Zaznacz stronę

Harmonet – cena, ulotka, recepta online

Harmonet to lek, który stosuje się, by zapobiec nieplanowanej ciąży. Harmonet występuje w formie tabletek antykoncepcyjnych. Znajduje on również zastosowanie przy redukcji napięcia przedmiesiączkowego, sprawia, że bóle menstruacyjne są mniej bolesne, a także normuje częstość występowania okresu.

Rabat 

5%

Tylko dzisiaj, nie przegap okazji !

Partner największej kliniki internetowej w europie

Atrakcyjne rabaty dla stałych klientów

Korzystając z serwisu  będziesz miał możliwość otrzymywać kupony rabatowe na wybrane leki. 

Harmonet cena

Sprawdź cenę w renomowanej aptece internetowej  wraz z receptą wystawianą online.  Kliknij tutaj.

 

Harmonet – recepta online

Leku tego nie można kupić bez posiadania recepty, nie daj się oszukać i nie kupuj leków z nieznanych źródeł. Dzięki nam jesteś w stanie zaopatrzyć się w pełni oryginalny lek pochodzący z licencjonowanej apteki, bez wychodzenia z domu. Jeśli jesteś zainteresowany kupnem leku, wystarczy kliknąć w link u góry by sprawdzić cenę i przejść do krótkiego formularza medycznego, po wypełnieniu którego zostanie automatycznie wystawiona recepta, wydawana wraz z lekiem.

 

W jaki sposób działa Harmonet

Skuteczność działania tabletek antykoncepcyjnych Harmonet zapewniają dwie substancje czynne- gestoden i etinylestradiol, które są odpowiednikami żeńskich hormonów- progestagenu i estrogenu. Działają one na kilka sposobów:

 • zwiększają zagęszczenie śluzu w szyjce macicy, co znacznie utrudnia plemnikom poruszanie się;
 • zapobiegają uwolnieniu się komórki jajowej;
 • wpływają na grubość błony śluzowej macicy, stwarzając niekorzystne warunki do zagnieżdżenia się zarodka.
 • jak działają tabletki antykoncepcyjne ?

Harmonet info

 

W jaki sposób przyjmować tabletki Harmonet

Harmonet to lek antykoncepcyjny występujący pod postacią tabletek. W opakowaniu znajduje się ich 21. Poszczególne pigułki oznaczone są dniami tygodnia, ma to za zadanie ułatwić przyjmowanie leku i wyeliminować ryzyko pominięcia tabletki. Z tego powodu tabletki należy zacząć przyjmować od pigułki oznaczonej aktualnym dniem tygodnia, czyli na przykład od „piątku”. Tabletki należy zażywać codziennie, o tej samej porze, popijając szklanką wody.

Harmonet należy stosować codziennie przez 21 dni, po czym należy zrobić siedmiodniową przerwę, w którym dochodzi do krwawienia. Po tym czasie należy rozpocząć kolejne opakowanie leku.

W przypadku kobiet niestosujących do tej pory tabletek hormonalnych należy zażyć pierwszą pigułkę pierwszego dnia krwawienia. Dzięki temu antykoncepcja będzie od razu skuteczna. Jeśli tabletka zostanie zażyta pomiędzy 2 a 7 dniem menstruacji, to do tygodnia należy stosować dodatkową formę antykoncepcji.

W przypadku kobiet stosujących wcześniej terapię hormonalną, Harmonet należy zastosować dzień po skończeniu poprzedniego opakowania innego środka. Jeśli zawierał 28 tabletek, te placebo należy pominąć.

 

Na co należy uważać podczas zażywania tabletek antykoncepcyjnych Harmonet

Przede wszystkim przed rozpoczęciem kuracji lekiem Harmonet należy wykluczyć, czy podopieczna nie należy do grupy ryzyka zachorowania na zakrzepicę. Dodatkowo należy pamiętać o regularnym pobieraniu wymazu z szyjki macicy. Należy również zadbać o profilaktykę i chociaż raz na miesiąc badać brodawki i piersi pod względem jakichkolwiek zgrubień i zagłębień. Harmonet może mieć wpływ na wyniki badań krwi.

 

Co różni Harmonet i Femodette

Powyższe nazwy określają tabletki antykoncepcyjne o identycznym składzie. Produkowane są one jednak przez dwie różne firmy. W niektórych krajach lek ten jest szerzej znany jako Harmonet, a w niektórych jako Femodette.

 

Jakie są przeciwwskazania do stosowania tabletek antykoncepcyjnych Harmonet

Tabletki antykoncepcyjne Harmonet nie mogą być przepisane przez lekarza jeśli następujące rzeczy dotyczą jego pacjentki:

 • przebyta lub aktualna zakrzepica żył głębokich,
 • jakiekolwiek zaburzenia krzepliwości krwi,
 • przebyty udar lub zawał,
 • występujące migreny z aurą
 • zaplanowany zabieg chirurgiczny,
 • aktualna lub przebyta zatorowość płucna lub dusznica bolesna
 • uczulenie na jakikolwiek składnik preparatu
 • arytmia lub dysfunkcja zastawek serca,
 • ciężka choroba wątroby i zapalenie trzustki.

 

Podczas konsultacji należy powiadomić lekarza o wszystkich aktualnych i przebytych chorobach. Szczególną uwagę należy zwrócić w przypadku tocznia rumieniowatego układowego, przewlekłego zapalania jelit, hipertriglicerydemii, niedawnego porodu, zespołu hemolityczno-mocznicowego.

 

Harmonet a inne leki

Równoczesne stosowanie innych leków może prowadzić do niebezpiecznej interakcji. Z tego powodu należy poinformować lekarza o wszystkich przyjmowanych lekach. Nie należy łączyć tabletek Harmonet z następującymi lekami: przeczyszczającymi, na padaczkę, stosowanymi w leczeniu HIV(AIDS), niektórymi lekami przeciwgrzybicznymi, dziurawcem zwyczajnym, paracetamolem, teofiliną, witaminą C, cyklosporyną.

 

Harmonet a działania niepożądane

Jak każdy lek, również Harmonet może prowadzić do wystąpienia działań niepożądanych. Nie dotykają one jednak wszystkich kobiet. Najczęściej występującymi są: bóle głowy i migreny, plamienia pomiędzy okresem, zmiana libido, wahania wagi, zawroty głowy, tkliwość piersi, zapalenie pochwy, nudności, wymioty. Aby zapoznać się z pełną listą skutków ubocznych należy przeczytać ulotkę informacyjną dołączoną do opakowania.