Zaznacz stronę

Marvelon – cena, ulotka, recepta online

Marvelon to dwuskładnikowe tabletki antykoncepcyjne. Ich składnikami aktywnymi są etynyloestradiol(30 mcg) i dezogestrel(150 mcg). Środek ten występuje na rynku również pod nazwą Regulon. Marvelon to skuteczny środek antykoncepcyjny, który zmniejsza ryzyko zajścia w ciążę do mniej niż 1 %. Wpływa on także na zmniejszenie bólu menstruacyjnego i reguluje okres. Tabletki należy stosować przez 21 dni, później trzeba zrobić tygodniową przerwę, podczas których występuje krwawienie z odstawienia.

Rabat

5%

Tylko dzisiaj, nie przegap okazji !

Partner największej kliniki internetowej w europie

Atrakcyjne rabaty dla stałych klientów

Korzystając z serwisu  będziesz miał możliwość otrzymywać kupony rabatowe na wybrane leki.

Marvelon cena

Sprawdź cenę w renomowanej aptece internetowej  wraz z receptą wystawianą online.  Kliknij tutaj.

 

Marvelon – recepta online

Leku tego nie można kupić bez posiadania recepty, nie daj się oszukać i nie kupuj leków z nieznanych źródeł.  Dzięki nam jesteś w stanie zaopatrzyć się w pełni oryginalny lek pochodzący z licencjonowanej apteki, bez wychodzenia z domu. Jeśli jesteś zainteresowany kupnem leku, wystarczy kliknąć w link u góry by sprawdzić cenę i przejść do krótkiego formularza medycznego, po wypełnieniu którego zostanie automatycznie wystawiona recepta, wydawana wraz z lekiem.

 

Informacje o tabletkach Marvelon

Tabletki Marvelon to środek antykoncepcyjny, który zapewnia natychmiastową ochronę przed niechcianą ciążą, jeśli pierwsza tabletka zostanie zażyta wraz z pierwszym dniem menstruacji. W przypadku, gdy to niemożliwe, Marvelon należy wziąć do piątego dnia od momentu wystąpienia krwawienia miesięcznego. W tym wypadku lek osiąga całkowitą skuteczność dopiero po upływie około siedmiu dni. Zaleca się w tym czasie stosowanie dodatkowej formy antykoncepcji, na przykład prezerwatyw. Tabletki Marvelon działają również korzystnie na uregulowanie menstruacji i zmniejszają ból jej towarzyszący.

Marvelon informacje

Marvelon działanie

Marvelon to środek antykoncepcyjny, który zawiera dwie substancje aktywne- etynyloestradiol i desogestrel. Składniki te odpowiadają żeńskim hormonom płciowym- estrogenowi i progestagenowi. Wpływają one na naturalne procesy zachodzące w organizmie każdej kobiety. Działają one na kilka sposobów, by zapobiec ciąży:

  • zapobiegają owulacji,
  • zagęszczają śluz w szyjce macicy, by utrudzić plemnikom poruszanie,
  • nie dopuszczają do pogrubienia endometrium, przez co ewentualna komórka jajowa nie mogłaby się zagnieździć i dojrzewać.

 

Kto nie może stosować tabletek Marvelon

Marvelon to środek, który nie może być zażywany przez kobiety, które cierpią na krwawienia z pochwy o nieznanej przyczynie, nadciśnienie, cukrzycę, toczeń rumieniowaty, silne migreny, choroby podwyższające prawdopodobieństwo wystąpienia zakrzepów. Nie powinny go również stosować osoby, które przebyły udar mózgu czy zawał serca, raka jajników, wątroby, endometrium lub piersi. nie należy go również stosować w przypadku ciąży, karmienia piersią czy uczulenia na jakikolwiek składnik preparatu.

W trakcie wizyty lekarskiej należy poinformować lekarza o wszystkich przyjmowanych lekach, również tych dostępnych bez recepty. Szczególnie należy podkreślić, jeśli używają państwo leków na epilepsję, antybiotyków, dziurawca zwyczajnego, środków przeciwgrzybicznych, preparatów stosowanych w leczeniu HIV. Lekarz powinien również wiedzieć o ostudzie, wysokim poziomie cholesterolu, chorobie nerek i wątroby.

 

Jak stosować Marvelon

Marvelon należy zażywać codziennie, o tej samej porze, przez 21 dni cyklu. Po upływie tego czasu trzeba zrobić siedmiodniową przerwę, podczas której powinno dojść do krwawienia z odstawienia, co przypomina zwykłą menstruację. Następne opakowanie należy zacząć przyjmować równo tydzień po, nawet, jeśli krwawienie nadal występuje. Jeśli ostatnia tabletka została przyjęta w piątek, to nowe opakowanie należy rozpocząć w następną sobotę.

 

Marvelon skutki uboczne

Marvelon, jak każdy lek może wywołać skutki uboczne. Najczęściej występującymi są: wahania wagi, zmienny nastrój, przygnębienie, bóle głowy, migreny, spadek lub wzrost libido, obniżenie regularności menstruacji, zmiany w śluzie produkowanym przez szyjkę macicy, zaburzenie krążenia krwi, wymioty, nudności, dyskomfort podczas noszenia soczewek. Przed zastosowaniem leku prosimy o zapoznanie się z ulotką informacyjną dołączoną do opakowania, gdzie znajdą państwo pełną listę skutków ubocznych.