Mercilon – cena, ulotka, bez recepty

Mercilon to środek antykoncepcyjny, który występuje pod postacią tabletek. Zawiera dwie substancje czynne- etynyloestradiol(20 mcg) i dezogestrel(150 mcg). Mercilon posiada te same substancje aktywne, co Marvelon, ale są one w mniejszej dawce. Przez obniżoną dawki estrogenu, jest wprost idealny dla kobiet, które są na ten hormon nadwrażliwe. Tabletki antykoncepcyjne Mercilon gwarantują niemal 100 % ochronę przed niechcianą ciążą. Dodatkowo wpływają łagodząco na objawy napięcia przedmiesiączkowego i skurcze menstruacyjne.

 

Mercilon

 


 

Mercilon cena

Sprawdź cenę w renomowanej aptece internetowej euroClinix wraz z receptą wystawianą online.

  • Recepta jest wystawiana automatycznie po wypełnieniu prostego formularza medycznego. Nie zajmuje to więcej niż 2 minuty. Po wypełnieniu owego formularza, możemy przejść do płatności, a automatycznie lek zostanie wydany wraz z receptą.
    (Usługa jest w pełni darmowa, a recepty są podpisywane przez zarejestrowanych lekarzy)
  • Pełna dyskrecja i bezpieczeństwo
    (Wszystkie przekazywane dane są w pełni poufne. Zamówienia wysyłane są w dyskretnych, nie zdradzających zawartości opakowaniach.)

 


 


 

Mercilon bez recepty

Mercilon informacje

Leku tego nie można kupić bez posiadania recepty, nie daj się oszukać i nie kupuj leków z nieznanych źródeł.  Dzięki nam jesteś w stanie zaopatrzyć się w pełni oryginalny lek pochodzący z licencjonowanej apteki, bez wychodzenia z domu. Jeśli jesteś zainteresowany kupnem leku, wystarczy kliknąć w link u góry by sprawdzić cenę i przejść do krótkiego formularza medycznego, po wypełnieniu którego zostanie automatycznie wystawiona recepta, wydawana wraz z lekiem.

Informacje o Mercilon

Mercilon to tabletki antykoncepcyjne, które zapewniają niemal 100 % skuteczność, jeśli tabletka zostanie zażyta pierwszego dnia menstruacji. Dodatkowo lek ten zmniejsza ból towarzyszący menstruacji i łagodzi inne objawy okołomenstruacyjne.

Mercilon ma zmniejszoną dawkę estrogenu. Z tego powodu jest szczególnie polecany kobietom, które są nadwrażliwe na ten hormon.

Mercilon działanie

Mercilon zawiera dwie substancje czynne- etynyloestradiol i dezogestrel. Składniki te wpływają na naturalne procesy zachodzące w organizmie kobiety. Działają one na kilka sposobów:

  • zapobiegają owulacji, co sprawia zapłodnienie niemożliwym,
  • zmieniają konsystencję śluzu szyjki macicy, co utrudnia poruszanie plemnikom,
  • zapobiegają pogrubieniu endometrium, co zapobiega zagnieżdżeniu się komórki jajowej, gdyby doszło do owulacji.

Kto nie powinien stosować tabletek Mercilon

Mercilon nie powinien być stosowany przez kobiety, które miały kiedykolwiek nowotwór piersi, wątroby, dróg rodnych, bądź też przeszły zawał serca czy udar mózgu. Zaleca się, by nie stosowały go osoby palące po 35 roku życia, pacjentki w ciąży i karmiące piersią. Ponadto przeciwwskazaniami są również: schorzenia kardiologiczne, choroby wątroby, wysokie ciśnienie, skłonności do zakrzepów żylnych, wysoki poziom cholesterolu, toczeń rumieniowaty, krwawienia z pochwy o niezdiagnozowanej przyczynie, migreny z tak zwaną „aurą”, cukrzyca w zaawansowanym stadium, zaburzenia wydzielania żółci.

Kompletna lista przeciwwskazań znajduje się na ulotce informacyjnej dołączonej do opakowania.

Jak stosować Mercilon

W opakowaniu znajduje się 21 tabletek. Na blistrze oznaczone są dni tygodnia, w które trzeba je wziąć. Po zażyciu pierwszej tabletki należy stosować kolejne, według kierunku strzałki umieszczonej na blistrze. Po upływie 21 dni, należy zrobić siedmiodniową przerwę. W tym czasie dochodzi do krwawienia przypominającego menstruację. Pierwszą tabletkę z następnego opakowania należy wziąć dokładnie po tygodniu. Jeśli ostatnia tabletka została zażyta w środę, to pierwszą z nowego blistra należy zażyć w następny czwartek. Tabletki antykoncepcyjne Mercilon muszą być brane codziennie o tej samej porze, by utrzymać ich skuteczność.

Mercilon skutki uboczne

Najczęściej występującymi działaniami niepożądanymi u pacjentek stosujących Mercilon są: depresja, zmiany libido, bóle głowy, wahania nastroju, migreny, wydzielina z sutków o mlecznej konsystencji, mdłości, wymioty, tkliwość piersi, wysypka, problemy z układem krążenia, nieregularne krwawienia, obrzęk dłoni, kostek i stóp, dyskomfort podczas noszenia szkieł kontaktowych. Jeśli doświadczą państwo niepokojących skutków ubocznych należy skontaktować się z lekarzem.

Mercilon ulotka

Mercilon opinie

Sprawdź opinie o leku Mercilon, wystawiane przez naszych pacjentów na OPINEO.