Cilest – cena, ulotka, bez recepty

Cilest to dwuskładnikowy preparat antykoncepcyjny, który zapewnia niemalże 100 % ochronę przed niechcianą ciążą. Jego składnikami aktywnymi są norgestymat i etynyloestradiol. Tabletki należy przyjmować przez 21 dni, po których trzeba zrobić tygodniową przerwę. Cilest stosowany jest również w leczeniu trądziku i endometriozy. Regularnie stosowany lek przyczynia się do złagodzenia bólów menstruacyjnych, redukcji napięcia przedmiesiączkowego, a także zwiększa regularność krwawień.

 

Cilest bez recepty Cilest bez recepty


 

Cilest cena

Sprawdź cenę w renomowanej aptece internetowej euroClinix wraz z receptą wystawianą online.

 • Recepta jest wystawiana automatycznie po wypełnieniu prostego formularza medycznego. Nie zajmuje to więcej niż 2 minuty. Po wypełnieniu owego formularza, możemy przejść do płatności, a automatycznie lek zostanie wydany wraz z receptą.
  (Usługa jest w pełni darmowa, a recepty są podpisywane przez zarejestrowanych lekarzy)
 • Pełna dyskrecja i bezpieczeństwo
  (Wszystkie przekazywane dane są w pełni poufne. Zamówienia wysyłane są w dyskretnych, nie zdradzających zawartości opakowaniach.)

Plastry evra cena

 


 


 

Cilest bez recepty

Leku tego nie można kupić bez posiadania recepty, nie daj się Microgynon 30 informacjeoszukać i nie kupuj leków z nieznanych źródeł. Dzięki nam jesteś w stanie zaopatrzyć się w pełni oryginalny lek pochodzący z licencjonowanej apteki, bez wychodzenia z domu. Jeśli jesteś zainteresowany kupnem leku, wystarczy kliknąć w link u góry by sprawdzić cenę i przejść do krótkiego formularza medycznego, po wypełnieniu którego zostanie automatycznie wystawiona recepta, wydawana wraz z lekiem.

Cilest ulotka

Cilest ulotka

Informacje o Cilest

Jeśli pierwsza tabletka zostanie zażyta podczas pierwszego dnia miesiączki, to Cilest zapewnia natychmiastową ochronę przed niechcianą ciążą. Trzeba pamiętać, że lek jest skuteczny tylko wtedy, gdy jest przyjmowany regularnie. Jeśli będą jakieś nieścisłości w przyjmowaniu, to może to obniżyć skuteczność leku. Przy poprawnym przyjmowaniu, Cilest zmniejsza ryzyko zapłodnienia do mniej niż 1 %. Skład leku: https://pl.wikipedia.org/wiki/Etynyloestradiol

Tabletki Cilest u większości pacjentek łagodzą bóle menstruacyjne, redukują objawy napięcia miesiączkowego. Cilest często jest również stosowany do leczenia endometriozy.

Cilest działanie

Cilest posiada dwie substancje aktywne- norgestymat i etynyloestradiol, są to syntetyczne hormony. Wywołują one zmiany w procesach, które zachodzą cyklicznie w organizmie kobiety. Po pierwsze, zapobiegają owulacji, bez której nie dojdzie do zapłodnienia. Zagęszczają one również śluz szyjki macicy, co utrudnia poruszanie się plemników. Wpływa również na błonę śluzową szyjki macicy, tworząc niekorzystne warunki do zagnieżdżenia się zarodka.

Kto może zażywać Cilest

Cilest może być zażywany przez kobiety, które nie są w ciąży i niekarmiące piersią. Skierowany jest do pacjentek, które szukają tabletek antykoncepcyjnych o niskiej dawce hormonów.

Kto nie może stosować tabletek antykoncepcyjnych Cilest

Lek ten nie może być stosowany przez kobiety karmiące piersią, kobiety w ciąży, palące nikotynę i pacjentki, które przekroczyły 35 rok życia.

Przeciwwskazaniami do stosowania Cilest są również:

 • udar mózgu
 • choroby wątroby
 • nowotwór wątroby lub piersi
 • zawał serca
 • schorzenia układu krążenia
 • zaburzenia krzepliwości
 • ciężkie migreny
 • choroby kardiologiczne
 • toczeń rumieniowaty
 • alergia na jakikolwiek składnik leku
 • przewlekła cukrzyca.

Jak stosować Cilest

W opakowaniu znajduje się 21 tabletek, które należy przyjmować przez 3 tygodnie. Tabletki należy zażywać codziennie o tej samej godzinie. Po upływie 21 dnia należy zrobić tygodniową przerwę w stosowaniu leku, w tym czasie dojdzie do krwawienia przypominającego menstruację.

Kolejne opakowanie należy rozpocząć po upływie, nawet jeśli krwawienie nadal nie ustąpiło. Przykładowo, jeśli ostatnia tabletka została przyjęta w środę, to następną należy wziąć w czwartek. Środek ten zapewnia ochronę przez cały miesiąc, zatem nie ma potrzeby stosowania dodatkowej formy antykoncepcji w czasie tygodnia, w którym nie są przyjmowane tabletki.

Pacjentki, które nie stosowały jeszcze antykoncepcji hormonalnej powinny zażyć Cilest do pięciu dni od rozpoczęcia okresu. W tym wypadku środek ten będzie skuteczny już od zastosowania pierwszej dawki. Kobiety, które chcą zmienić swoje tabletki antykoncepcyjne na Cilest, mogą wziąć pierwszą tabletkę w dowolnym dniu cyklu menstruacyjnego. Należy jednak pamiętać, że w takim wypadku muszą przez tydzień stosować dodatkową formę antykoncepcji, np. prezerwatywy.

Cilest skutki uboczne

Jak każdy lek, Cilest może powodować skutki uboczne. Nie doświadczają ich jednak wszystkie kobiety stosujące lek. Najczęściej występujące działania niepożądane to: biegunki, wymioty, mdłości, krwawienie i plamienie śródcykliczne, bolesne miesiączki. Powyższe skutki uboczne dotykają około 10 % pacjentek. Cilest może również powodować: bezsenność, depresję, wzrost masy ciała, zaparcia, wahania nastroju, migreny, ból piersi, grzybicę pochwy, retencję płynów, trądzik, osłabienie organizmu, bóle brzucha, zanik miesiączki. Występują one u około 1 % pacjentek.

Przed zastosowaniem leku prosimy o wnikliwe przeczytanie ulotki informacyjnej dołączonej do opakowania.

Cilest opinie

Sprawdź opinie o leku Cilest, wystawiane przez naszych pacjentów na OPINEO.


 

Komentarze pacjentów

Iga 18 lat
Zawsze bałam się antykoncepcji hormonalnej, że przytyje, będę miała bolące piersi. Ale spróbowałam, lek bardzo dobrze na mnie działa. Fajnie że mogę go kupować tutaj przez internet, męczyły mnie ciągłe wizyty u ginekologa, skoro za każdym razem przepisywał mi to samo. Recepta jest dołączana do leku. Polecam
Zuza 20 lat
Zamawiałam produkty pierwszy raz. Towar został dostarczony bardzo szybko. Wszystko było dokładnie zapakowane. Myślę, że nie będą to jedyne zakupy w tej aptece i na pewno polecę je znajomym.
Oktawia 26 lat
Rewelacja! Pełen profesjonalizm! Ciągły kontakt, szybka przesyłka, wszystko starannie popakowane i jak najlepszej jakości.
Wiktoria 23 lat
Zażywam już dłuższy okres czasu, nie czuje żadnych skutków ubocznych. Lek wcześniej miałam dobrany przez ginekologa. Teraz tylko zamawiam tutaj wraz z receptą. Nie mam ochoty chodzić tylko po receptę. Tak jest dla mnie wygodniej.
Klaudia 20 lat
Cała realizacja zamówienia w jak najlepszym porządku.  Bez obaw mogę polecić. Pełen profesionalizm, leki oryginalne, recepta wypisana przez lekarza. Czego chcieć więcej.
Oliwia 29 lat
Błyskawiczna zmiana statusu zamówienia i przesyłka. Towar zapakowany tak, że nie było opcji uszkodzenia. Produkty najwyższej klasy.
Monika 20 lat
Kolejne zakupy-bardzo udane .Ogromne uznanie za jakość produktów, super obsługę i szybkość realizacji zamówienia.
Basia 27 lat
Przesyłka dotarła bezpiecznie i w stanie nienaruszonym.
Maja 28 lat
Świetny serwis, szybka dostawa, dobre ceny – mogę wszystkim polecić.
Justyna 23 lat
Ponowny zakup i znów wszystko super i zgodnie z zamówieniem. Bardzo fajny serwis, wszystko solidnie i terminowo.