Zaznacz stronę

Metronidazol – cena, ulotka, recepta online

Metronidazol to antybiotyk, który stosuje się do leczenia chorób o podłożu bakteryjnym i pasożytniczym, w tym niektórych przenoszonych drogą płciową. Metronidazol występuje również pod nazwą Flagyl. Lek ten skutecznie działa w leczeniu chorób takich jak rzęsistkowica(trichomonas vaginalis) i bakteryjne zapalenie pochwy (gardnerella). Metronidazol na rynku występuje w dawkach 400 mg.

Rabat

5%

Tylko dzisiaj, nie przegap okazji !

Partner największej kliniki internetowej w europie

Atrakcyjne rabaty dla stałych klientów

Korzystając z serwisu  będziesz miał możliwość otrzymywać kupony rabatowe na wybrane leki.

Metronidazol cena

Sprawdź cenę w renomowanej aptece internetowej  wraz z receptą wystawianą online.  Kliknij tutaj.

 

Metronidazol recepta online

Leku tego nie można kupić bez posiadania recepty, nie daj się oszukać i nie kupuj leków z nieznanych źródeł.  Dzięki nam jesteś w stanie zaopatrzyć się w pełni oryginalny lek pochodzący z licencjonowanej apteki, bez wychodzenia z domu. Jeśli jesteś zainteresowany kupnem leku, wystarczy kliknąć w link u góry by sprawdzić cenę i przejść do krótkiego formularza medycznego, po wypełnieniu którego zostanie automatycznie wystawiona recepta, wydawana wraz z lekiem.

 

Informacje o leku Metronidazol

 • Działa antybakteryjnie i przeciwpasożytniczo, stosuje się go w leczeniu między innymi rzęsistkowicy(trichomonas vaginalis) i bakteryjnego zapalenia pochwy(trichomonas vaginalis).
 • Występuje pod postacią tabletek o dawce 400 mg.
 • Na rynku można spotkać ten lek pod nazwą Flagyl.
 • Lek działa bezpośrednio na komórki pasożytów i bakterii, zapobiegając tworzeniu DNA, jednocześnie uniemożliwiając im rozmnażanie.
 • Kuracja Metronidazolem trwa od 1-7 dni.
 • Lek ten nie może być zażywany przez osoby uczulone na jakikolwiek składnik leku i kobiety w ciąży.
 • Wiki informacje: https://pl.wikipedia.org/wiki/Metronidazol

Metronidazol informacje

Metronidazol działanie

Metronidazol działa bezpośrednio na komórki bakterii i pasożytów. Upośledza ich zdolność do tworzenia DNA, co zapobiega ich rozmnażaniu. W tym wypadku naturalny system odpornościowy organizmu jest w stanie sam zwalczyć infekcję.

 

Dla kogo jest przeznaczony Metronidazol

Metronidazol może być zażywany przez osoby pełnoletnie, które chorują na choroby weneryczne, między innymi na rzęsistkowicę i bakteryjne zapalenie pochwy. Pacjent nie może posiadać żadnych przeciwwskazań. Ostatecznie o wypisaniu recepty decyduje lekarz.

 

Kto nie może zażywać leku Metronidazol

Metronidazol nie może być zażywany przez osoby, które są uczulone na jakikolwiek składnik leku, kobiety w ciąży do 3 miesiąca i karmiące piersią. W przypadku poniższych chorób osoby powinny zasięgnąć porady specjalisty:

 • zaburzenia układu nerwowego,
 • schorzenia nerek i wątroby,
 • porfiria,
 • 4-9 miesiąc ciąży,
 • zaburzenia krwi lub komórek krwi,
 • nietolerancja cukru,
 • padaczka.

 

Stosowanie Metronidazolu z innymi lekami

Metronidazol może wchodzić w interakcję z innymi lekami, które stosuje pacjent. Należy więc poinformować lekarza o wszystkich przyjmowanych środkach, nawet jeśli nie są one sprzedawane na receptę. Należy zachować ostrożność szczególnie w przypadku tych leków:

 • Lit- stosuje się go w leczeniu depresji,
 • leki na epilepsję- fenobarbital, fenytoina, prymidon,
 • Disulfiram- stosuje się go w leczeniu alkoholizmu,
 • leki przeciwzakrzepowe- warfaryna,
 • Cyklosporyna- stosuje się ją po przeszczepie organów,
 • Cymetydyna- stosuje się ją w leczeniu wrzodów żołądka
 • Fluorouracyl- stosowany w leczeniu niektórych rodzajów raka,
 • antykoncepcja hormonalna.

 

Jak stosować Metronidazol

Najczęstszą przepisywaną dawką Metronidazolu przez lekarzy są 3 tabletki dziennie przez 7 dni o dawce 400 mg. Lek ten należy przyjmować w trakcie lub tuż po posiłku. Tabletek nie wolno rozgryzać, należy połknąć je w całości. Przez 48 godzin przed i po zażyciu leku nie wolno spożywać alkoholu, gdyż może to doprowadzić do nieprzyjemnych skutków ubocznych, takich jak: bóle żołądka, kołatanie serca, uderzenia gorąca, bóle głowy.
Jeśli chcą państwo wykonać test na obecność chorób wenerycznych należy je zrobić dopiero po upływie co najmniej dwóch tygodni od przyjęcia ostatniej tabletki.

 

Metronidazol skutki uboczne

Metronidazol, jak każdy lek może powodować skutki uboczne, nie występują one jednak u wszystkich osób stosujących lek. Najwrażliwsi na wystąpienie działań niepożądanych są pacjenci, którzy pierwszy raz zetkną się z lekiem. Możliwymi skutkami ubocznymi, które występują u 1 na 10 000 osób, są: podwójne widzenie, zawroty głowy, drgawki, bóle głowy, uderzenia gorąca, żółtaczka, świąd, bóle stawów i mięśni, problemy z wątrobą, zapalenie trzustki, halucynacje, krótkowzroczność, uczucie dezorientacji, wysypka, reakcje alergiczne, krwawienie z nosa, zmiana zabarwienia moczu, ból gardła.
Pełna lista znajduje się na ulotce informacyjnej dołączonej do opakowania. Prosimy o zapoznanie się z jej treścią.

Komentarze pacjentów

Ania 31 lat
Szybko, miło, sprawnie. Dziekuję i polecam serwis.

Renata 25 lat
Bardzo dobry kontakt! Serwis dba o każdy szczegół i zadowolenie klienta. Towar doszedł błyskawicznie! Dziękuję i pozdrawiam!

Monika 28 lat
Dzisiaj po raz kolejny dostałam przesyłkę z zamówionym towarem i muszę przyznać, że jestem bardzo zadowolona z zamówionych rzeczy.

Aga 37 lat
Rewelacyjna sprawa!Wchodzę na serwis wypełniam formularz, paczkę dostaje natychmiastowo razem z recepta.

Hanna 27 lat
Był to dla mnie lek wstydliwy do kupienia w aptece, koleżanka wspomniała mi coś o takim typu serwisie. Zaryzykowałam, lek dotarł do mnie juz po dwóch dniach, przyszedł oryginalnie zapakowany razem z recepta.

Kaja 39 lat
Kolejne zakupy w tej aptece. I dalej jestem w pełni zadowolona.

Oliwia 29 lat
Właśnie odkryłam ten świetny serwis i zamierzam częściej tu wracać jeśli będę potrzebowała jakiegoś leku.

Kinga 23 lat
Leki dochodzą idealnie zapakowane, oryginalne.

Patrycja 29 lat
Były to moje pierwsze zakupy w tej aptece i z pewnością nie ostatnie.

Kasia 33 lat
Witam. Przesyłkę otrzymałam szybko. Wspaniały lek!