Zaznacz stronę

Daylette – cena, ulotka, recepta online

Cena Daylette jest uwarunkowana od liczby zamawianych opakowań. W aptece istnieje ewentualność zakupu trzech lub sześciu  blistrów (jeden blister obejmuje zapas tabletek antykoncepcyjnych na miesiąc). Po zakreśleniu ilości zamawianych pigułek pojawi się końcowa cena zamówienia. Warto wziąć pod uwagę, że cena tabletek Daylette obejmuje koszty konsultacji lekarskiej, wysyłki środka, a także wypisania recepty na tabletki antykoncepcyjne.

Rabat 

5%

Tylko dzisiaj, nie przegap okazji !

Partner największej kliniki internetowej w europie

Atrakcyjne rabaty dla stałych klientów

Korzystając z serwisu  będziesz miał możliwość otrzymywać kupony rabatowe na wybrane leki. 

Daylette cena

Sprawdź cenę tabletek Daylette w renomowanej aptece internetowej wraz z receptą wystawianą online.

 

Daylette recepta online

Tabletek Daylette nie można kupić bez posiadania recepty, nie daj się oszukać i nie kupuj leków z nieznanych źródeł. Dzięki nam jesteś w stanie zaopatrzyć się w pełni oryginalny lek pochodzący z licencjonowanej apteki, bez wychodzenia z domu. Jeśli jesteś zainteresowany kupnem leku, wystarczy kliknąć w link u góry by sprawdzić cenę i przejść do krótkiego formularza medycznego, po wypełnieniu którego zostanie automatycznie wystawiona recepta, wydawana wraz z lekiem.

 

Daylette ulotka

Cilest ulotka

Przyswajanie  i metabolizm

Obydwa syntetyczne hormony zostają w błyskawicznym tempie przyswojone z przewodu pokarmowego. Drospirenon używany dzień w dzień, najwyższe stężenie w organizmie zdobywa między 7 dniem a 14 dniem. Szybko zmienia swoją materię. Zostaje wydalony poprzez  kał oraz mocz, przede wszystkim w postaci metabolitów.

Analogicznie odbywa się metabolizm etynyloestradiolu, który w moczu, jak również w kale, zostaje unicestwiony z organizmu tylko pod  w postaci metabolitów.

Daylette informacje

Działanie lecznicze (antyandrogenne)

Daylette zawdzięcza zawartości drospirenonu powstrzymywanie działania męskich hormonów płciowych. Nadmierna liczba męskich hormonów występujących u kobiet, może odpowiadać za zwiększoną produkcję sebum (łojotoku), wzrost wagi, wystąpienie hirsutyzmu (czyli większe owłosienie ciała i twarzy u kobiet), a także za wypadanie włosów.

Funkcjonowanie antyandrogenne Daylette opiera się na hamowaniu receptorów męskich hormonów płciowych. Na skutek tego u pacjentek stosujących te tabletki, redukuje się ilość łojotoku oraz zbyt dużego owłosienia, a także zauważa się pozytywną zmianę wyglądu cery i włosów. Poza tym  ograniczenie nieprawidłowości hormonalnych, umożliwia przeciwdziałanie zespołowi policystycznych jajników.

 

Jak zażywa się pigułki Daylette

Każde opakowanie  tabletek  antykoncepcyjnych Daylette zawiera w sobie 24 białe pigułki, które w swym składzie mają substancje czynne, a także 4 zielone tabletki placebo. Zaleca się, aby rozpocząć zażywanie tabletek od białej pigułki (znajdującej się na przy napisie „start”). Należy przyjmować je kolejno, tak jak wskazują strzałki przez 24 dni. W następnej kolejności pacjentka przez 4 dni powinna przyjmować pigułki placebo. Właśnie wtedy pojawia się tzw. krwawienie z odłożenia (najczęściej 2 lub 3 dnia stosowania placebo).

Między następnymi opakowaniami Daylette nie zaleca się robić przerw. Kiedy pacjentka przyjmie ostatnią tabletkę placebo, kolejnego dnia powinna zażyć biała pigułkę z nowego blistra.

Wskazane jest, aby tabletki antykoncepcyjne przyjmować dzień w dzień, zawsze o tej samej porze. Najlepiej pigułki popić niewielką ilością wody. Pożywienie nie wywiera wpływu na przyswajanie oraz działanie tabletek.

Aby uprościć właściwe przyjmowanie tabletek antykoncepcyjnych, na blistrze widoczne są strzałki, które stanowią wskazówkę, jak zażywać pigułki w odpowiedniej kolejności. W każdym opakowaniu znaleźć można etui do przechowywania blistra.

 

Wytyczne dla pacjentek, które dopiero rozpoczęły przyjmowanie tabletek

Kobiety niezabezpieczające się do tej pory  poprzez hormonalne metody antykoncepcyjne :

W pierwszy dzień cyklu ( dzień rozpoczynający miesiączkę) zażyj pierwszą tabletkę Daylette. Dzięki temu będziesz miała zapewnioną ochronę przed ciążą od zażycia pierwszej tabletki.

Możliwe jest także przyjęcie pierwszej pigułki między 2 a 5 dniem cyklu, w konsekwencji  przez pierwszy tydzień w trakcie stosunku potrzebna jest inna metoda antykoncepcyjna ( prezerwatywa).

Kobiety, które do tej pory zażywały odmienne dwuskładnikowe tabletki antykoncepcyjne

Wskazane jest, aby pierwszą tabletkę Daylette przyjąć dzień po przyjęciu ostatniej pigułki poprzedniej metody antykoncepcji, która w swoim składzie posiada substancję czynną.

Pacjentki stosujące obecnie minipigułki

Możliwe jest rozpoczęcie przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych Daylette w jakimkolwiek dniu. Zaleca się zażycie pierwszej tabletki dzień po przyjęciu ostatniej minipigułki. Ważne jest, aby w trakcie współżycia seksualnego przez pierwsze 7 dni, nie zapomnieć  o innej, dodatkowej metodzie antykoncepcyjnej (np. prezerwatywie).

Kobiety, które do tej pory używały plastrów  antykoncepcyjnych bądź krążków dopochwowych

Rozpoczęcie przyjmowania tabletek Daylette powinnaś poprzedzić konsultacją z lekarzem, który posłuży radą, kiedy możesz zażyć pierwszą tabletkę.

Pacjentki, które niedawno wydały na świat dziecko

Wskazane jest, aby pierwszą tabletkę antykoncepcyjną spożyć  między 21 a 28 dniem po urodzeniu dziecka. Natomiast jeśli lek zostanie spożyty później niż 28 dni, w trakcie współżycia seksualnego, obowiązkowo trzeba używać dodatkowej ochrony przed ciążą przez pierwsze 7 dni.

Kiedy przed rozpoczęciem przyjmowania tabletek współżyłaś, należy  sprawdzić przed przyjęciem pigułki Daylette czy nie doszło do zapłodnienia i nie jesteś w ciąży.

Nie jest wskazane spożywanie Daylette , jeśli karmisz piersią. Powinnaś umówić się na wizytę u lekarza, aby znaleźć najbezpieczniejszą dla dziecka metodę antykoncepcji (np. minipigułki).

Pacjentki, które poroniły

Kiedy pacjentka poroniła, wskazane jest, aby skonsultować się z lekarzem.

 

Jakie są przeciwwskazania do spożywania

Rozpoczęcie stosowania tabletek Daylette poprzedź  wnikliwym zapoznaniem się z kompletną listą przeciwwskazań (znajduje się ona w ulotce, dostępnej również na naszej stronie). Kiedy zauważysz u siebie którekolwiek z tych przeciwwskazań (które miały miejsce teraz lub w przeszłości), pod żadnym pozorem  nie sięgaj po te tabletki antykoncepcyjne i daj znać o tym lekarzowi, który udzieli ci rady, jaka metoda antykoncepcji będzie dla ciebie najbardziej odpowiednia.

 

Czy istnieje możliwość  stosowania  Daylette równocześnie  z różnymi lekami

Kiedy przyjmujesz obojętnie jakie leki (również ziołowe), przed rozpoczęciem zażywania doustnej metody antykoncepcji hormonalnej, daj znać o tym lekarzowi, dlatego, że niektóre leki mogą przyczyniać się do obniżenia skuteczności działania tabletek. Tabletki antykoncepcyjne Daylette także mogą oddziaływać na działanie niektórych lekarstw.

 

Czy istnieją skutki uboczne

Istnieje ryzyko, że tabletki Daylette ( tak samo jak wszystkie hormonalne tabletki antykoncepcyjne) mogą przyczynić się do występowania skutków ubocznych. Powinnaś skonsultować się z lekarzem, jeśli wystąpią jakiekolwiek z nich.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się czegoś więcej na ten temat, przeczytaj ulotkę leku.

 

Skuteczność antykoncepcyjna tabletek  Daylette

Zanim leki i środki antykoncepcyjne zostaną wprowadzone na rynek, czeka ich wiele obowiązkowych badań klinicznych, w których sprawdza się ich skuteczność i bezpieczeństwo przyjmowania. Efektywność środków antykoncepcyjnych prezentuje się przy pomocy tak zwanego indeksu Pearla, który monitoruje liczbę nieplanowanych ciąż przypadających na 100 kobiet stosujących daną metodę antykoncepcyjną. Skala wyniku mieści się w przedziale od  0 do 100. Większa ochrona przed zapłodnieniem jest wtedy, kiedy indeks Pearla ma niższą skalę.

Jeśli chodzi o tabletki Daylette, ich skuteczność antykoncepcyjną oceniono na  0.41 w skali Pearla, uwzględniając zastosowanie  wszystkich zasad oraz 0.80 w skali Pearla, w typowym użyciu (biorąc pod uwagę prawdopodobieństwo popełnienia błędu w zażywaniu).

Wszystkie tabletki antykoncepcyjne, które zawierają dwa składniki, posiadają podobną skuteczność ( mniej niż 1 % w skali Pearla). Jednakże w  badaniu opisanym w raporcie Faculty of Sexual & Reproductive Healthcare – New Product Review from the Clinical Effectiveness Unit 20mcg ethinylestradiol/3mg drospirenone – Eloine, Daylette  specjaliści uważają, że zażywanie tabletek antykoncepcyjnych w schemacie 24/4 (na przykład: Daylette) może odznaczać się wyższą skutecznością antykoncepcyjną, w przeciwieństwie do pigułek, które stosuje się 21 dni łącznie z tygodniową przerwą. Według naukowców krótszy odstęp czasu bez przyjmowania hormonów oraz przyjmowanie progestagenu o dłuższym okresie półtrwania przyczynia się do skuteczniejszego zatrzymywania owulacji.

 

Skuteczność Daylette w leczeniu trądziku

Chcąc ocenić skuteczność i bezpieczeństwo stosowania tabletek antykoncepcyjnych posiadających w swoim składzie drospirenon oraz etynyloestradiol, u kobiet z umiarkowanymi symptomami trądziku pospolitego przeprowadzono dwa wieloośrodkowe, podwójnie ślepe, randomizowane badania.

Zarówno w pierwszym, jak i w drugim badaniu, pacjentki zostały losowo wybrane do grupy przyjmującej tabletki z substancją czynną lub placebo. Po upływie sześciu miesiącach leczenia naukowcy dokonali porównania efektów terapii. Efekty te zostały przedstawione na poniższym wykresie.

Po pół roku leczenia, porównując do placebo, drospirenon i etynyloestradiol (Daylette) pokazały statystycznie znaczne ograniczenie zarówno trądzikowych zmian zapalnych (o 15,6%), jak i niezapalnych (o 18,5%). Podsumowując, w leczeniu wszystkich zmian tabletki Daylette były o 16,5% skuteczniejsze niż placebo. Dzięki temu śmiało można powiedzieć, że mogą one być używane w leczeniu trądziku.

Dodatkowo, do oceny skuteczności leku posłużono się skalą Investigator’s Static Global Assessment (ISGA). Została ona stworzona do oceny zaostrzenia się zmian trądzikowych. Skala może przyjąć stopnie od 0 do 5.”0″ oznacza skórę nieskazitelnie czystą bez zmian zapalnych, natomiast „5” oznacza bardzo poważne nasilenie schorzenia.

Według statystyk znacznie wyższy odsetek (o 11,8%) badanych kobiet leczonych tabletkami antykoncepcyjnymi Daylette po sześciu miesiącach terapii posiadało skórę pozbawioną zmian lub ze znikomymi zmianami zapalnymi (0 lub 1 w skali ISGA), w porównaniu z pacjentkami, które przyjmowały placebo.