Fluconazole

Fluconazole to lek przeciwgrzybiczny. Jego substancją aktywną jest flukonazol. Jest przeznaczony do leczenia infekcji grzybiczych różnego rodzaju, na przykład, drożdżycy jamy ustnej, skóry i narządów płciowych. Występuje pod postacią tabletek w dwóch różnych dawkach- 50 mg i 150 mg. Fluconazole może być łączony z innymi środkami przeciwgrzybicznymi np. kremami.

 

Fluconazole                         Fluconazole

 


 

Fluconazole cena

Sprawdź cenę w renomowanej aptece internetowej euroClinix wraz z receptą wystawianą online.

 • Recepta jest wystawiana automatycznie po wypełnieniu prostego formularza medycznego. Nie zajmuje to więcej niż 2 minuty. Po wypełnieniu owego formularza, możemy przejść do płatności, a automatycznie lek zostanie wydany wraz z receptą.
  (Usługa jest w pełni darmowa, a recepty są podpisywane przez zarejestrowanych lekarzy)
 • Pełna dyskrecja i bezpieczeństwo
  (Wszystkie przekazywane dane są w pełni poufne. Zamówienia wysyłane są w dyskretnych, nie zdradzających zawartości opakowaniach.)

 


 


 

Fluconazole bez recepty

Fluconazole informacje

Leku tego nie można kupić bez posiadania recepty, nie daj się oszukać i nie kupuj leków z nieznanych źródeł.  Dzięki nam jesteś w stanie zaopatrzyć się w pełni oryginalny lek pochodzący z licencjonowanej apteki, bez wychodzenia z domu. Jeśli jesteś zainteresowany kupnem leku, wystarczy kliknąć w link u góry by sprawdzić cenę i przejść do krótkiego formularza medycznego, po wypełnieniu którego zostanie automatycznie wystawiona recepta, wydawana wraz z lekiem.

Fluconazole ulotka

Informacje o Fluconazole

Fluconazole na rynku występuje również pod nazwą Diflucan. Jest to środek o działaniu przeciwgrzybicznym. Stosuje się go do leczenia prawie wszystkich rodzajów drożdżycy, między innymi jamy ustnej, narządów płciowych i skóry. Fluconazole występuje pod postacią tabletek o dwóch różnych dawkach- 50 mg i 150 mg. W przypadku ciężkiej grzybicy można przeprowadzić terapię skojarzoną z innymi lekami przeciwgrzybicznymi, np. kremami. Wiki informacje: https://pl.wikipedia.org/wiki/Flukonazol

Fluconazole działanie

Bezpośrednią przyczyną drożdżycy jest nadmierne namnożenie grzybów z gatunku Candida Albicans. Grzyby te występują naturalnie w organizmie człowieka, w znacznie mniejszej ilości, która nie powoduje choroby. Flukonazol, czyli składnik aktywny leku, hamuje proces rozmnażania grzybów i doprowadza do ich obumarcia.

Do kogo nie jest skierowany Fluconazole

Najważniejszymi przeciwwskazaniami do stosowania tego leku są:

 • uczulenie na jakikolwiek składnik leku,
 • zażywanie terfenadyny lub astemizolu- są to leki stosowane w przypadku alergii,
 • reakcja alergiczna przy stosowaniu leków o działaniu grzybobójczym,
 • zażywanie cisaprydu- lek stosowany w przypadku problemów żołądkowych,
 • stosowanie erytromycyny,
 • stosowanie pimozydu- wykorzystywany w leczeniu schizofrenii.

Szczególną ostrożność muszą zachować osoby mające chore nerki lub wątrobę, posiadające anormalny poziom wapna, potasu lub magnezu we krwi, a także osoby z problemami kardiologicznymi.

Podczas wizyty u lekarza, należy go poinformować o wszystkich przyjmowanych lekach, również tych wydawanych bez recepty. Mogą one różnie działać w połączeniu z Fluconazolem.

Jak stosować Fluconazole

Tabletkę należy połknąć i popić szklanką wody. Nie wolno jej rozgryzać. Fluconazole można przyjąć niezależnie od posiłku, może być również zażyty na pusty żołądek. Dawka leku jest zależna od rodzaju infekcji. Podczas grzybicy narządów płciowych należy jednorazowo zażyć 150 mg Fluconazole. Zaś jeśli chodzi o nawracające infekcje pochwy to zazwyczaj kuracja polega na przyjmowaniu tabletki 150 mg co trzy dni, np. poniedziałek, czwartek i niedziela. W przypadku grzybicy skóry zaleca się dawkę 50 mg dziennie, bądź 150 mg raz na tydzień przez okres 1-4 tygodni. W leczeniu zaawansowanej grzybicy stóp i paznokci leczenie może trwać nawet do 6 tygodni.

Fluconazole skutki uboczne

Jak w przypadku każdego leku, Fluconazole też może powodować skutki uboczne. Najczęściej występującymi są biegunka, wymioty, bóle głowy, problemy żołądkowe, mdłości. Fluconazole może również mieć wpływ na wynik testów wątrobowych.

Rzadziej występującymi skutkami ubocznymi są:

 • obniżony apetyt,
 • senność,
 • bezsenność,
 • obniżona liczba czerwonych krwinek, co może spowodować rozjaśnienie skóry,
 • zawroty głowy,
 • wzdęcia,
 • zaparcia,
 • bóle mięśni,
 • inne odczuwanie smaku,
 • suchość ust,
 • gorączka,
 • żółknięcie skóry,
 • pokrzywka,
 • złe samopoczucie.

Przed zastosowaniem leku prosimy o zapoznanie się z ulotką informacyjną dołączoną do opakowania.

Fluconazole opinie

Sprawdź opinie o leku Fluconazole, wystawiane przez naszych pacjentów na OPINEO.


 

Komentarze pacjentów

Jacek 38 lat
Wszystko super. Polecam

Mikołaj 31 lat
Polecam serwis! Przesyłka jak zwykle dotarła bardzo szybko!

Jarek 36 lat
Jestem w pełni zadowolony z dyskrecji serwisu. Recepta dołączona do leku. Wszystko tak jak być powinno.

Arek 28 lat
Moje zamówienie przebiegło pomyślnie. Przesyłka dotarła zdecydowanie szybciej niż bym przepuszczał.

Karol 33 lat
Polecam tę Aptekę z czystym sumieniem. Produkty bardzo dobrze zabezpieczone i przesyłka dotarła bardzo szybko.

Jacek 36 lat
Jednym słowem udane zakupy. Nic dodać , nic ująć. Jestem zadowolony że mogę kupić ten lek nie wykazując wcześniej recepty. Tutaj zostaję dołączona do paczki. Po wypełnieniu formularza. Dziękuje.

Ania 27 lat
Któryś z kolei zakup i jak zwykle udany – bardzo dobre leki. Polecam.

Klaudia 22 lat
Wszystko profesjonalnie: przesyłka dobrze zapakowana, dostawa ekspresowa, 10/10. Korzystam jeszcze ze środków antykoncepcyjnych i zawsze zamawiam tutaj. Czasami występują atrakcyjne rabaty. Polecam.