Zaznacz stronę

Microgynon – cena, ulotka, recepta online

Microgynon to tabletki antykoncepcyjne zawierające dwa różne hormony- levonorgestrel i etynyloestradiol. Środek ten zapewnia ponad 99% skutecznej ochrony przed niechcianą ciążą. Często jest również stosowany przy leczeniu endometriozy i objawów napięcia przedmiesiączkowego. Microgynon należy przyjmować codziennie, o regularnej porze przez 21 dni, po których należy zrobić 7 dni przerwy.

Rabat 

5%

Tylko dzisiaj, nie przegap okazji !

Partner największej kliniki internetowej w europie

Atrakcyjne rabaty dla stałych klientów

Korzystając z serwisu , będziesz miał możliwość otrzymywać kupony rabatowe na wybrane leki. 

Microgynon cena

Sprawdź cenę w renomowanej aptece internetowej  wraz z receptą wystawianą online. 

 

Microgynon bez recepty

Leku tego nie można kupić bez posiadania recepty, nie daj się oszukać i nie kupuj leków z nieznanych źródeł. Dzięki nam jesteś w stanie zaopatrzyć się w pełni oryginalny lek pochodzący z licencjonowanej apteki, bez wychodzenia z domu. Jeśli jesteś zainteresowany kupnem leku, wystarczy kliknąć w link u góry by sprawdzić cenę i przejść do krótkiego formularza medycznego, po wypełnieniu którego zostanie automatycznie wystawiona recepta, wydawana wraz z lekiem.

Różnica pomiędzy Microgynon 21 a Microgynon 30

Oba preparaty mają jednakowy skład. Różnią się tylko nazwą. W niektórych krajach Microgynon ma w nazwie „21”, liczba ta wzięła się od 21 dni cyklu. Microgynon 30 zawdzięcza swą nazwę zawartości etynyloestradiolu, która dokładnie wynosi 30 mikrogramów.

 

Informacje o Microgynon

  • skuteczność tych tabletek wynosi ponad 99%,
  • jeśli zażyjesz Microgynen już pierwszego dnia cyklu, zapewni on natychmiastową ochronę,
  • Microgynon pomaga kobietom cierpiącym na endometriozę,
  • może zmniejszyć bóle menstruacyjne,
  • pomaga wyregulować cykl.

Skład leku Microgynon: https://pl.wikipedia.org/wiki/Lewonorgestrel

Microgynon 30 informacje

Microgynonu działanie

Substancje aktywne Microgynonu, czyli etynyloestradiol i levonorgestrel, działają na kilka sposobów, by zapobiec zapłodnieniu:

  • zapobiegają owulacji, czyli uwolnieniu jajeczek, które mógłby zostać zapłodnione,
  • zmieniają konsystencję śluzu szyjkowego- gęsty śluz utrudnia poruszanie się plemników i zapobiega ich przedostanie się do komórki jajowej, gdyby doszło owulacji,
  • zmieniają grubość endometrium, by ewentualna załodniona komórka jajowa nie mogła się zagnieździć.

 

Kiedy nie powinno się stosować tabletek Microgynon

Tabletki antykoncepcyjne Microgynon nie powinny być stosowane u kobiet cierpiących na schorzenia kardiologiczne, mające niezdiagnozowane krwawienia z pochwy, a także skłonności do powstawania zakrzepów żylnych. Nie mogą ich również stosować panie, które przebyły udar mózgu, zawał serca lub były chore na raka. Pozostałe przeciwwskazania to ciąża, karmienie piersią, wysokie ciśnienie, cukrzyca, uczulenie na jakikolwiek składnik leku. Przed użyciem prosimy o zapoznanie się z ulotką informacyjną dołączoną do opakowania.

 

W jaki sposób zażywać Microgynon

Tabletki należy przyjmować codziennie, przez 21 dni o tej samej porze. Po upływie tego czasu należy zrobić tygodniową przerwę, podczas której dochodzi do krwawienia przypominającego menstruację. Następnie należy wznowić przyjmowanie leku. Jeśli ostatnią pigułkę z blistra zażyliśmy na przykład w środę, to przyjmowanie tabletek z nowego opakowania powinniśmy zacząć w czwartek. W razie jakiegokolwiek odstępstwa od brania tabletek należy postępować zgodnie z instrukcja zamieszczoną na ulotce informacyjnej.

 

Microgynon skutki uboczne

Microgynon może powodować skutki uboczne takie jak: huśtawki emocjonalne, tkliwość piersi, bóle głowy i brzucha, nudności, depresję, przybranie na wadze. Według badań, objawy te występują u 10 % kobiet przyjmujących ten lek.

Rzadsze działania niepożądane to: wymioty, migreny, wysypka, problemy żołądkowo-jelitowe, obniżenie libido, powiększenie piersi. Prosimy o zapoznanie się z pełną listą objawów ubocznych, która znajduje się na ulotce informacyjnej dołączonej do opakowania.

[/et_pb_section]