menstruacji, jednak środek osiągnie pełną skuteczność dopiero po upływie siedmiu dni. W tym czasie zaleca się użycie innej metody antykoncepcji, na przykład stosowanie prezerwatyw.
Pacjentka, która przyjmowała wcześniej inny preparat dwuskładnikowy, powinna zażyć tabletkę Yasimin dzień po przyjęciu ostatniej dawki ówczesnego preparatu lub po tabletce placebo.

 

Yasmin skutki uboczne

Zażywanie jakiegokolwiek leku wiąże się ryzykiem wystąpienia skutków ubocznych. W przypadku tabletek Yasmin są one zazwyczaj krótkotrwałe i łagodne. Najczęstsze działanie niepożądane to: mdłości, bóle głowy, migreny, ból piersi, depresja, krwawienia śród cykliczne, grzybica pochwy, gęste upławy o białym zabarwieniu. Według przeprowadzonych badań skutki uboczne występują u mniej niż 10 % kobiet zażywających tabletki antykoncepcyjne Yasmin.
W przypadku, gdy jakiekolwiek niepokojące objawy będę długotrwałe czy też instensywne, należy skonsultować się z lekarzem. Może się okazać, że tabletki zostały źle dopasowane do potrzeb organizmu. Lekarz w tym wypadku powinien dobrać indywidualnie inny preparat antykoncepcyjny. Przed zastosowaniem leku należy zapoznać się z ulotką informacyjną dołączoną do opakowania.