Zaznacz stronę

Femoden – cena, ulotka, bez recepty

Femoden to tabletki antykoncepcyjne. Zawierają one dwie substancje czynne- gestoden i etynyloestradiol. Lek ten może się pochwalić niemal 100 % skutecznością w ochronie przed niechcianą ciążą. Tabletki antykoncepcyjne Femoden wpływają także na uregulowanie menstruacji i złagodzenie bólów miesiączkowych.

Rabat 

5%

Tylko dzisiaj, nie przegap okazji !

Partner największej kliniki internetowej w europie

Atrakcyjne rabaty dla stałych klientów

Korzystając z serwisu będziesz miał możliwość otrzymywać kupony rabatowe na wybrane leki. 

Femoden cena

Sprawdź cenę w renomowanej aptece internetowej wraz z receptą wystawianą online.  Kliknij tutaj.

 

Femoden bez recepty

Leku Femoden nie można kupić bez posiadania recepty, nie daj się oszukać i nie kupuj leków z nieznanych źródeł.  Dzięki nam jesteś w stanie zaopatrzyć się w pełni oryginalny lek pochodzący z licencjonowanej apteki, bez wychodzenia z domu. Jeśli jesteś zainteresowany kupnem leku, wystarczy kliknąć w link u góry by sprawdzić cenę i przejść do krótkiego formularza medycznego, po wypełnieniu którego zostanie automatycznie wystawiona recepta, wydawana wraz z lekiem.

 

Co powinnaś wiedzieć o tabletkach antykoncepcyjnych Femoden

Femoden to tabletki antykoncepcyjne, które służą do zapobiegania niechcianej ciąży. Ich skuteczność jest niemal 100 %. W swoim składzie zawiera dwie substancje czynne- gestoden i etynyloestradiol, odpowiedniki progestagenu i estrogenu.

Femoden oprócz swoich właściwości antykoncepcyjnych ma też inne dobroczynne działania. Wpływa na zmniejszenie bólów menstruacyjnych, zapobiega osteoporozie i stanom zapalnym przydatków, zmniejsza ryzyko zachorowania na raka macicy, jelita grubego i błony śluzowej jajnika. Dodatkowo reguluje cykl menstruacyjny i zmniejsza napięcie przedmiesiączkowe.

 

Femoden informacje

W jaki sposób działa Femoden

Lek Femoden działa na trzech różnych frontach by zapobiec ciąży. Przede wszystkim hamuje owulację, by nie doszło do uwolnienia komórki jajowej. Wpływa również na gęstość śluzu szyjki macicy, by jak najbardziej utrudnić plemnikom poruszanie się. Ostatnią rzeczą jaką robi, jest stworzenie niekorzystnych warunków do zagnieżdżenia się zarodka poprzez wpływ na grubość błony śluzowej macicy.

 

W jaki sposób stosować Femoden

Opakowanie zawiera 21 tabletek. Należy zażywać jedną pigułkę codziennie, o tej samej porze, popijając wodą. Tabletki należy zażywać przez 21 dni, kierując się strzałką i zaznaczonymi dniami tygodnia. Po tym czasie należy zrobić siedmiodniową przerwę, podczas której występuje krwawienie. Następnie należy rozpocząć kolejne opakowanie.

 

W jaki sposób rozpocząć stosowanie tabletek Femoden

Kobiety, które do tej pory nie stosowały żadnej hormonalnej antykoncepcji powinny zacząć zażywać Femoden pierwszego dnia okresu. Zyskują one wtedy od razu ochronę przed ciążą. Jeśli tabletka zostanie przyjęta pomiędzy 2 a 5 dniem cyklu, to wtedy należy przez tydzień wspomagać się inną formą antykoncepcji lub zachować wstrzemięźliwość.

Pacjentki, które przyjmowały wcześniej dwuskładnikowe tabletki antykoncepcyjne powinny zacząć stosować Femoden zaraz po zakończeniu poprzedniego opakowania, jeśli opakowanie zawierało tabletki placebo, to należy je pominąć.

Jeśli chodzi o minipigułki to można je przestać zażywać w dowolnym dniu. Femoden należy przyjąć dzień później. Przez tydzień powinno się stosować dodatkową formę antykoncepcji.

 

Przeciwwskazania do stosowania tabletek antykoncepcyjnych Femoden

Leku nie powinno przyjmować się w następujących przypadkach:

  • uczulenie na jakikolwiek składnik preparatu;
  • problemy z krzepliwością krwi;
  • migrena z aurą;
  • zapalenie trzustki;
  • ciążą lub podejrzenie ciąży;
  • rak piersi lub narządów płciowych;
  • cukrzyca, nadciśnienie, wysoka zawartość cholesterolu we krwi.

 

Przed zastosowanie leku powinny się zastanowić osoby otyłe, palące papierosy, chorujące na cukrzycę, miewające migreny, osoby z nadciśnieniem, chorujące na padaczkę.

Aby zapoznać się z pełną listą przeciwwskazań należy przeczytać ulotkę dołączoną do opakowania.

 

Femoden a stosowanie innych leków

Jeśli podczas stosowanie tabletek antykoncepcyjnych Femoden przyjmuje się niektóre leki, to może dojść do niebezpiecznej interakcji pomiędzy nimi. Przede wszystkim należy uważać na leki na gruźlicę, leki stosowane przy chorobie HIV, leki na padaczkę, antybiotyki na przykład tetracykliny, penicyliny, gryzeofulwiny; leki zawierające dziurawiec.

Podczas rozmowy z lekarzem należy go poinformować o wszystkich aktualnie przyjmowanych środkach, nawet jeśli nie są one wydawane na receptę.

 

Femoden a działania niepożądane

Jak każdy inny lek, również Femoden może być powodem wystąpienia skutków ubocznych. Najczęściej występującymi są: bóle głowy, wahania nastroju, skłonność do depresji, uwrażliwione piersi, wzrost wagi, nudności, bóle brzucha, wymioty, biegunka, migrena, spadek libido.

Pełna lista działań niepożądanych jest zawarta w ulotce informacyjnej dołączonej do opakowania.